239 Shares 3527 views

Jak gotować babeczki w formach silikonowych

Ostatnio pojawił się w sprzedaży form silikonowych. Są one natychmiast przyciąga uwagę wielu gospodyń domowych. Naturalnie zdarzały się pytania dotyczące ich wykorzystywania. Dlatego na początek robię pewne zalecenia.


Jeśli formularz jest zbyt duży, to przed wylaniem ciasta? umieścić je na blasze. Wybierz formę dobrej jakości i niezbyt jasnym kolorze. Formy silikonowe – jest uniwersalnym narzędziem, które nadaje się do pieczenia i zamrażania.

Teraz przygotować muffiny w formach silikonowych. Można zabrać jedno duże lub kilka małych formularza. Można również użyć nawiasów kształtów, których pieczenia jest przyjemny do dzieci. Take 180 gramów masła i pocierać ją z taką samą ilością cukru. Osobno smagać trzy jajka. Dodanie do niej mieszaninę oleju i cukru i delikatnie wymieszać. Teraz delikatnie wprowadzić mąkę i stale udaremnione, że jest równomiernie rozprowadzone w cieście. Ciasto podzielić na trzy równe części. Dwa z nich odstawić. To będzie białe ciasto. Rozcieńczyć niewielką ilość mleka prawie dwie łyżki kakao. Mieszaninę tę wlewa się do trzeciej części badania. Biały ciasta dodać trochę soku z cytryny i skórkę, tarty. Jeśli kochasz czekolada ciasto, a następnie można dodać kakao w dużej części i cytrynę w mniejszych porcji. Teraz możemy rozłożyć w formie silikonowej białego ciasta, a górną brąz. Jeśli formularz jest używany po raz pierwszy, a następnie smarować go z niewielką ilością oleju roślinnego. W przyszłości nie trzeba tego robić. Kładziemy ciasto do piekarnika i piec przez 50 minut. Temperatura jest ustawiona na 180 stopni. Nie zapominaj, że babeczki w formach silikonowych przygotowywane są szybciej. Jeżeli formy są małe, to układ ciasta na siebie w taki sam sposób. Przed podaniem posypać cukru pudru babeczki.

Dla miłośników czekolady Proponujemy babeczki czekoladowe w formach silikonowych. Najpierw pokonać żółtek czterech jaj z cukrem (cztery łyżki). Należy uzyskać puszystą pianę. Wprowadzić w mieszaninę kakao i mąki i dobrze wymieszać. Podejmuje puszki i wypełnić je w połowie ich wysokości. Piecz w piekarniku. Z góry, przy ubieganiu się o stół, można wlać dowolny syrop.

babeczki serowe są nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Będziemy potrzebować 200 gramów sera, które mieszają się z dwóch jaj kurzych. Następnie trzeba dodać około dwie łyżki kwaśnej śmietany i dobrze wymieszać. Teraz trzeba stopić dwie łyżki masła i wlać ciasto. Ponownie, dobrze wymieszać. Dodaj kubek mąki i stale mieszając, mieszanina stała się jednorodna. Następnie przychodzi filiżankę cukier, szczyptę soli i łyżeczkę sody hydratyzowanego. Na koniec wymieszać naszej ciasto. Ciast w formach silikonowych umieszczenie temperaturę około 180 ° C. Kiedy stają się różowe, otrzymujemy je z pieca.

W razie potrzeby można dodać rodzynki lub suszone morele. Ten prosty przepis na ciasto z rodzynkami spodobają się dzieciom. Smaczne i zdrowe.

I wreszcie, prosty przepis na ciastka w puszkach. Podjąć jedną filiżankę mąki dobrej jakości i dodaje szklanki cukru, dwa jajka, jedną filiżankę każdego z kwaśną śmietaną, a orzechy kubki (opcjonalnie), trochę gaszone sody i filiżanki maku. Teraz wymieszać wszystkie składniki, które są równomiernie rozmieszczone w całym cieście. Przelać ciasto do jednej lub więcej form silikonowych. Włożyliśmy w komorze mosiądzu i piec przez około 40 minut. temperatura gotowania wynosi 200 °. Orzechy w tym przepisie można zastąpić posiekanymi suszonych moreli i owoców kandyzowanych. Przed podaniem posypać cukrem pudrem potrzebne.

Oferuję wam kilka prostych receptur, jak gotować babeczki w formach silikonowych. Dzięki swojej elastyczności, gotowego pieczywa mogą być łatwo usunięte, czy nie jest uszkodzona. Tylko czekać, kiedy ostygnie.