333 Shares 5955 views

W okresie dojrzewania prowadzi działalność, w której znajduje się pełny rozwój osobisty

Według psychologów, dorastania jest wiodącym działania mające na celu opanowanie umiejętności komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi. Komunikowanie nastolatek uczy się zachowywać się w społeczeństwie. He mistrzami podstawowych zasad ogólnie przyjętej moralności. A także zyskuje doświadczenie nierównego komunikacji (komunikacja z dorosłymi).


relacje gatunki

Wzajemne relacje eksperci uważają niezwykle przydatna dla bardziej nieformowanych psychikę młodych ludzi. Łączą się w grupy, w którym komunikacja jest pod pewnymi zasadami, nastolatki są dużo bardziej przydatne niż dialog z przedstawicielami starszego pokolenia.

Licealiści przygotowany do przyjęcia tylko dwa rodzaje relacji: po pierwsze przyjazne, a następnie – w obsłudze. Licealiści, którzy nauczali, że wiodący aktywności w okresie dojrzewania jest przygotowanie do dorosłego życia, odkrywając nowe rodzaje relacji:

  • zewnętrzne – model kontaktów biznesowych;
  • przyjazny – umożliwienie wymiany wiedzy i umiejętności;
  • przyjazny – otwiera możliwość, aby rozwiązać problemy emocjonalne i osobiste.

Drugi etap dojrzewania jest w bezpośredniej łączności z rówieśnikami bardziej podobny niezależnego działania. Licealiści nie mogą być trzymane w domu, ciągnie je do znajomych, chcą uczestniczyć w życiu zbiorowym i niezwykle trudno jest doświadczyć problemów, utworzone w procesie komunikacji. Aby przyciągnąć uwagę rówieśników, niektóre nastolatki są gotowi na więcej, w tym niezgodności z ogólnie przyjętymi normami zachowania.

Obszary rozwoju

Psychologowie, przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie: „Co jest wiodącym praca w okresie dojrzewania”, należy zwrócić uwagę na przeciwnika na istnienie sześciu głównych obszarach, które składają się na rozwój każdego człowieka:

  • fizyczne (zmiana rozmiaru, kształtu i fizyczne dojrzałości organów, jak również rozwój koordynacji ruchowej);
  • seksualną (stopniowe seksualność tworzenie);
  • Intelektualnej (nauka języków, rozwijania zdolności myślenia, rozumu, rozwiązywać problemy i generować pomysły);
  • społecznej (nabycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do komunikowania się z ludźmi);
  • emocjonalnych (uczucia tworzenie i reakcje przypadku);
  • moralny (zwiększone rozumienie dobra i zła i związanych z nimi zmian w zachowaniu).

Prowadzące działalność w okresie dojrzewania jest przygotowanie się do konkursu

szkoła relacja student z jego przyjaciół na podstawie milczącej przyjaznego kodu w oparciu o poszanowanie godności innych, uczciwość, równości, lojalności, uczciwości i chęci, aby przyjść na ratunek. Egoizm, chciwość, arogancja i naruszenie obowiązków w tym wieku kategorycznie potępił. Nastolatki, które wykazały te cechy, bojkotu i odmawiając uznania Spółki.

Licealiści, organizowane w grupach, potrzebują lidera, a kiedy pojawia się w każdy możliwy sposób stara się przyciągnąć jego uwagę i bardzo cenią sobie jej przyjaźń z tą osobą. Nastolatki także zainteresowany w takich przyjaciół, komu mógłby stać się liderem, jeśli nie, to przynajmniej pełnoprawnym partnerem.

Kolejne zmiany fizyczne i psychiczne, które są typowe dla tego wieku, który jest nazywany klasyki dorastania (słowo „chłopiec” ma kilka znaczeń: „slave”, „sługa”, „nie ma prawa powiedzieć,” jest określana przez statusu społecznego młodzieży), zaczynają się od 10-11 rok i kończy się 15-19.

Charakterystyczną cechą

Głównym wyróżnikiem dojrzewania – nagłe zmiany w rozwoju i zmian fizjologicznych, na które przechodzi kryzys wieku produkcyjnym. Zmiana wysokości i wagi towarzyszą zmiany rozmiarów ciała. Po pierwsze, do pożądanej wielkości rośnie głowę, a następnie – ręce i nogi, a za nimi – kończynę. Nastolatek tułów tworzą przynajmniej ze wzrostem szkieletowych znacznie wyprzedza rozwój mięśni. Biorąc pod uwagę tylko powyżej, w okresie dojrzewania jest wiodącym działalność, która promuje samoakceptacji „jak ty”, takich jak ćwiczenia i medytację.

W tym czasie niektóre dzieci, czując, że coś jest nie tak, workowate, niezdarny i dręczony przez wahania ciśnienia krwi, są podatne na wahania nastroju, zmęczenie szybko. Chwiejność emocjonalna zwiększa pobudzenie seksualne towarzyszących procesowi dojrzewania płciowego.

Solidarność, poczucie własnej wartości i psychiczne dobre samopoczucie, które są tak niezbędne nastolatkiem w tym momencie w jego życiu, że „rośnie” kosztem emocjonalnego kontaktu z rówieśnikami.

W okresie dojrzewania, wiodący działania zmierzające do „filtrowania” przyjaznych kontaktów

Podstawowym warunkiem przyjaźni jest wspólnotą interesów. Jeśli nastolatek pielęgnuje przyjaźń kogoś, może to być również zainteresowany w pierwszym, a później zabrany przez firmy, która korzysta w tym samym wieku. Dlatego Dojrzewanie to prowadzące działania związane z nabywaniem umiejętności, aby dyskutować i analizować przebieg zdarzeń, które występują w codziennym życiu, w szkole iw społeczeństwie.

Pod koniec tego wieku, bez wyjątku, studenci pilnie potrzebują wrażliwy i rozumie bliskiego przyjaciela, który wie, jak zachować tajemnice. Najważniejszą nabycie okresie poszczególne psychologów jest uważany za rozwój moralny wspólnych środków.

Edukacja, choć i nie przestaje być priorytetem, to cofa się w tło i klas szkolnych nie stanowią w oczach nastolatka żadnej wartości. Nadrzędnym tematem jest wiarygodność w oczach swoich kolegów. Cała zabawa odbywa i nie został omówiony w klasie, a w zagłębieniu, a teraz nastolatki są zainteresowani w interesie publicznym i inne (sportowych, artystycznych) działaniach, dzięki czemu zajmują pewne miejsce w społeczeństwie.