412 Shares 7728 views

Planowanie wychowanie i praca edukacyjna w 1. grupie juniorów, grupa środkowa, w grupie starszej

planowanie edukacyjne i program edukacyjny – to podstawowe rozwiązanie do kwestii edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Musi być podana osobnikowi, ważnym czynnikiem, ponieważ jest z tych planów zależy od powodzenia szkolenia. Musimy pamiętać, że każdy dzień w przedszkolu dla dziecka – to jest właśnie czas, który musi być przeprowadzona na rzecz i odsetek. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co powinno być klasach dla dzieci w ogrodzie, innymi słowy, będzie około planuje wychowania i pracy wychowawczej wychowawca z dziećmi.


Wyjaśnienie do pracy w pierwszej grupie młodszej

Program ten promuje rozwój dzieci poprzez zebranie rodziców lub wychowawców wysiłku. Ponadto planuje wychowania i pracy wychowawczej w młodszej grupie 1 pomaga dzieciom uczyć się o świecie i przygotowanie ich do bardziej dorosłym życiu. Ten rodzaj pracy ma na celu rozwijanie słowne, matematyczne, geometryczne i inne umiejętności dziecka, które będą potrzebne w przyszłości dziecka. Planowanie z wyprzedzeniem wychowanie i praca edukacyjna przyczynia się do szkolenia właściwego dziecka do życia szkolnego.

Cele pracy młodszej grupie

Jak wspomniano powyżej, harmonogramowanie wychowanie oraz edukacyjna praca POC ma bardzo duże znaczenie. W ten sposób dzieci stanowiły przygotowanie do głównych klas przedszkolnych placówek oświatowych oraz opracowanie merytoryczne i poznawcze umiejętności, które się przydać w przyszłości.

W trakcie planowania, jak wychowanie i praca edukacyjna, wszyscy nauczyciele starają się zaspokoić niezbędne potrzeby swoich oddziałach. Oni skupiają się na komunikacji i adaptacji dziecka w społeczeństwie. Ponadto, dość ważnym punktem jest harmonogram dnia, który zapoznanie rodziców z wyprzedzeniem.

Struktura wychowanie i planu pracy wychowawczej sporządzony tak, że „nauczyciele” uwzględnia nawet najmniejsze cechy dzieciństwa w każdym z grup przedszkolnych. Wyzwaniem dla rozwijających się kierunków fizyczne, estetyczne, artystyczne, matematyczne, logiczne i werbalne.

Szczególnie młodsza grupa wiekowa

Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w młodszej grupie 1 jest zbudowany ze wszystkimi funkcjami, dzieci 2-3 lat.

Fakt, że przez pierwsze 3 lata życia dziecka skupić się wyłącznie na działalności poznawczej. Po życia to czas, dziecko staje się bardziej niezależny, staje się bardziej interesujące, gra towarzyszy malucha wszędzie. Dlatego ważne jest, aby korzystać z różnych materiałów dydaktycznych dla rozwoju gry „młodych naukowców”. Oni nie będą się nudzić, to będzie interesujące, aby wziąć udział w danej aktywności.

U dzieci w wieku 3 lat nadal rozwijać umiejętności komunikacyjne, które koncentrują się na interakcji z dorosłymi, liczba słów rozumiane przez dziecko rośnie. Oznacza to, że dziecko wymaga stałej słownictwa uzupełniania. Tutaj pomóc dydaktycznych gier przemówienie, w którym dzieci zaczynają rozumieć historie, a my jesteśmy dorośli.

Ponadto rozwój w tym okresie otrzymuje i aktywny mowy dzieci. Dzieci uczą się komunikować ze sobą. Plus, mają światopogląd zaczyna się tworzyć, są idolami i wzorców. Ważne jest, że w tym wieku dzieci są otoczone pozytywnych bohaterów. Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w młodszej grupie 1 uwzględnia rozwój mowy u dzieci, które z powodzeniem można „promować” go do przodu.

Teraz pomówmy trochę o grach. Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w młodszej grupie 1 opiera się głównie na grach. Są one charakter proceduralny – wszystkie działania bliższe rzeczywistości jak najdokładniej. W ten sposób dziecko uczy się interakcji z otoczeniem i światem zewnętrznym, najpierw w formie gry, a potem w realnym życiu.

Ponadto, u dzieci 2-3 lat pojawiają się umiejętności artystycznych. Z reguły najczęściej wzór jest obrazem człowieka. Oznacza to, że dziecko jest konieczne i ważne, aby rozwijać możliwości w rysunku. Codzienne wychowanie planowanie i praca edukacyjna w młodszej grupie składa się tak, że w zajęcia plastyczne poświęcone sporo czasu.

