595 Shares 1283 views

Jak usunąć plamy z tłuszczu ubrania bez śladu i konsekwencji

Oto, jak się wydaje, w niczym poranną zapowiedzią kłopotów, ale tuż po obiedzie na białej koszuli znajduje odpychającą miejsce, które, zgodnie z połyskiem oleju lewo w pamięci Państwo zjeść kanapkę. Cóż, przyszedł do domu, miał wieczerzę, wziął prysznic, podniósł słoik kremu do stosowania na skórę, i bum – krem jest w samym sercu drogiego jedwabiu negliż. To wstyd? Ani słowa! Więc jak usunąć tłuste plamy z ubrań, ale nie oszpecić tkaninę na stałe?

Sposoby na pozbycie się wieloletnią praktyką narosło nie jest tak mało. Niektóre z nich prawdopodobnie jak sto lat upłynęło. Na przykład sól. Jeśli to posypane świeżą jeden znak, a następnie delikatnie pocierać zabrudzone miejsce szmatką lub gąbką, a następnie tłuszcz zostanie wchłonięta w tego rodzaju chłonne. Jednak konieczne jest powtórzenie procedury więcej niż raz lub dwa razy.

Istnieje więcej sposobów, aby usunąć plamę smaru od odzieży „na sucho”. W tym, będziemy mieli wszelką możliwą pomoc dla następujących przydatnych narzędzi: skrobia, proszku dla niemowląt, cukru, kreda, suche gorczycy. Ich praca jest taka sama, to jest na podstawie ich zdolności do pewnego rodzaju „bibułą”.

Od marki nowe spoty można wpływać za pomocą roztworu amoniaku. Zastosowanie nierozcieńczonym nie jest to konieczne, to lepiej go mieszać z wodą i środkiem czyszczącym. Roztwór nanosi się na wacikiem, który został następnie wytrzeć zanieczyszczenia miejsce. Pod koniec tkaniny prasować przez kawałek białej bawełny żelaza.

Usunąć tłuszcz plam z odzieży może być „śmierdzący” sposób. Dlaczego tak niegrzeczny? Ponieważ benzyny w bardzo specyficzny zapach. Chociaż pokonywaniu nawet zatwardziałego problemu. Jednak często używają oczyszczonego paliwa lotniczego. Wytrzeć plamy powinny być po złej stronie odzieży, dzięki czemu delikatnie kolistymi ruchami od brzegów Etykieta oliwy do jej środka. A także należy umyć i wypłukać rzeczy po tym zabiegu, tak aby nie dusić na „zapach” oparów benzyny.

Poniższy sposób, jak usunąć plamę smaru z odzieży, bardzo egzotyczne. Jako odplamiaczy używane … piwa. Tak, tak! I tych, którzy próbowali go, że ta metoda jest bardzo skuteczna. Według nich, pienisty napój jest łatwo wyprostował z stulatków, którzy osiedlili się na tkaninie przez długi czas. Procedura jest prymitywny i nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego. Musimy po prostu wlać trochę piwa na plamę, odczekać pół godziny (tyle pić szczątki), a następnie prostirnut rzecz.

Nie ignoruj detergent do mycia naczyń. Z patelni i garnków sobie poradzić, stąd tłustych plam na ubraniach do nich na ramieniu. Jak ich używać? Konieczne jest, aby wlać płyn do ściereczką, pozostawić go tam przez pięć minut, a następnie wysłać element do prania. W złożonych, bardzo zaawansowanych przypadkach cały proces jeszcze raz powtórzyć.

I nie zapomnij w ich walce o czystości około dawna sojusznik naszych babć – mydła. Och, to jest aktualne, jak sprawniej usunąć tłuszcz plamy z ubrań. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przed myciem na wilgotną ściereczką, stosować mydlany „cap”, więc za piętnaście minut – dwadzieścia. Niektóre kawałek mydła jest zmielony na tarce, nawilżają i frytki posypane to miejsce. Przedmiot jest następnie przemyto i przemyć zimną wodą. Na sprzedaż jest bardziej zaawansowana wersja znanego brusochkov. Są one oznaczone „Antipyatin”.

W ferworze walki z plamami nie zapomnieć o ostrożności. Nie należy używać silnych środków do tkanin delikatnych i zawsze sprawdzić konkretny sposób na podobnym przedziale, tak aby nie zepsuć coś raz na zawsze.