524 Shares 7136 views

Gdzie jechać do Moskwy? Do najbardziej znanych i ciekawych miejsc w Moskwie

Moskwa – miasto o długiej historii, wyrafinowanej kultury i pięknych tradycji. Wielu odwiedzających do białego kamienia, nie wiem od czego zacząć, aby zapoznać się z nim. Dzisiaj patrzymy na głównych atrakcji stolicy Rosji, wizyta, która jest zalecana dla wszystkich gości miasta. Wiemy, gdzie udać się do Moskwy, aby wchłonąć jak najwięcej ducha i atmosferę miasta.


Plac czerwony

Główną atrakcją Moskwie, który znajduje się w samym sercu miasta. Ulice, które idą z kwadratowego prowadzić do różnych częściach miasta, a następnie w kraju, wzrosła do autostrady. Zabytki na Placu Czerwonym w Moskwie widać cały dzień. Chodzenie tutaj można podziwiać piękno Vasiliya Blazhennogo katedry, który przez wiele lat uważany znakiem rozpoznawczym pierwszej tronu. Na placu są również takie atrakcje jak Mauzoleum, górnej i środkowej Rzędy handlowe, Sobór Kazański, a na miejsce egzekucji. Jazda na powierzchni w pojazdach jest zabronione, a rowery – nie są przyjmowane, tak, że jest dostępny tylko dla pieszych.

Wiele udać się do Moskwy, aby odwiedzić grób V. I. Lenina, więc należy podać liczbę godzin z mauzoleum. Atrakcją dojechać od 10.00 do 13.00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków i piątków. Wejście do Mauzoleum jest bezpłatne.

Kreml i Plac Manezh

Tutaj znajdziesz Muzeum historyczne, Zbrojownię i Funduszu diament. Kreml – jest nie tylko symbolem rosyjskiej państwowości, ale również jednym z największych zespołów architektonicznych. Na jego terenie można zobaczyć starożytne świątynie, wieże, pałace i piękny budynek administracyjny.

Gorky Park

Jeden z najbardziej znanych parków w Moskwie, na terenie którego można znaleźć wiele lokali rozrywkowych i atrakcji. W zimie, kiedy przejażdżki przestać działać, nie wylewa się ogromny odkryty lodowisko. Podczas wakacji, Gorky Park zaprasza na festiwalach folklorystycznych, pokazy odmian, koncertów i dyskotek.

Ci, którzy chcą odpocząć w spokojnej atmosferze kojące, można przejść do stawu Golicyn. Gdzie można wypożyczyć łódkę. Staw znajduje się w pobliżu kortów tenisowych, placów zabaw, kawiarnie i inne rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Galeria Tretiakowska

Mówiąc o Moskwie, to jest niemożliwe, aby zapomnieć o takich atrakcji jak Galeria Trzeciakowska. Tryb operacyjny z najbardziej interesujących miejsc do być przydatna nawet dla najbardziej ruchliwych turystów. Galeria jest ogromny kompleks muzeum, którego historia sięga do połowy 19 wieku. W jego murach są przechowywane wystawę sztuki rosyjskiej od 11 do 20 wieku. W starożytnej części wystawy są malarze 12-17 wieku. Wśród nich są zarówno bardzo znanych autorów i anonimowe. Szczególnie godne uwagi są dziełem Feofana Greka, Dionizy i Andriej Rublow. W salach 18-19 wieków, ekspozycja, które składają się głównie z dzieł rosyjskich mistrzów. Tutaj szczególną uwagę należy dzieła takich autorów jak F. S. Rokotov, K. P. Bryullov i A. A. Iwanow. Bardzo różnorodna i wszechstronna w galerii reprezentował rosyjską sztukę drugiej połowy 19 wieku. Indywidualne obraz uwaga Kramskoy, Repin, Vasnetsov i Shishkin. Szczególne miejsce w kolekcji muzeum trwa „Skarb”. Zawiera ona dzieła sztuki wykonane z materiałów szlachetnych. „Skarb” obejmuje okres od 12 do 20 wieku. I to nie wszystko, co jest w stanie zaskoczyć Galerii Trietiakowskiej. Kompleks tryb działania jest następujący: 10.00-19.30 we wszystkie dni z wyjątkiem poniedziałku. kasa jest czynna do 18.30.