W ciągu trzech lat percepcja słuchowa jest utworzona dzieci. W ten sposób dzieci uczą się rozróżniać i zapamiętać melodii, śpiew, taniec. Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w młodszej grupie 1 zawiera tak zwane klasy „Music”, gdzie każde dziecko będzie w stanie otrzymać prawidłowego rozwoju. Tematyczna wychowanie planowanie i praca edukacyjna – to najlepszy sposób, aby pogodzić muzykę i pewne skutki, które na pewno pomogą dzieciom w przyszłości stowarzyszenia i analizy dźwięków.

Przede wszystkim w tym wieku dziecko może rozróżnić kilka obiektów kształtem, kolorem, rozmiarem. Aby pomóc dziecku w tej trudnej materii dla jego wieku, nauczyciele organizują różne matematyczne i geometryczne i inne rodzaje gier, w których dzieciaki nauczyć się odróżnić od siebie obiekty.

Dodatkowo, jak wspomniano wcześniej, dzieci zainteresował się świat wokół nas. Aby sprostać tym wymaganiom, jeśli chodzi o pracę z młodszej grupy, pod warunkiem „mini-tour”. Tak więc, na przykład, „Planowanie wychowanie i praca edukacyjna (listopad) obejmuje dzieci chodzą na dziedziniec w celu zbadania upadek świata i zebrać niezbędne materiały (liście, trawa, itp) do zastosowań dzieci na jesieni motywu.

Spodziewane rezultaty pracy młodszej grupie

Wiek 2-3 lat – tak zwany początek życia dziecka. Podstawowym rozwój dziecka rozpoczyna się w tym czasie. Jak już wspomniano, to powstaje, istnieje zainteresowanie w badaniach, są umiejętności komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi, jest matematyczny sposób myślenia. Krótko mówiąc, wszystko przejawiać podstawowe umiejętności człowieka.

Ale nie tylko w rozwoju, ale również w naturze występują zmiany niemowlęcych. On wydaje się upór, kaprysy, które stanowią podstawowe cechy ludzkie. W tym okresie, ważne jest, aby zabrać dziecko nie lubi małe dziecko, ale jako całkiem rozsądną osobę, choć mały jest. Ale cała pojemność danych nie może nastąpić bez bezpośredniego zaangażowania dorosłych w codziennym życiu dziecka.

Tak więc, gdy planowanie odbywa się wychowanie i pracę edukacyjną w młodszej grupie, możliwe jest zidentyfikowanie pewnych podstawowych pożądane rezultaty:

1. Rozwój poznawczy.

W toku rozwoju poznawczego i obiektywnego postrzegania świata jest tworzenie świata maluch dziecko. W tym okresie, dziecko uczy się używać obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem, wyróżniając je na dowolnym terenie. Następujące przykłady dorosłych, dzieci uczą się działać z zabawkami i obiektów ochrony środowiska.

2. Rozwój mowy.

Wczesne dzieciństwo – okres podwaliny dla mowy dziecka. Gdy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi uzyskać wszystkie niezbędne umiejętności i nauczyć się z nich korzystać z rówieśnikami na igrzyskach. Usługodawca musi być w stanie zaoferować różnorodne dla dzieci, analizując ich nastrój i uczucia. Ten rodzaj gier mowy obejmuje różne wiersze Tales.

3. Wprowadzenie do estetyki i świata artystycznego.

Dzięki tego typu rozwoju dzieci są przypisane do obserwacji otoczenia, które pokazują całe piękno natury i świata. Między innymi, nauczyciele oferują dzieciom różnorodne działania, które pomagają im reprezentować to, co widzą (aplikacje, rysunki, rzemiosło). To dość fascynujący proces dla dzieci od trzech lat.

4. Uruchom aktywność w grach.

Do trzech lat dorosłego przywództwa i uczestnictwa w grze. Wraz z wiekiem, poprzez prostą manipulację zabawki, dziecko uczy się grać samodzielnie i nabyć umiejętności niezbędne do bardziej skomplikowanych gier, które mają swoje role i zasady. Charakter trwającej gry różni się od osoby do zbiorowego.

5. Komunikowanie się z rówieśnikami.

Szczególne miejsce należy odstawić do gier zmierzających towarzyskich z rówieśnikami. Teraz programy szkoleniowe oferują ponad 60 różnych gier, które na pewno pomogą dzieciom przystosować do komunikowania się ze sobą.

