350 Shares 1448 views

Wim Rina Strawberry: opis odmiany, zdjęcia, opinie, sadzenia i pielęgnacji

Truskawka Wim Rina należący do rodziny Holendrów do popularnych roślin hybrydowych. Różnorodność produkowanych przez skrzyżowanie dwóch gatunków: najpopularniejszy tej serii – Wim Zanda i Vikoda. To należy do innej i obfitego owocowania powtarzające się, ale jagody są powiązane dość późno. Główną cechą rośliny odporne na szkodniki i nagłe zmiany pogody. Charakterystyka transportu truskawek Wim Rina – bardzo dobra, to prawie nie pomarszczona w tranzycie. Odmiana jest łatwo znosi krótkotrwałą suszę, odporny na działanie wysokiej temperatury, lecz wymaga cieniowania w szczególnie gorących dni. Ponieważ uprawie truskawek Wim Rina jest dość powszechne w obszarach o nieprzewidywalnym klimacie.


Cechy odmiany Wim Rina

Dojrzałe owoce – o błyszczącej powierzchni, posiada grubą soczysty miąższ, są bardzo słodkie i dobrze utrzymane. Jagody zaczynają być przywiązany do czasu, gdy wszystkie inne hybrydy już zatrzymany owocowanie. Sądząc po opisie odmiany, zdjęcia i opinie na truskawki Wim Rina, jajnika – wystarczająco duże rozmiary, w przeciwieństwie do innych rodzajów powtarzające. Owoc jest czerwona, w obecności stożkowym czopie. Smak – słodki miąższ jest bardzo delikatna, nasiona małych rozmiarów i prawie neametny. Przedstawiciel klasy wygląda jak pół-rozprzestrzeniania dużych roślin z szerokimi liśćmi żebrowanych. Łodygi kwiatów – duże, grube, białe kwiaty, średniej wielkości, znajdują się na tym samym poziomie z liści. W optymalnych warunkach, bush owoce przez cały sezon. Szkodniki i choroby truskawek Wim Rina rzadko hit.

cechy owocowania

Owoce są w kształcie stożka, ważą 45 Rentowności bush – do 1 kg owoców na sezon. Jagody dojrzewają późno zaczynają zbierać ich start w połowie lipca, nie zmieniają formę i nie staje się mniejszy. Mogą być spożywane zarówno świeże i stosowane do przygotowania różnych potraw, deserów, mrożone i konserwowane. Owoce toleruje wysokich temperatur i nie są zdeformowane. Jeśli krzewy pokrycie folii lub umieścić na górze przenośnego szklarni w czasie, gdy temperatura zaczyna spadać, truskawki Wim Rina może kontynuować owocowanie nawet przed listopadem.

Wybór sadzonek i szkolenia z dołu do lądowania

Najlepiej jest kupić rośliny w doniczkach, zaś tuleja jest lepiej tolerują przeszczep i szybko przechodzi w stadium owocowania. Wybierz dobrze oświetlone miejsce na słońcu. Owocniki jest bogaty w cieniu, ale jagody stają się znacznie mniejsze. Roślina wymaga bardzo żyznej gleby, bogate w nawozach organicznych i mineralnych. Krzewy szybko pochłaniają jedzenie, a nawet potrzebne bogatych gleby substancja staje się słaba, ponieważ nawóz jest wykonana natychmiast, jeszcze przed sadzeniem.

Otwory sadzenia zostały przygotowane z wyprzedzeniem. Gdy planowane sadzenia wiosna jesienią w glebie dodane składniki odżywcze, kopać nad glebą, rozbić grudki i pozbyć się chwastów. Optymalny rodzaj gleby: piaszczysta glina, gliniaste lub niskim poziomem kwasowości i umiarkowanej reakcji alkalicznej. Do sadzenia truskawki nie nadają gleby nadmiernie suche i mokre. Zbyt kwaśne gleby być neutralizowane poprzez zastosowanie wapna. Gleba powinna być lekka i przewiewna. Studzienki wykopane w odległości 40 cm, wielkość otworów powinny odpowiadać systemu korzeniowego roślin. W każdym z nich wymaga, aby mieszaninę superfosfatu i azotanu potasu. Nawozy mieszane z glebą lub zwiększa ryzyko poparzenia systemu korzeniowego roślin.

