700 Shares 2178 views

Jak wyciągnąć łańcuch na rowerze? Regulacja naprężenia łańcucha rower

Każdy z nas już w dzieciństwie musiał ciągnąć łańcuch rowerowy. Konstrukcja starego roweru nie było idealne, więc ten element często latał. Od tego czasu, zajęło dużo czasu i innowacje, które weszły do branży rowerowej, mechanizmy zmieniły się nie do poznania. Jest to już trudne do spełnienia typ transmisji „singlspid”, a do niedawna popularna rzecz ośmiu przeniesienie przeszłości.

Teraz rowery wyposażone w dziewięciu gwiazd i cienkiego łańcucha, które wymagają regularnej konserwacji – to wypłata dla wygodnego przełożenia, prędkości i niskiej wadze. Zastanów się, jakie zasady trzeba wykonać, aby zainstalować łańcuch na rowerze przeprowadzono prawidłowo, a jego zużycie było minimalne.

Podstawy pracy

W trakcie pracy, element transmisyjny jest najbardziej zużycie stawów, która występuje pod ewidencji wydłużania obciążenie. W rezultacie zwiększa się krok łańcucha, a to nie może już pełnić swoją funkcję. Zazwyczaj żywotność elementu nie przekracza 3-4 tysięcy kilometrów, która wynosi nie więcej niż 1-2 sezony. Nosić łańcuch rowerowy jest sprawdzana pod kątem jej wydłużenia. Jeśli ząb jest wystawiony przez pociągnięcie wiodącej gwiazdy o ponad połowę, konieczne jest, aby zastąpić. Naprawa tego elementu jest bez znaczenia: po zainstalowaniu łańcucha będzie zrobiony na rowerze, będzie nadal latać i nie można cieszyć się podróż. Jeśli ten element prawidłowo dbać, to będzie trwało znacznie dłużej i zmniejszyć koszty.

Zasady pracy

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wyciągnąć łańcuch na rowerze właściwie po raz pierwszy zainstalowane, inaczej znaleźć trudności w poruszaniu rower i Mechanizm zostaną zniszczone. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • koła roweru odwrócone i zamontowane na podłożu stałym;
  • mierzono wymaganą długość łańcucha – wystarczy pozostawić akcji 5-10 mm, co jest kompensowane przez koło pasowe napinacza;
  • wszystkie gwiazdy i inne elementy przekładni są smarowane w celu zmniejszenia tarcia;
  • obwód odłącza specjalny link – uszczelki, które można łatwo zatrzaśnięte i otwierany za pomocą narzędzia, po którym łatwo powraca do swojej pierwotnej pozycji;
  • najpierw umieścić na największych gwiazd z tyłu, to z przodu;
  • kolisty układ obrót wokół prętów łączących i obwód dolny wspornik osi umieścić w pozycji roboczej (mechanizmu sprężynowego przesunięcie napinacza zapewniają jej żądaną pozycję przy zmianie prędkości).

W pogoni za tezami tej prostej techniki, nie będzie miał trudności z przekładnią. Zgromadzonego doświadczenia w trakcie instalacji mogą być stosowane w celu prowadzenia znajomym jak pociągnąć za łańcuch na rowerze.

konserwacja

Podczas spacerów w deszczu na elementach transmisyjnych gromadzi się woda i brud, a jeśli nie próbować naprawiać tych komponentów i systemów natychmiast po powrocie do domu, naturalny materiał ścierny i rdza szybko wycofać je z systemu. Korozja – nieuniknioną konsekwencją zaniedbania łańcucha, jego zaprzysiężonego wroga. Zbyt intensywna terapia również przeciwwskazane – tłuszcz (smar) wiąże cząstki pyłu i zanieczyszczeń, co prowadzi do przyspieszonego zużycia ściernego gwiazdy i późniejsze uszkodzenie.

Regulacja łańcucha na rowerze

W celu ustalenia niezbędnych napięć, rower przerzucony i umieszczone na siedzeniu lub w szafie. Tylne koło jest usuwana poprzez odkręcenie lub odkręcania nakrętki mimośrodowy zacisk. Niższa dźwignię hamulca i wspornik na skrzydłach, tak aby nie przeszkadzać w pracy. Ponadto, obwód jest odłączony za pomocą zamka, jego nadmiar część usuwa się i po skróceniu powraca do położenia.

Jeśli rower jest stara konstrukcja (z hakami poziomymi), wszystkie procesy są znacznie uproszczone. Wystarczy przesunąć koło w dół po szynach, a na pytanie, w jaki sposób umieścić łańcuch na rower prawidłowo rozwiązane. Jednak w tym przypadku konieczne jest kontrolowanie pogarszania zapisów, ponieważ ignorowanie ich może doprowadzić do uszkodzenia gwiazd.

Czyszczenie i konserwacja sieci

środki zapobiegawcze, aby zminimalizować zużycie przekładni powinny być przeprowadzane regularnie. W tym celu należy usunąć zanieczyszczone łańcucha i przepłukać za pomocą rozpuszczalnika. Istnieją specjalne urządzenia, które mogą pomóc w tym procesie oraz utrzymać w czystości rąk.

Nazywane są one „gliny”: są to pole w specjalne szczotki, rolki i prowadnice wypełnionych cieczą, która obmywa z cząstek brudu. Jeżeli takie postępowanie jest prowadzone w sposób regularny, to problem jest ciągnąć łańcuch na rowerze, nie przeszkadza, a część z powodzeniem będzie trwać kilka sezonów.

Jeżeli czyszczenie nie jest wykonywane przez dłuższy czas, rdza powstaje, co jest znacznie trudniejsze do usunięcia. Łańcuch musi być zanurzona w pojemniku korozji lub przetwornika nafty (najlepiej stosować lotnictwa, ponieważ najmniejszej ilości zanieczyszczeń w niej) i pozostawić na kilka dni. Następnie należy go usunąć, oczyścić szczotką drucianą i pozostawić do wyschnięcia na słońcu. Po pewnym czasie każdy link powinien zostać naoliwione ze specjalnych smarownic i ustawić w odpowiedniej pozycji. Jak wyciągnąć łańcuch na rowerze, mamy już omówione wcześniej w tym artykule, więc trudność nie występuje w tej sprawie. Ważne jest, aby postępować zgodnie z logiką i własnej intuicji.

Cechy i szczególne przypadki

Pomimo faktu, że wiele łańcuch rowerowy wyposażony w specjalną zdejmowaną linku, niektóre z nich, tym razem nie przez projekt. To może ogarek początkującym mechanik – pozycja Porty nie ma żadnego pragnienia i jak pociągnąć za łańcuch na rowerze – nie jest jasne. W rzeczywistości, to pytanie jest prosta: każde ogniwo nit jest wyeliminowany z cienkiego pręta stalowego lub specjalnego urządzenia zwalniającego sprzęgła. Prace prowadzone są w następującej kolejności:

  • 2 są wyciągane z połączenia nitu;
  • usuwany raz link;
  • Łańcuch połączone i wykonane tak, że zamknięty koniec płyty blokującej umieszczonej w trakcie jego ruchu obrotowym;
  • otwarte częścią mocno trzymane razem za pomocą nitu.

Teraz jesteś gotowy do samodzielnego utrzymania kierowania rowerem.