6. Rozwój fizyczny.

To było we wczesnym wieku dzieci opanowania umiejętności motorycznych i sprawności fizycznej. Wszystkie ćwiczenia prowadzone są także w formie gier. Szczególnie skuteczne są gry z serii „Skacz jak króliki”. Wszystkie z nich są prowadzone w ramach różnych muzyki i zabawy, dzięki czemu „ładowania” bardziej ekscytujące i interesujące. W trakcie tych działań wystąpią w socjalizacji dziecka oraz rozwoju podstawowych umiejętności fizycznych. Ponadto dzieci uczą aktywności jak praca. Jest to bardzo ważne dla dzieci w wieku trzech lat.

Tak więc, badaliśmy wychowanie planowania i pracy edukacyjnej w najmłodszej grupie pierwszej. Ten temat jest istotne zwłaszcza dla młodych rodziców. Podsumowując, jest to bardzo często stosowany schemat planowania sekwencji wychowania i pracy wychowawczej. Co do zasady, odzwierciedla wszystkie niezbędne plany pracy, ich wdrożenie i sukces. Teraz można przystąpić do głównych punktów ośrodka planowania i grup seniorów. Ich edukacja jest bardzo ważna, ponieważ co roku dzieci są o krok bliżej dorosłości.

Nota wyjaśniająca prac grupy środkowej

Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w grupie średniej – jest to drugi ważny etap w tworzeniu dziecka logiki, wiedzy i zebranie informacji o świecie. W wieku 4-5 lat życia dzieci trzeba mieć, aby wyjaśnić wszystkie niuanse świata zewnętrznego i podstawę życia i stanu środowiska ludzkości. Planowanie struktury wychowania i pracy wychowawczej zaprojektowany tak, że dzieci nie będą się nudzić na studia zestaw vospros. Ponadto dzieci uczą się podstaw higieny i warunków sanitarnych, który jest integralną i ważną częścią świata.

Zadania grupy środkowej

W średnim dzieciństwie, dzieci znają już podstawowe pojęcia, które są potrzebne w późniejszym życiu. Ale w tym czasie dzieci są aktywnie rozwija psycho-emocjonalny aspekt, który jest niezbędny, aby nadać odpowiedni kierunek. Aby to zrobić, nauczyciele biorą pod uwagę wszystkie specyfiki każdego dziecka i zaoferować im specjalne gry dla prawdziwego rozwoju. Planowanie wychowanie i praca edukacyjna w grupie środkowej obejmuje podstawy ochrony środowiska, które trzeba wiedzieć, w młodym dzieciństwie. Między innymi, dzieci opanowania podstawowych ruchów życiowych, takich jak bieganie, skakanie, wspinaczkę, interakcji z przedmiotami, spacery. Ważnym zadaniem jest rozwój tych umiejętności. Skorygowania ich postrzeganie pomogą w szkole życia dla każdego dziecka. W tym momencie ważne jest, aby nie pozwolić mały człowiek, aby stać samolubne, bo w 4-5 lat, „w centrum wszechświata” jest warta własne ego. W wyobraźni dziecka grać „I – najlepszy”.

To – to kolejny czynnik, który wymaga szczególnej uwagi. To było w średnim wieku potrzebę rozwoju mowy i umiejętności językowych i dodać do słownika. Ważne jest, aby dzieci uczyły się, jak zbudować i być składane wnioski historie. Planowanie i wychowanie praca edukacyjna w grupie środkowej ma również studiować literaturę, co jest ważne dla rozwoju dzieci 4-5 lat. Podczas zajęć dzieci uczą się mowy, aby zrozumieć, co czytają i analizują sytuację.

W tym wieku dzieci stają się bardziej aktywne, a więc jest to zadaniem wychowawców jest doprowadzenie energii dzieci w „dobrym kierunku”. W celu osiągnięcia maksymalnego efektu, postanowił użyć różnych gier: Mobile, symulowanie rzeczywistych działań i wydarzeń, nauczania i rozwijania. Najważniejsze jest to, aby dzieci procentowych do nich, jak wspomniano powyżej, nie było nudne.

Cechy wiek grupy środkowej

Planowanie wychowanie i praca edukacyjna w grupie środkowej jest tak skonstruowana, że na żadnym etapie zatrudnienia są brane pod uwagę specyfikę wieku gimnazjum. W tym czasie dzieci zaczynają rozumieć rolę, jaką może się zmienić. W trakcie swojej działalności dzieci uczą się oddzielić się od roli. Tak więc istnieją gry i realne koncepcje.

