801 Shares 8482 views

Jak prać rolety rzymskie: Cechy i zalecenia

Roman odcienie – to bardzo praktyczne rozwiązanie do projektowania wnętrz. Pierwszeństwo daje się nimi, bo są brudne powoli. Jednak w pewnym momencie, ale nie przychodzi potrzeba, aby je umyć, nie tylko wolne od kurzu. Przekonajmy się, jak prać rolety rzymskie? Co niuanse powinny być uwzględniane przy dbałości o szczegół wnętrza?


Mogę prać rolety rzymskie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – można je myć, a w niektórych przypadkach nawet konieczne. Jednak trzeba wykonać procedurę ostrożnie, mądrze i ze szczególną ostrożnością. Pierwszym krokiem jest określenie, kolejność, czy procedura jest przeprowadzana ręcznie lub w pralce. Wiele zależy od materiału produkcji rolet rzymskich. Więcej informacji o tych i innych aspektach dalszej części tego artykułu.

tworzywo

Tak więc okazało się, że rolety rzymskie mogą być myte. Obecnie, jako materiały dla łopatek zasłony stosuje się:

 • Satine.
 • Tulle.
 • Len.
 • W połączeniu tkanek.
 • Jedwab.
 • Bambus.

Tkanina roman odcienie nadają się do prania. Natychmiast warto zauważyć, że proces ten może zająć dużo czasu i wysiłku. Co do zasłony, wykonanych z bambusa, są one zakazane do prania. ściereczkami powinny występować tu tylko suchy sposób.

Jak prać rolety rzymskie? Przede wszystkim trzeba ustalić, jakie są wykonane. Tkaniny z włókien naturalnych, mogą być łatwo uszkodzone przez kontakt z wilgocią. Z tego powodu, ich czyszczenie wykonuje się za pomocą odkurzacza, albo suchy gąbki. Roman tkaniny rolety może zostać oczyszczone z wilgotnej gazy, a w przypadku silnie zabrudzonych pralek sposób, odwołując się do zastosowania standardowego proszku.

Usuwanie kurtynę?

Większość gospodynie stara jak najrzadziej produkować umyć rolety rzymskie. Od przygotowania do zabiegu, trzeba poświęcić dużo czasu na ich demontaż. Jeśli na powierzchni płócien mających znaczący zanieczyszczenia, które są zdolne jedynie do mycia usunąć, aby usunąć zasłony, wykonaj następujące czynności:

 1. Rozpinania zasłon na karnisze. Kiedy zadanie może wymagać pomocy innej osoby. Złożoność procedury zależy od wielkości rzymskie zasłony tkaniny i wysokość otworu okiennego.
 2. Zdjąć pasek znajdujący się pomiędzy rzędami tkaniny. Listwy tutaj może być z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Wyodrębnić je dość łatwo. Jest to ułatwione przez obecność nie zastrochennyh krawędzi na jednej stronie wyrobu.

ręcznego zmywania

Jak prać rolety rzymskie ręcznie? W tym przypadku, w celu wykonywania czynności w następującej kolejności:

 1. Zanurzyć tkaninę około 1,5 godziny, stosując ciepłą wodę. Jeśli trzeba uciekać się do materiału wybielającego wyeliminować matowy odcień, w tym przypadku zaleca się, aby dać pierwszeństwo wrażliwych obiektów, w ramach której nie ma chloru. Jako substancja usuwania plam powinien być wybrany na bazie składników pochodzenia naturalnego.
 2. Po upływie powyższego czasu musi być starannie ponazhimat do tkaniny ręcznie. Główną uwagę należy zwrócić na obszary materiału, gdzie występują silne zabrudzenia i plamy.
 3. Wreszcie należy przemyć tkanin Roman odcieni w ciepłej, czystej wody i powiesić produkt, dzięki czemu płyn, aby całkowicie opróżnić. Twist cienką tkaninę nie jest zalecane.

Czy muszę wyprasować rolety rzymskie?

