385 Shares 1730 views

Jak zwiększyć ikonę na pulpicie. Dwa proste sposoby

Nie zawsze standardowy rozmiar ikony mogą odpowiadać użytkownikowi. Na przykład, jeśli zmienić rozdzielczość ekranu, to prawdopodobnie trzeba zrobić im większa lub mniejsza. Jednakże istnieją użytkownicy, którzy nie wiedzą, jak powiększyć ikonę na pulpicie lub odwrotnie, w celu zmniejszenia jego wielkości.

Warto zauważyć, że główne ikony lepiej jest zainstalować, jeśli użytkownik ma problemy ze wzrokiem, a małe – w przypadkach, gdy pulpit jest obciążonych dużą liczbę skrótów aplikacji lub plików, które otwierają się na codzień, więc chcesz, aby zapewnić jak najszybsze do nich dostęp.

Jak powiększyć / zmniejszyć ikony na pulpicie. metoda 1

Aby zmienić rozmiar ikon, należy kliknąć w dowolnym pustym miejscu na pulpicie farby, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz i kółkiem do góry Ctrl. W rezultacie, ikony stają się większe. Jeśli trzeba wykonać ikony mniejsze kółka myszy trzeba przewinąć w dół (na siebie).

Ostrzeżenie! Po tej operacji, ikony mogą przypadkowo znajduje się na pulpicie. Oczywiście, jeśli jest to tylko kilka skrótów lub pliki, aby poprawić sytuację będzie łatwe, ale kiedy wiele ikon, trzeba poświęcić czas, aby odbudować swoje dogodną lokalizacją.

Zmiana rozmiaru ikon. metoda 2

Tak, ikony pulpitu może zostać zwiększona nie tylko za pomocą kółka myszy, ale również za pośrednictwem menu kontekstowego. Kolejność działań będzie się różnić w zależności od wersji „windose” systemu operacyjnego.

Teraz dowiesz się, jak powiększyć ikonę na pulpicie lub sprawiają, że mniejsze, jeśli używasz systemu Windows 7, Vista, «Eight”. W rzeczywistości, operacja jest wykonywana w ciągu zaledwie dwóch kliknięć myszką:

  • wolne miejsce na pulpicie, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe;

  • patrz „Widok”, a następnie na liście rozwijanej wybierz jedną z opcji rozmiaru ikon (duże, normalne lub małe).

Ponadto, można rozmieścić ikony, wyrównanie, lub nawet wyłączyć ich wyświetlanie przez wyczyszczenie pola wyboru znajdującego się obok odpowiedniej opcji.

Jak zmienić rozmiar ikon w systemie Windows XP

Wiesz już, jak powiększyć ikonę na pulpicie „windose 7” i „ósemka”. Ale co, jeśli nadal używasz systemu Windows XP?

W tym przypadku, sekwencja działań będą różne:

  • Otwórz menu kontekstowe wciskając RMB na wolnym obszarze pulpitu.

  • Patrz „Właściwości”, a następnie przejdź do sekcji „Rejestracja”.

  • W wyświetlonym oknie, jesteś zainteresowany w sektorze „element”. wersja „Ikona” Konieczne jest, aby wybrać.

  • Pojawia się po prawej opcji „Format”, który może być używany w celu ustawienia optymalnej wartości dla Ciebie.

Gdy wszystkie ustawienia są dokonywane, kliknij „głośnej” na klawiaturze lub przycisk „OK” w „Zakończenie”.

wniosek

Tak, teraz wiesz jak powiększyć ikonę na pulpicie lub w celu zmniejszenia go w różnych wersjach systemu Windows. W takim przypadku można skorzystać z najbardziej wygodny sposób dla Ciebie.

Jak widać, nic skomplikowanego w tej procedurze nie. Oczywiście, jeśli nadal używasz „ekspishkoy”, aby zmienić rozmiar ikon, trzeba będzie zrobić jeszcze kilka kroków. Jednak nie będą one powodować problemy nawet dla początkującego użytkownika.