W tym czasie dzieci bardziej aktywnie rozwija działalność artystyczną. Obraz człowieka na rysunkach staje się coraz bardziej jasne, a wszystkie inne elementy – szczegółowy i merytoryczny. Dzieci uczą się pracować z papieru, nożyczek i kleju – oni zapoznać się z aplikacją. Liczba „części” może wynosić do 6 sztuk – nie za dużo, ale dużo do opisania tego czy innego obiektu. Pomaga dzieciom budować plany działania.

W środkowej grupie wiekowej przedszkolaków wzrasta pamięci. Maluchy zaczynają dobrze zrozumieć, co mówią, pamiętam wiele informacji. 4-5 lat Przedszkolaki aktywnie rozwija grzywny i brutto rękę silnika, wydaje się, logicznego myślenia i koordynacji. Ponadto, aktywny rozwój są matematyczne i geometryczne umiejętności, praktykowane bardziej wymagające gry z piłką. Dzieci uczą się mocno utrzymać równowagę i przejechać jakiś mały i prosty przeszkodę.

Ponadto, dzieci zaczynają rozumieć różne programy. W tym wieku są w stanie przejść labirynt gry i budować wiele systemów projektowych. Z pomocą ułożonych obiektów, dzieci zaczynają rozumieć i przewidzieć, co wydarzy się w każdej sytuacji.

To w dalszym ciągu rozwijać i wyobraźnia. U dzieci w wieku gimnazjum utworzone oryginalność i przypadkowości. W tym czasie dzieci mogą już wymyślić własnych historyjek, historii i opowieści. Ponadto, mają zwiększonej uwagi i staranności. Teraz dzieci mogą otrzymać informacje o 15 minut do przodu w bardzo młodym wieku.

W stosunku do rówieśników i jest pewna logika selektywności. Chłopaki nie działają na siebie tłum i wybrać swoich przyjaciół dla niektórych funkcji. Ponadto, w tym wieku, dzieci szczególnie szybko rozwija charakter – jeden staje się bardziej pokorny, a ktoś konkurować z przyjaciółmi. W grupach dzieci stają się ważnymi przywódcami i „podżegacze” i „państwa zbójeckie”. Jest to bardzo ważne dla kształtowania się „ja” w przyszłości.

Spodziewane rezultaty pracy

Jazda wychowanie i plan pracy wychowawczej sporządzony w taki sposób, że zwykle odzwierciedla pewne wyniki, które powinny zostać osiągnięte dla danego okresu. Teraz widzimy, co jest konieczne do osiągnięcia do końca pracy ze środkowej grupy przedszkola.

1. Kształtowanie cech osobowych.

Jak wspomniano powyżej, dzieci w wieku przedszkolnym średni wiek tworzą swoje alter ego. Tak więc, planując pracę wychowania i edukacji dzieci pomaga w tej trudnej sprawie. W trakcie prac prowadzonych w oddziałach będą tworzyły pewien światopogląd i spojrzenie na siebie.

2. Rozwój fizyczny.

Przeciętne pre-dzieci w wieku szkolnym są fizycznie aktywny rozwój. Wychowawcy muszą znaleźć zastosowanie energii dzieci i nauczyć dzieci, lekkie ćwiczenia dla poprawy zdrowia.

3. Intelligence.

4-5 lat kindergartners zaczynają pokazywać swoje zdolności intelektualne. Tak więc w tym okresie nie jest osobowość i pewne cechy, które są lepiej opracowane specjalnie dla każdego dziecka.

4. umiejętności artystycznych.

Jak wspomniano wcześniej, średnia wieku przedszkolnym dzieci w wieku pokazano umiejętności artystycznych. Mogą rysować bardziej szczegółowe rysunki i obrazy. Tak, planowanie pracy wychowawczo-edukacyjną pomaga nabyć umiejętności niezbędne dla rozwoju sztuki.

Zbliżając się do końca środkowej grupie, dzieci, innymi słowy, powinien już być trochę gotowi wprowadzić „dorosłości” – do szkoły. Ale przed dziećmi to kolejny ważny etap w tworzeniu przygotowania – starszy grupy.

Wyjaśnienie do pracy w grupie starszej

Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w grupie starszej – to ostatni etap przygotowań każdego dziecka do szkoły. W tym wieku dzieci wymagają szczególnej uwagi – jeśli coś jest „Miss” poza zasięgiem wzroku, w przyszłości będzie to negatywnie wpłynąć na zachowanie dziecka. Głównym zadaniem grupy wyższego jest tworzenie i rozwój samodzielności u dzieci, a także przygotowanie ich do życia szkolnego. Znaczna uwaga zostanie zwrócona na rozwój fizyczny i logiczny. Do efektywnej pracy przygotowawczej pomoże tabeli „wychowanie planowania i pracy edukacyjnej”, który będzie zawierał wszystkie działania i zadania, które muszą być przeprowadzone w miejscu pracy.