tsaritsyno

Historyczny i architektoniczny rezerwat powstał w czasach Katarzyny II. Tutaj znajdziesz ciekawe budynki: Opery, pałac, Chleb domu i innych budynków, które niedawno poddany renowacji jakości.

ENEA

Kolejny symbol, że wiem Moskwa – ENEA. Na imponującej przestrzeni, która zajmuje się centrum wystawowe, można zobaczyć kilkadziesiąt pawilonów. Są wystawy poświęcone różnych zagadnień przemysłu, nauki, rolnictwa i sfery społecznej. Oprócz wydarzeń krajowych, jak zagranicznych ekspertów ekspozycji można znaleźć w Enei. Regularnie organizowane są różne programy do wypoczynku, a także obchody poświęcone rosyjskich i międzynarodowych festiwalach.

Na wystawie osiągnięć gospodarczych duża liczba słynnych zabytków. lwia część z nich ukazała się w czasach radzieckich. Trzeba też podkreślić piosenkę zatytułowaną „Robotnik i zbiorowe Dziewczyna Farm” autorstwa Mukhina. I nie daleko od głównego wejścia stoi pomnik „Zdobywców Kosmosu”.

„Bunkier 42”

Już w 1956 roku w operacji został wprowadzony budowę podziemnego, który jest przeznaczony do ochrony osób przed pierwszym sowieckim ataku nuklearnego. „Bunkier 42” znajduje się w samym sercu Moskwy – Taganka. Jego głębokość wynosi ponad 50 metrów. Do tej pory, schronienie utracił pierwotną wartość i stał się muzeum zimnej wojny. organizuje różne wycieczki tematyczne, w taki czy inny sposób wpłynąć 50-80 lat ubiegłego wieku. Muzeum jest czynne przez całą dobę, ale bilety można kupić od 10.00 do 20.00.

Arbat

Arbat w Moskwie – jedna z najstarszych ulic, który jest bardzo popularny wśród turystów. Idąc za przykładem Hollywood, wykonane na Arbat „Alei Gwiazd”. Aby się do niego dostać, wystarczy zadzwonić pod podany numer telefonu i płacić za ich przynależności do „gwiazd”. Ale główną wartość Arbat – kolorowe domy, z których wiele zostało zbudowane w 19 wieku. Jeśli chcesz chodzić na pięknej ulicy, która pozwoli Ci poczuć ducha starej Moskwy i pobierana wyłącznie z pozytywnymi emocjami, przejdź do Arbat! W Moskwie nie jest dziś tak wiele ulic z taką energią. Kostka brukowa, wazony z kwiatami, zabytkowe latarnie – to wszystko wzmacnia efekt i pozwala uciec od zgiełku metropolii.

zoo

Głównym wystawa, która przyciąga turystów w Moskwie zoo – „Animal Island”. Na parterze można znaleźć egzotyczne zwierzęta, takie jak paski hieny, Amur tygrysa, niedźwiedzia himalajskiego, lew azjatycki. Na drugim piętrze ekspozycji zatytułowanej „Exotarium”. Składa się z dużej liczby akwarium z egzotycznymi rybami. I tam jest mały zwierząt morskich z całego świata.

„Animal Island” – to nie wszystko, co można zobaczyć w zoo Moskwa. Na jego rozległym obszarze można znaleźć wiele przedstawicieli obu rosyjskich i zagranicznych fauny: antylopy, różne ptaki wodne, konie, biały i niedźwiedzie brunatne, gepardy, wilki, węże i wiele innych. Zoo jest otwarte dla zwiedzających codziennie oprócz poniedziałku, od 10.00 do 18.00. Jednak kasa jest czynna do 17.00.

