614 Shares 9961 views

Mini-żelazo: przegląd modeli, specyfikacji. Płaskie żelazko składane

Zawsze chcesz wyglądać starannie. I to nie zależy od tego, gdzie jesteś: w domu, w pracy, na wakacjach lub w podróży służbowej. W domu problem ten można rozwiązać za pomocą pralki i żelaza. Ale, z dala od domu, jest to znacznie trudniejsze. Miłośnicy podróży zmuszeni są szukać miejsca, w którym można zadbać o siebie. Zawsze możesz wziąć ze sobą kilka zestawów czystych ubrań. Nie będzie to szukać pralki. Ale gdy jesteś w walizce, rzeczy będą musiały być pokryte fałdami, które tak psują wygląd. Aby walczyć z nimi, jest mini-żelazo, które zawsze możesz zabrać ze sobą w drodze.


Cel urządzenia

Współczesne społeczeństwo przyzwyczaiło się do pocieszenia. Dlatego takie urządzenia elektryczne mocno weszły w nasze życie. Małe żelazko może być użyteczne podczas podróży. Pomoże wygładzić zmięte rzeczy, usunąć nieprzyjemne marszczenie, odświeżyć kostium i wysuszyć odsłonięte rzeczy. Ma małą masę i rozmiar, ale jednocześnie – dość imponujące wskaźniki.

Ponadto stosuje się mini-żelazo do robótek. Pozwala wygładzić nawet najtrudniejsze narożniki i fałdy na rzeczy. Dlatego takie urządzenie jest użyteczne nie tylko w drodze, ale także w domu.

Wymiary

Głównymi różnicami pomiędzy mini-żelazkami a konwencjonalnymi są niewielkie rozmiary i lekka waga. Jest to oczywiste. Patrząc na taki cud technologii, możesz zdecydować, że jest to zabawka. Często chodzące żelazo ma długość tylko 9-10 cm, ale ma dobre wskaźniki, dzięki czemu doskonale spełnia podstawowe funkcje. Mały rozmiar pozwala wziąć żelazko w drogę, nie martwiąc się o brak miejsca w walizce.

Zaletą w postaci małego rozmiaru może być wadą urządzenia. Ze względu na małą powierzchnię podeszw żelazko jest prasowane wolniej. Aby wyrównać wszystko, musisz poświęcić więcej czasu.

Główne cechy

Podeszwy niewielkiego żelaza nagrzewa się do 360 stopni. Ta temperatura umożliwia wygładzenie wszelkich zagnieceń na ubraniach. Ale moc jest znacznie niższa. Nie przekracza 1,1 kW. Ma to również wpływ na proces prasowania.

Producenci nie zatrzymują się na osiągniętych rezultatach. Starają się osiągnąć więcej. Jedną z tych innowacji jest składane żelazko. W takich modelach uchwyt jest usuwany całkowicie lub z kolei na boku. Nie oszczędza to dużo miejsca, ale pozwala na dokładniejsze umieszczenie urządzenia.

Dla wygody transportu, specjalne styki są ukryte.

Specyfikacje techniczne

Jak już wspomniano powyżej, wymiary żeliwa polowego nie przekraczają 10 cm, a jego ciężar wynosi od 400 do 600 g. Jego moc wynosi 350-1100 W. Jest to kilkakrotnie mniejsze od konwencjonalnego żelaza. Mimo to żelazko jest w stanie usunąć fałdy z codziennych ubrań uformowanych podczas przechowywania rzeczy w walizce. I to jest najważniejsze. W końcu w drodze nikt nie będzie żelazem ciężkich materiałów trudnych do prasowania (na przykład zasłon lub obrusów).

Są mini-żelazka z parą. Pozwalają uzyskać minutę na 30 gramów pary. Poszczególne modele są w stanie wygładzić ubrania w pozycji pionowej. To prawda, że zbiornik na wodę jest bardzo mały. Zawiera nie więcej niż 60 ml. Należy zauważyć, że istnieją modele z możliwością odejmowania wody. W niektórych modelach jest nawet opcja "uderzenie pary". Pozwala to na chwilę wyrzucić do 45 gramów pary przez minutę.

Inną ważną cechą jest możliwość podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej o innej wartości napięcia. Daleko od wszystkich krajów, napięcie w sieci wynosi 220 V, podobnie jak w Rosji. Na przykład w Europie lub w Ameryce jest 110 V. Aby żelazo działało we wszystkich krajach, jest adapter. Jest dostarczany z urządzeniem. Alternatywą może być przełącznik napięcia, który jest dostępny w przypadku niektórych modeli.

Producenci

Większość producentów sprzętu gospodarstwa domowego oferuje modele mini-żelazków. Najbardziej popularne to:

 • "Roventa".
 • "Phillips".
 • Brązowy.
 • Orion.
 • «Kenvod».
 • "Bosch".
 • "Polaris".
 • "Tefal".