Truskawka Wim Rina: sadzenie i pielęgnacja

Lądowanie holenderskich hybrydami nie sprawia żadnych trudności nawet dla początkujących ogrodników. Gdy do otworu do sadzenia jesieni wytwarza się w ciągu 3 tygodni. Na 1 m 2 składa się z 6 kg nawozu, 20 g chlorku potasu, siarczanu i 35 g superfosfat. Na dnie wykopu docelowej umieszcza się grubą warstwę drenażową zapobiec psuciu systemu korzeniowego w zwilżania gleby. Truskawka Wim Rina posadzone w glebie bez grzebania punkt wzrostu. Przy odpowiednim treningu w obecnym sezonie uczynić karmienie nie jest już wymagane.

Zbita gleba powinna być obficie podlewane, starając się zwilżyć ziemię pod krzakiem, a nie wokół rośliny. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów i odparowanie pni mielony torf lub próchnicy miękiszu. Optymalna grubość warstwy ściółki -. 3-5 cm gleby między rzędami należy regularnie poluzować i usuwania chwastów. Jeżeli kilka krzewy posadzone, odległości między rzędami musi wynosić co najmniej 70 cm.

Chronić przed mrozem krzewy

Powtarzające truskawki Wim Rina różni bezpretensjonalność. Szczególną ostrożność wymaga, można tolerować okresy suszy i mroźne zimy. Odmiana posiada wysoką odporność na zimno, i zazwyczaj nie wymaga schronienie. Niektórzy ogrodnicy nadal korzystać z włókniny do ochrony krzewów przed mrozem w zimie z niewielkim śniegu lub pokryte sadzenia przenośnych szklarniach. Niewłaściwa pielęgnacja roślin nadal przynosić owoce, jagody nie wysycha, ale są one coraz mniej. Jeśli weźmiemy pod uwagę niektóre z potrzeb i cech wzrostu kultury, można uzyskać większą wydajność z jednego krzaka niż zwykle.

Uprawa truskawek w szklarni

W szklarniach cieplarń roślin lądowanie odbywa się w ten sam sposób. Membrana owocowania schronienie będzie bardziej intensywny i dłużej niż podczas sadzenia w otwartym terenie. Jeśli zastosujemy się do pewnych zasad z roku na rok, tworząc optymalne warunki dla roślin, okres owocowania jest wydłużany, krzewy będzie mniej chore i nie cierpią z powodu inwazji owadów. Owocem będą mocowane więcej niż zwykle, a zbiory będą obfite. Przede wszystkim, truskawki Wim Rina powinna zapewnić regularne nawożenia obfitego podlewania.

Cechy podlewania i nawożenia truskawek

Roślina ta preferuje nawadniania, który pomaga zachować gleby stale wilgotna i nie dopuścić do ich wyschnięcia system korzeniowy. Gdy zmniejsza się ryzyko tego sposobu mokrego ziemię dookoła rośliny, która może powodować różne choroby grzybicze. Zwilżyć podłoże powinno być rzadkie, ale obfite. Podczas długotrwałej suszy, jeśli grunt pod krzaki zaczynają wysychać dużo, ilość wody wzrasta. Następnym razem, podlewane, gdy górna warstwa gleby wysycha. W gorące dni, z dala od promieni słonecznych krzewów owocowych jest lepsze pokrycie cieniowanie markizy lub jagody mogą popechsya. Nawozy stosowane są według standardowej procedury przy użyciu nawozu organicznego co 2-3 dni w ciągu całego sezonu. Gdy truskawki zaczyna kwitnąć, a po jej pobraniu upraw karmione minerałów.

