867 Shares 1258 views

Amerykański psycholog i psychiatra Stanislav Grof: autor, matryca i główne idee

Połączenie słów „odmienny stan świadomości” powoduje pewne emocje i emocji jako imię człowieka, który poświęcił swoje życie do takiego badania. Mówimy o słynnego założyciela psychologii transpersonalnej nazwie Stanislav Grof.


informacje biograficzne

Urodził się w Pradze w 1931 roku. Otrzymał dyplom lekarza, dwadzieścia lat badane substancje psychoaktywne i ich zastosowanie w terapii. Wiedza ta została przedstawiona w książce „LSD psychoterapii.”

Od 1967 roku, Stanislav mieszka i pracuje w Ameryce. W 1975 poznał swoją przyszłą żonę, daje podstawę do nowych odkryć. W związku z zakazem psychodelicznych opracowano inną metodą zanurzania w odmiennym stanie świadomości – holotropic oddychania. Wspólnie zaczynają trzymać sesje. Stanislav Grof wtedy zaczyna pracować nad przygotowaniem transpersonalnych psychologów, wykłady i prowadzi warsztaty na całym świecie.

Czym jest psychologia transpersonalna?

Przedmiotem zainteresowania kierunku psychologia stała się szczególny rodzaj doświadczenia, który nazywany jest świat duchowy człowieka. Są one umownie podzielić na dwie grupy: członkowie „obiektywnej” rzeczywistości i wykracza poza nią. Do pierwszej grupy należą: doświadczenie dziecka podczas rozwoju płodowego, rodowego doświadczeń, zjawisk foresight, wspomnienia z przeszłych wcieleń, i wiele więcej. Druga grupa obejmuje doświadczenie mediów i duchowych doświadczeń.

Osobliwością tej tendencji jest to, że sprawia, że szerokie wykorzystanie idei filozofii, nauk religijnych, socjologii i innych nauk.

Większość społeczności naukowej nie rozpozna psychologii transpersonalnej, wierzę, że nie ma podstaw naukowych, a skuteczność jego metod jest wysoce wątpliwa.

Rozszerzona mapa świadomości

Przed Grof w Psychologowie uważają, że noworodka – czystym arkuszu. On nie ma żadnego doświadczenia, wspomnienia. Jednak w trakcie sesji, naukowcy odkryli, że ludzie pamiętają i narodziny i podczas rozwoju płodowego, w stanie opuścić granice swojego ciała, łączyć ze świadomością innych istot żywych, nawet z wszechświata i naszej planety.

trzy poziomy świadomości została przydzielona na podstawie badań:

  • Biograficzny, czyli zawierające informacje od momentu narodzin.
  • Okołoporodowe obejmujące rozwój prenatalnej i porodu.
  • Transpersonalnej.

Mapa ta obejmuje nie tylko zachodnie teorie, ale także tych, które zawierają duchowych nauk Wschodu. Grof wykazały również związek między poziomem świadomości i niedrogie poziomu energetycznego człowieka.

Pomysł holotropic oddechem

Zyskać popularność nie tylko w wąskim kręgu specjalistów, ale także dla osób zainteresowanych psychologią dla osobistych korzyści, pomógł holotropic oddech. Technika ta, która została stworzona przez Stanislav Grof. Kholotropnoye oddychaniu zostały opracowane przez naukowców wspólnie z żoną w celu uzyskania alternatywnego LSD, która została odrzucona. Jednakże istnieją punkty widzenia, że te same techniki oddechowe są od dawna wykorzystywane na przykład w praktyce jogi, aby osiągnąć wyższy stan – samadhi.

Technika ta została skrytykowana. Uważa się, że niedotlenienie powoduje zniszczenie komórek mózgu tak niebezpieczne. Zwolennicy twierdzą, że doświadczenia, że osoba doświadcza podczas sesji, zdrowy. To sprawia, że można wywnioskować z głębi nieświadomych emocji i przykrych doświadczeń, które nie są świadome, a zatem nadal nękają ludzi i pojawiają się różne objawy.

