758 Shares 7160 views

Tale „Alenka i brat Ivan”: opis fabuły

Kto nie lubi rosyjskie baśnie ludowe? „Alenka i brat Ivan” – niezwykłe dzieło, które niemal wszyscy z nas pamięta z dzieciństwa. Jednak, aby być precyzyjnym, należy zauważyć, że poprawna nazwa baśni – „Siostra i brat Ivanushka Alyonushka”. Jak w przypadku każdego dzieła tego gatunku, jest to zwykły sposób zaczyna się od słów: „Dawno, dawno temu” baśnie – są one na zewnątrz i baśnie do nas – potomkowie – .. Jego mądrość ludowa przekazać i nauczyć się odróżniać prawdę od szumu, dobro od zła, dobrego człowieka od jego zło i tak dalej bajek odgrywają ważną rolę edukacyjną, bez nich – w dowolnym miejscu, każde dziecko serce wie tuzin i rozmawiać z przyjemnością, jeśli jest bardzo wiele.


Tale "Alyonushka i brat Ivanushka"

W odległej wiosce żyło starca i staruszkę, wielka radość dla nich ich dzieci: córkę i syna Alyonushka Ivanushka. Nadszedł czas, a rodzice zmarli, a dzieci stały się sierotami. Alenka zaczął iść do pracy i młodszy brat weźmie z nim.

Tale „Siostra i brat Ivanushka Alyonushka” głosi, że pewnego dnia podszedł zakresie szerokiej i sposób daleko. Tutaj Ivanushka pragnął napić się wody, o tym, że stał się żałośnie prosić siostrę. Ale ona delikatnie poprosił go, aby poczekać, i zapewnił go, że wkrótce na drodze do spełnienia pit, to z niego, a oni się upić. Jednak słońce zaczęło piec jeszcze trudniejsze, a przed studni wciąż trwa i odchodzą. Tomio było dzieci, akty potowe, że pesters ciepła.

Ivan nagle widzi na ślad drogi krowich kopyt, pełne niewielką ilością wody. Znów zaczął się modlić siostrę, aby dać mu napój z kopyta, ale jego siostra Zabrania się tam pić, ostrzegając go, że jeśli to zrobi, stanie się telenochka. Ivan zrobił, i poszli dalej.

pragnienie

bajka ludowa „Siostra Alyonushka i brat Ivanushka” kontynuował, że po pewnym czasie upał stał się jeszcze bardziej ich męki, ale na drodze było kopyto konia wodą, a brat zaczął prosić ponownie Alenushka dać mu pić z niego. Alyonushka kazał mu czekać trochę więcej i nie pij z kopyta uniknąć stania zherebenochkom. Ivan westchnął i kontynuował na ich drodze ponownie.

Ale po jakimś czasie Ivanushka był zupełnie nie do zniesienia i ujrzał tam na drodze, kozie kopyta z wodą, nie słuchać jego siostrą Alenushka, pili z nim i stać się dzieckiem.

Wywołany Alenka Ivanushka, a następnie zadzwonić zabrakło trochę białego dzieciaka. Widząc to, usiadła pod Stozhok i płakała gorzkimi łzami. A dziecko obok niej i skacze.

Tale „Alyonushka i brat Ivanushka”, a więc uczy młodsza zawsze słuchać starszych.

kupiec

W tym czasie, przekazując kupca, zobaczył dziewczynę w łzach, zapytał, dlaczego była tak zdenerwowana. Alenka powiedział mu o swoim nieszczęściu. Potem mówi jej, aby nie smucić się tak, a by go poślubiła. Kupiec obiecał jej, że jej stroje w złoto i srebro ubrania, a dziecko będzie żyć z nimi. Alenka zgodziła. I zaczęli żyć razem w zgodzie, a dziecko z nimi, z tego samego kubka Alenka jedzenia i picia.

Gdy kupiec upadł według uczynków jego, i nagle z lasu przychodzi czarownicę, stanęła pod oknem i zaczęli nazywać Alenushka do rzeki do kąpieli.

Alenka pochodziła z czarownicą rzeki, i że zarówno rzuci na nią i związany z ciężkim kamieniem na szyi, rzucił dziewczynę w rzece. Te same obroty na Alenushka, włożyła sukienkę i przyszedł do niego w rezydencji. Kiedy kupiec wrócił, nie myśleć o zmiany. Jedno dziecko tęskni, nie jeść, nie pić. Rano zaczął biec do brzegu rzeki i nazywają swoją siostrę kochanie Alenushka.

czarownice intrygi

Witch szybko proznala o niej i zaczął się przekonać kupca zabić dziecko. Jednak kupiec nie spieszyć się z tym przypadku jest on dołączony do ładnej dziecko. Czarownica nie jest zaspokojony, a ostatecznie przekonał kupca, pożary zapalniki, kotły żeliwne dostarczonych i ostrzy noży.

Chłopak poszedł do ojca i pyta o nazwie który wysłał go po raz ostatni do rzeki do picia wody, bo był w tym świecie żyć krótkiego czasu. Zgodził się.

Dzieciak zmaga prowadził do rzeki i zaczął dzwonić żałośnie Alenushka, tak że jej przykro, i wstał. Ale moja siostra leżała na dnie głębokiego, odpowiedziała, ale nie mogła nic zrobić, ponieważ był ciężki kamień na szyję, nogi splątane trawy, piasku leżały na jego klatce piersiowej.

Ale w tej bajce „Alyonushka i brat Ivanushka” nie została zakończona.

uprzejmy sługa

Czarownica nie może znaleźć sobie miejsce, stracił z oczu dziecka. A potem wysyła swego sługę, aby znaleźć dziecko, i szybko doprowadzić go do niej.

Służący podszedł do rzeki i zobaczyć, że nie jest dziecko biega i dzwoni siostra i siostra z wody, a on mówi, że kamień na dnie jej ciągnąć. Słysząc rozmowę, pobiegł do kupca i opowiedział mu wszystko. Potem zebrali wszystkich ludzi i udał się do rzeki, rzucił silną sieć i wyciągnął na brzeg Alenushka, wzięli kamień z szyi niefortunny, wiosną wody i zanurza się na sobie stroje. Natychmiast stał się jeszcze piękniejszy niż to było.

Wtedy bajka „Alyonushka i brat Ivanushka” przyszedł do zabawy.

Dzieciak był tak szczęśliwy i radosny, że szczęście rozprzestrzenia się poprzez głowę trzy razy i stał się tym samym ponownie Ivanushka. Czarownica złapany, związane z ogona konia i na otwartym polu dozwolone. Tak jest sprawiedliwie i uprzejmie zakończył bajkę „Siostra i brat Ivanushka Alyonushka”.