Szczególnie hodowli hybryd truskawek

Roślina rośnie szybko, jest zagęszczony, tworząc wąsy, ponieważ muszą być regularnie usuwane, pozostawiając nie więcej niż dwa. Jeśli nie zostanie to zrobione, krzew zacznie tracić czas na nich, ale nie do owoców. Jagody obmelchali i tracą swój smak: truskawka Wim Rina jest tak popularny, ze względu na słodkie jagody. Uważa się, że podczas mnożenia przez truskawek nasion mogą zapylać innych odmian i tracą swoje właściwości. Ale w przypadku mieszańców, nie jest to prawdą. Podczas korzystania z anteny na truskawki hodowlane mogą być zapylenia krzyżowego z innymi roślinami i stracą swoje właściwości odmianowych. Dlatego, aby otrzymać nowy pełen krzewów, używane siewu, natomiast wszystkie cechy są zachowane.

przygotowanie gleby i sianie

Sądząc po opisie odmiany, zdjęcia i opinie o truskawek Wim Rina w sianie do sadzonek ma nic skomplikowanego, a ta metoda hodowli nie różni się zbytnio od standardowej procedury. Przed sadzenia nasion moczone w roztworze promotorów wzrostu i korzenia, a następnie dezynfekowane różowego roztworu nadmanganianu potasu. Zapobiega to zanieczyszczeniu sadzonek różnych chorób i szkodników.

Glebę przygotowano wcześniej: trzeba przesiewać i nadmanganian potasu wyleczenia lub zapalany w piecu. Nasiona wysiewa się powierzchownie pokryto folią i umieszczona w ciepłym, jasnym miejscu osłoniętym przed przeciągami. Gdy istnieją kiełki, sadzonki rozcieńczona, pozostawiając tylko największym. Wybory ponad oddzielnych zbiorników wykonywane w kroku trzy z tych liści. Kiedy młody truskawka Wim Rina będzie szóstym prawdziwy liść, to posadzone w otwartej metodzie obsługi naziemnej, tak aby nie uszkodzić delikatnych korzeni.

Choroby i szkodniki

Aby uniknąć ataku szkodników i chorób, regularnie sprawdzać buszu, sprawdzania stanu liści i owoców. Na pierwszym objawem infekcji jest przeprowadzane zakładów przetwórczych. To zwiększa ryzyko owadów w szklarniach, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę pod krzakami i szklarnie przeprowadzenia od czasu do czasu środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się szkodników. choroby wirusowe gromadzą się w krzakach płyt często przenoszony przez krzaki reprodukcji anten. Ponieważ uprawa sadzonek z nasion jest uważany za bezpieczniejszy i bardziej skuteczny sposób, aby uzyskać nowe rośliny.

Truskawki odmian nie mogą być uprawiane w tym samym miejscu od ponad 4 lat, ponieważ gleba szybko traci składników odżywczych, które są trudne do wypełnienia konwencjonalnych opatrunków. Następnie krzewy zaczynają boleć i bardziej prawdopodobne, aby być atakowane przez szkodniki. Kiedy nadmiar wilgoci mogą pojawiać się na truskawkach szara pleśń. Zniszczenie chorych krzewów, inne rośliny traktowano mieszaniną ciekłego mydła i tlenochlorku miedzi (2 łyżeczki na 10 litrów wody) lub z użyciem środków grzybobójczych. Przez ślimaki truskawki spryskane roztworem jesionu i zielonego mydła. Warto pamiętać, że zdrowe rośliny, uprawiane w optymalnych warunkach, jesteśmy w stanie poradzić sobie ze szkodnikami i chorobami. Ponieważ właściwa konserwacja i regularna kontrola uli pomaga uniknąć większości problemów związanych z uprawą truskawek.