Wyzwania dla rozwoju grupy dzieci starszych

Jak już wspomniano, planowanie wychowania i pracy wychowawczej w starszej grupie mającej na celu przygotowanie dzieci do szkoły. Pomaga to gry, łamigłówki i współpracy „relacje nauczyciel-dziecko.” Najważniejsze kwestie to: kształtowanie samodzielności dziecka, zdolność do komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi, zapoznając dziecko do ogólnie przyjętych norm zachowania i perspektyw.

Starsze dzieci w wieku przedszkolnym muszą dołączyć do tradycji swoich krajów ojczystych i innych dziedzin kultury. W tym okresie, ważne jest wprowadzenie dzieci do dziedzictwa narodowego. Ponadto, ważne jest, aby przywołać patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Dość ważny jest rozwój reakcji, empatii, tolerancji i tolerancji. Dzieci powinny dać wyraźny konto swoich działań i czynów.

Ponadto, poprzez matematyczny, logiczny i geometrycznym rozwój, dziecko uczy się analizować pewne sytuacje i zbudować dość skomplikowany łańcuch działań. To pomaga dzieciom w komunikacie, w życiu w ogóle.

cechy wieku

Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w grupie starszej, jak we wszystkich innych kategoriach wiekowych, wykonane z uwzględnieniem cech dzieciństwa. W 6-7 lat dzieci pojawia się sporo cech indywidualnych, które bez wątpienia uczynią przygotowanie do szkoły dość trudne.

W tym wieku dzieci są narażone na emocje, które uczą się manipulować, jeśli pozostawić ją bez nadzoru. Mają „złe” myśli, poważne kaprysów. Przed wejściem w życie szkoły trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapoznanie się z dzieckiem na dobroci i wierności. Planowanie wychowania i pracy wychowawczej w grupie starszej pomaga rozwijać zajęcia w celu utrzymania stabilności emocjonalnej dzieci.

W ciągu 5-7 lat dziecko tworzą mechanizmy współpracy, które muszą być skierowane w odpowiednim kierunku. Emocjonalne elementy są szczególnie jasne. W tym trudnym czasie staje się widoczne mechanizmy neuronowych – wzbudzenie i hamowania, co jest szczególnie istotne.

Niewątpliwie planowanie programów edukacyjnych i szkoleniowych w starszej grupie jest uformowana tak, że dzieci mogą korzystać z szybko rozwijający intelekt. Pomoże to w grę i wyzwania, które rozszerzają horyzonty dzieci.

oczekiwane rezultaty

Planowanie wychowanie i pracę edukacyjną, jak wiemy, musi być przeprowadzone w celu uzyskania jakiś dobry, użyteczny cel.

1. aktywności intelektualnej.

W starszych dzieci wieku przedszkolnym już dość szybki rozwój inteligencji, więc oni potrzebują stałej „ładowania” mózgu z nowymi informacjami. Wiele gier i zadania powinny być kierowane do rozwoju myślenia dzieci, że dzieci są gotowe do szkoły.

2. Cechy fizyczne.

Już w szkole dzieci będą oczekiwać lekcje kultury fizycznej. W dzisiejszym świecie bez specjalnego szkolenia będzie dość trudne do radzenia sobie z nimi. Ponadto starszy wiek dzieci w wieku przedszkolnym tworzą kręgosłup – ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na jego rozwój.

3. absolutna niezależność.

W wieku 7 lat dziecko powinno być przygotowany na to, że zrobi wszystko sam w szkole on potrzebuje. Większość gier w planowaniu pracy edukacyjnej ma na celu rozwijanie samodzielności dziecka. Dzieci powinny mieć możliwość korzystania z ich urządzeń i poprosić o pomoc z rówieśnikami.

4. Komunikacja.

umiejętności komunikacji z dorosłymi i rówieśnikami do 7 lat dziecka sięgają szczytu. W tym okresie dzieci muszą nauczyć się, jak poprawić komunikację z przyjaciółmi i dorosłych, jak również znać zasady etykiety. Interakcja ze światem zewnętrznym powinny generować więcej i wytrwałości.

Tak więc jasne jest, że struktura wychowania planowania i pracy wychowawczej w różnych grupach wiekowych jest taka sama, choć zasady i cele w różnym wieku jest bardzo zróżnicowana. Planowanie wychowania i pracy edukacyjnej wymaga znajomości psychologii dziecięcej i podstaw pedagogiki. Trzeba mieć bardzo poważne podejście do tej kwestii, być literat codziennie wychowanie planowanie i praca edukacyjna.