Opcje budżetowe są prezentowane przez firmy "Vitek" i "Scarlet".

Europejscy producenci łączą w sobie zewnętrzną apelację, funkcjonalność i wygodę podczas pracy. Produkty tych firm najczęściej pojawiają się w sklepie przez kupujących.

Najbardziej "uruchomione" modele

Wśród wielu małych małych żelazków wyróżniamy kilka opcji najbardziej popularnych wśród kupujących.

"Scarlet 1135S" kosztuje tylko 15-17 dolarów. Ale jest to jeden z najpopularniejszych modeli. Ma kompaktowe rozmiary i atrakcyjny wygląd. Żelazko waży tylko 860 g. Istnieją 3 warianty zabarwienia. Biały łączy się z niebieskim, zielonym lub szarym. Model mocy wynosi 800 W. Do pracy w innych krajach jest przycisk do przełączania z jednego napięcia na inne. Model ma możliwość parowania. Przez 1 minutę wytwarza się 10 g pary wodnej. Jest nawet "strajk parowy".

Firma "Kenvod" zaoferowała model "ST-60", który można nabyć za około 25-30 dolarów. Odważa nie więcej niż 600 g. Jest urządzony w kolorze białym lub różowym. Podeszwa jest pokryta powłoką antyadhezyjną. Ma moc 800 W. Model ma składany uchwyt, specjalny rowek do przycisków, przełącznik napięcia sieciowego. Mini-żelazko pozwala na nawilżenie rzeczy parą. W tym przypadku model daje około 30 gramów pary na minutę.

Niemal identyczną cechą są żelazka "Polaris PIR-1001T" i "Polaris PIR-1002T". Z technicznego punktu widzenia wszystkie wskaźniki są na tym samym poziomie. Różnice są tylko w zewnętrznym projekcie. Modele mają dość dużo wagi (1,2 kg) w porównaniu do innych mini-żelazka. Ich moc wynosi 1000 kW. Para jest dostarczana w sposób ciągły. W ciągu minuty wytwarza się 30 g pary wodnej. Końcówka żelaza jest specjalnie zaostrzona. Umożliwia to wygładzanie trudno dostępnych miejsc o wysokiej jakości, w tym w pobliżu przycisków.

Ocena żeliwa drogowego

Dzięki klasyfikacji najbardziej popularnych modeli małych żeliw do podróży, nie można zapominać o takich modelach, jak:

 • Maxwell MW-3012. Ten wariant różni się o wyższą moc, która wynosi 1 kW. Podeszwa wykonana jest z aluminium, pokryta warstwą antyadhezyjną. Poza funkcją parowania, do pionowego parowania jest "uderzenie pary". Rozpylanie wody możliwe jest z wylewki. Bardziej kompaktowe żelazko tworzy składany uchwyt. Z zalet tego modelu można również wybrać krótki czas ogrzewania i jakośćową funkcję pary. Jedną z wad jest brak możliwości ciągłej pary wodnej. Inną wadą jest brak pokrywy do przechowywania i transportu żelaza. Jest taki model rzędu 1,1 tys. Rubli. To jest akceptowalna cena żelaza.
 • Philips GC 651. Żelazko różni się od oryginalnego wzoru. On nie ma pióra. Ta funkcja jest zbudowana w postaci ciała. Z jego obowiązkami urządzenie doskonale radzi sobie dobrze. Model mocy wynosi 800 W. Podeszwa jest pokryta powłoką antyadhezyjną. W celu lepszego efektu prasowania dostarczana jest para (w ilości 6 g na 1 minutę). W tym samym celu występuje "uderzenie pary" (do 45 g na minutę) i pionowe parowanie. Oprócz funkcjonalności i oryginalnego wzornictwa, cena jest przyjemna. Żelazko Philips w tym modelu kosztuje około 2 tysięcy rubli. Jest to odpowiednia cena za taki zestaw opcji. Do przechowywania i transportu żelaza znajduje się pokrywa.

 • Rowenta DA1510. Model ma dobre funkcje parowania. Może pracować w stałym dopływie pary w ilości 10 g / min. W trybie "pary szok" ilość pary wytwarzanej w ciągu minuty wzrasta do 45 g. Wyposażona w pojemność 65 ml wody. Moc wynosi 1 kW. W celu bardziej wygodnej pracy długość przewodu wynosi 2 m. Minusem jest wyciek wody z poziomym prasowaniem, jeśli temperatura żelaza jest niższa niż zalecana. Ale producent ostrzega o tym w instrukcjach.

Oto lista tych modeli, na które preferują kupujący.

Wnioski

Mini-żelazko jest doskonałą opcją podczas podróży lub podróży. Umożliwi to usunięcie fałd z ubrania bez dodatkowych trudności. Małe rozmiary i waga pozwolą Ci spakować nawet w pełnej walizce.