Po umyciu, nie wszystkie tkaniny rolety rzymskie musi być całkowicie suchy przed odłożeniem z powrotem. Dla niektórych delikatnych tkanin takie podejście jest przeciwwskazane. Jeśli staranie się do wstęg z tiulu, tkanki łącznej lub bielizny, jeśli jest to pożądane, mogą być lekko prasowane w niskiej temperaturze. Jednak nie jest to konieczne. Po tym wszystkim, tworzywo zakończy się w sposób naturalny pod wpływem ciężaru regałów przy powrocie zasłony na półce.

Jak prać rolety rzymskie w pralce?

Wybór obecną metodę pielęgnacji zasłon rzymskich, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na następujące punkty:

 1. Przed praniem, wilgotną ściereczką do łóżka wcześnie w worku oczek lub szmatką.
 2. Zainstalować samochody program „Pranie ręczne” Mode lub „do delikatnych tkanin.” W tym przypadku, gdy temperatura wody nie powinna przekraczać wartości 40 ° C
 3. Tkanina prasowany użyciu trybu minimum – nie więcej niż 500 obrotów na minutę. Jeśli nie można ukręcić materiału, pożądane jest, aby zrobić to w ogóle.
 4. Pod koniec myjkę się wydostać z samochodu i rozłożone ręce na całej ich długości. Pozwala to na przygotowanie produktu do powrotu do stojaka i usunięcia nadmiaru wilgoci z substancji.
 5. Rolety rzymskie suche po myciu konieczne jest w stanie rozszerzonym. Instrukcja instalacji powinna być jeszcze wilgotna ściereczka. Jeśli podczas prania przeprowadzono produkty przędzenia, nie trzeba ich wyschnięcia. Mogą być natychmiast wprowadzone do stojaka ostrza i przymocować kurtynę w otworze okiennym.

Mycie bez demontażu szyn

Więc zorientowali się, jak usunąć rzymskie rolety. Liczba gospodynie powiedzieć, że nie można produkować tylko oczyścić je, uwalniając w internecie z szyn, ale również zmontowane. W celu wykorzystania tej metody do rozpoczęcia przygotowania duży zbiornik wody zawierającej rozpuszczone w niej szampon lub detergent. Następnie, aby Roman cień na zewnątrz i zapinane na kołki na sznurku do górnej granicy. Zwilżyć miękką gąbką w roztworze, trzeba chodzić po obu stronach ostrza. Zaleca akt delikatnie, bez presji. W przeciwnym razie można uszkodzić pasów lub elastycznego materiału.

Więc zorientowali się, jak usunąć cienie rzymskie bez usuwania szyn. Na końcu jest wystarczająca do płukania tkanin. Z tego doskonałego węża do podlewania. Woda pod ciśnieniem jest konieczne wysyłanie pierwszy produkt z jednej strony, a następnie w przeciwnym. Podlewania rolety rzymskie trzeba aż woda z mydłem nie jest całkowicie rozładowany. Wtedy trzeba dać czas do wyschnięcia zasłonę z powrotem i zabezpieczyć go w otworze okiennym.

pomocnych wskazówek

Teraz, gdy wiesz, jak do mycia rolety rzymskie. Formy opieki podobnych produktów zostały szczegółowo opisane powyżej. Na koniec chciałbym wziąć pod uwagę kilka wskazówek:

 1. Podczas mycia rolety rzymskie nie zalecamy użycie odplamiacz. W obecności płótnach przestarzałych, poważnego zanieczyszczenia, lepiej jest korzystać z profesjonalnych usług czyszczenia.
 2. Tkaniny z jedwabiu naturalnego, nie wolno myć ręcznie, ale łagodny sposób w urządzeniu. Jednak, aby uczynić je wirowania jest zabronione.
 3. Przed zawieszeniem produkt z powrotem na półkę aksamitu, należy dokładnie wysuszyć. Do tej sieci przewidzianą w samolocie w postaci poziomej. Podobnie jak w przypadku jedwabiu, spinning przeciwwskazane tutaj.
 4. Kiedy mycie rąk nie jest wskazane, aby stosować kropkę kleksy rozwiązań mydła lub innych środków. To może prowadzić do zmiany zabarwienia tkanek w pewnych obszarach podczas późniejszego suszenia produktu w słońcu.