798 Shares 4071 views

Pamiętam, jak szybko tekst

Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu jest czytanie. Ten rodzaj rozrywki nie jest jak każdy, ale to z książek i czasopism ludzie otrzymują największy odsetek informacji, których potrzebują. Niestety, nie wszyscy pamiętają, co czytać. Jak naprawić w pamięci wielkiej ilości informacji? Oto niektórzy naukowcy wskazówek.


  1. Niektóre artykuły odnoszące się do, na przykład, problemy globalnego ocieplenia na naszej planecie, czyli przeglądu przyczyn informacyjnych kryzysu finansowego, są nieco trudniejsze do uchwycenia prosty laika. Pamiętam, jak szybko tekst tego rodzaju? W tym celu zaleca się, aby rozmawiać z inną osobą. Jednak ta metoda nie jest tak powszechny – i to działa tylko w połączeniu z innymi.

  2. Kiedy nie czyta spróbuj mówić szeptem, a Nikomu ani słowa psychicznie pisemną informację. Takie działania znacznie utrudnić proces zapamiętywania, rozpraszają uwagę, stanowią dodatkowe obciążenie dla oczu i układu nerwowego. Jeżeli trudno jest odczytać inaczej, eksperci radzą, aby wykonać następujące ćwiczenie szkolenia: podczas czytania zęby muszą być szczelnie zamknięte i ja powiedzieć numery od jednego do dowolnej liczby.

  3. W ten sposób, jak szybko zapamiętać tekst, to jest do rejestrowania odczytu informacji. Metoda ta ma zastosowanie, gdy badanie artykułów naukowych i natury technicznej. Podczas nagrywania najtrudniejsze chwile są łatwe do zapamiętania wszystkie podstawowe stanowiska.

  4. Jeśli dla Ciebie ważne jest, aby rozwiązać problem, jak szybko zapamiętać tekst, zapoznać się z informacjami w godzinach porannych, kiedy noc wypoczęty mózg pracuje z dużą intensywnością. Jednak niektóre bardziej komfortowe zrobić to w godzinach wieczornych. Dlatego też trzymać się swoich uczuć i swoich rytmów biologicznych.

  5. Przeczytaj informacje dłużej przechowywane w pamięci, czy to może być z kimś do omówienia. W niektórych krajach istnieją specjalne kluby, które są członkami bibliofilów. Na posiedzeniach oni wyrazić własną opinię na temat informacji otrzymanych i polecam go innym do przeglądu. Przed członków tych klubów nie jest kwestia tego, jak szybko zapamiętać tekst. Dzięki wspólnej pracy na artykuł lub książki, wszystkie informacje jest umocowany w ich umysłach.

  6. Tekst powinien być czytany w spokojnej okolicy. Jeśli znajduje się telewizor lub ściana boom muzyki, postrzegają informacje będą niezwykle trudne.

Jeśli stoją przed wyzwaniem, jak zapamiętać angielskich słów, należy pamiętać, że trzeba naprawić w pamięci tylko wąskim rozumieniu tego słowa. Na przykład, wiemy, że pole «» – skrzynkę pocztową. Jeśli masz go inną wartość, a następnie nauczyć go jako jedno słowo w dowolnym tekście. Można dokonać specjalnych kart edukacyjnych. Z jednej strony napisać słowo w języku angielskim, a na drugiej – jego tłumaczenie rosyjskie. Po włączeniu karty w głowicy jest stała stowarzyszenie, odpowiednia wymowa jakiegokolwiek przedmiotu w dwóch językach.

Jeśli trzeba rozwiązać problem, jak szybko zapamiętać tekst w języku angielskim, a następnie, po pierwsze, musimy zrobić tłumaczenie, łamiąc go na kawałki i sensownych wymienić zdań złożonych na prostsze naprawić je w pamięci.