Sposób

Holotropic oddech – to technika, której istotą jest stworzenie sytuacji, hiperwentylacji powodu częstych technik oddychania. Taki sposób usuwa dwutlenek węgla z ludzkiej krwi, tworząc sytuacji głodu tlenu do mózgu odpowiada zmienionym stanie świadomości. Uważa się, że ta aktywna nieprzytomny, wypływają na powierzchnię w postaci wytłaczanych halucynacje doświadczenia.

W sesji udział dwie osoby. One – holonavt, że oddycha, z drugiej – sitter swoją rolę – pomagać i obserwować. Następnie w parze zamienione. W sztuce istnieje długa lista przeciwwskazań.

Podstawowe okołoporodowe matryca

Jest to kolejna teoria, która autor Stanislav Grof. Matrix – model, który opisuje stan ludzkiej psychiki podczas rozwoju płodu oraz porodu. Teoria ta twierdzi, że życie podczas rozwoju płodowego, a następnie w momencie urodzenia, osoba otrzymuje specjalną doświadczenie, które wpływa na resztę życia, a także może powodować zaburzenia psychiczne.

Pierwsza macierz, zwany „owodniowy wszechświat” dotyczy okresu, w którym zarodka w macicy, przyjmuje się jako świata. Jest to statyczne tablicy. Jeśli ciąża była łatwa, to matryca jest wypełniony poczuciem spokoju i radości. Komplikacji podczas ciąży jest dodany do matrycy negatywnych elementów (METAFORĘ Raju).

Druga matrycę odpowiada okresowi przed skurczów porodowych. Zwolnić jeszcze, ale tlen i składniki odżywcze nie jest wystarczająca (metafora rozpaczy).

Trzecia matryca odnosi się do okresu próbach dostarczenia. Owoc stopniowo przesuwa się w dół przez kanał rodny, staje się pierwszym w doświadczeniu życiowym przezwyciężenia (metaforę walki).

Czwarty matryca związana z pierwszych chwil po urodzeniu i że dziecko przechodzi tuż po nim. Jest to ostateczny utrata komunikacji z ciałem matki, pierwszy oddech, poczucie światła i inne (odrodzenie metafory).

Teoria matryca była również krytycy wokalne w społeczności naukowej. Jednak istnieją badania, które przeprowadzono osobno i do innych celów, ale potwierdził, że w czasie ciąży i porodu ma wpływ na rozwój psychiczny danej osoby.

Prace Stanislav Grof

Jeśli podoba Ci się pomysł, że wyrażone przez Stanislav Grof, książka – jeden ze sposobów, aby poznać je bliżej. W języku rosyjskim można znaleźć 18 z jego dzieł. W sumie, jego książki są publikowane w 16 językach. Jaki rodzaj pracy jest najbardziej dumny Stanislav Grof? „Holotropic świadomość” – jeden z najbardziej popularnych wśród jego książek. W to, że szczegóły jego teorii, potwierdzając żywe historie z praktyki klinicznej.

Kolejna świetna książka, która została napisana przez Stanislav Grof – "Beyond the Brain" W tym, że nie tylko opisuje swoje teorie naukowe, ale także krytykuje tych, którzy nie akceptują idei ekspansji ludzkiej świadomości i nazwał psychicznie chorych ludzi, którzy doświadczyli podobnego doświadczenia. Książka, która została napisana przez Stanislav Grof ( „Beyond the Brain”) są traktowane jako czyny wielu znanych ludzi i polityków pod względem wpływu na ich urodzenia traumy. Takie dzieła lektura obowiązkowa dla każdego.

Stanislav Grof jesteś zainteresowany? Jego książki są z pewnością powiedzieć więcej o tych wszystkich metod pracy, badania.