„Moskwa Lights”

Kontynuując znajomość rosyjskiej stolicy, przejdź do swojego starego centrum – w ormiańskiej pasie. Tutaj znajdziesz muzeum poświęcone oświetlenia ulicznego miasta. Sam budynek jest zabytkiem architektury rosyjskiej – białe kamienne komory 17 wieku. Wewnątrz będzie można dowiedzieć się o historii ulicy oświetlenia Moskwie. Wystawa prezentuje wszystkie rodzaje źródeł światła stosowanych w danym okresie historii. Istnieje również wiele historycznych fotografii wieczornego miasta. Każda osoba może zapalić stare światła, za pomocą pilota, lub czujesz spóźnione deptaku starego miasta. Ponadto muzeum organizuje różnorodne wycieczki, programy interaktywne i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dlatego ci, którzy chcą zapoznać się ze starym Moskwie, powinno się zajrzeć do Muzeum „Moskwa Lights”. Jest on otwarty codziennie od 11.00 do 18.00 dla turystów indywidualnych i od 9.00 do 19.00 – dla grup turystycznych.

Taras widokowy Ostankino

Gdzie każdy ma możliwość spojrzenia na rosyjskiej stolicy z lotu ptaka, aż do tarasu widokowego, który jest więcej niż 300 metrów nad poziomem gruntu. W programie wizyty wieża obejmuje wycieczkę do historii jego budowy, zapoznanie się z wystawą poświęconą tej kwestii, powstanie wyciągu szybki i przegląd Moskwie ze zwiedzaniem głównych atrakcji. Dla licealistów organizowane interaktywną rozrywkę i program edukacyjny, który pozwoli nie tylko użyteczną wiedzę, ale także umożliwi dobrą zabawę. W okresie letnim (maj-październik), jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, dla zwiedzających działa otwartą platformę, która znajduje się na wysokości 340 metrów. Zablokowany sam, który jest otwarty przez cały rok, wyposażone w nieco niższe – na 337 metrów. Ostankino taras widokowy daje niezapomniane wrażenia i pozwoli podziwiać ogromne miasto z godnej wysokości. I obszary o szklanej podłodze dla zwiększenia efektu. Obiekt czynny jest codziennie od 10.00 do 21.00. Sesje zaczynają się co godzinę.

Teatr Opery i Baletu

Kontynuacja rozmowy o tym, gdzie do odwiedzenia w Moskwie, dotykać świat sztuki wysokiej. Teatr Bolszoj jest symbolem Moskwy i Wszechrusi przez wiele lat. Niedawno przeszedł kolejną przebudowę, która trwała sześć lat. Na scenie teatru w Moskwie regularnie publikowane najlepszy z najlepszych aktorów. Moskwa jest dumna ze swojego teatru i zaprasza go wszystkim, którzy cenią prawdziwą sztukę. Dlatego też, jeśli jeszcze nie zdecydował, gdzie do odwiedzenia w Moskwie, zamówić bilety do teatru! Wystarczy pamiętać, że one wykupione w ciągu kilku miesięcy.

Pokłonna Góra

Kolejną atrakcją, która jest zdecydowanie warte rozważenia. Memorial Park „Poklonnaya Gora” zachowuje pamięć o tych bohaterów, którym zawdzięczamy ci życie i świat. Park stał się już jedną z ulubionych rozrywek wśród Moskali. Mówi się, że w czasach starożytnych, pielgrzymi wspiął się na górę, aby zobaczyć miasto i kult jego wielkości, stąd nazwa. To właśnie na tym wzgórzu w 1812 roku stał Napoleon w nadziei, że przyniesie klucze do stolicy. Dzisiaj Memorial Park ma wiele pięknych zabytków, fontanny, kościoły i inne budynki o wartości historycznej i kulturowej. Tutaj można jeździć na rolkach i na rowerze, przekąskę w kawiarni, i wziąć udział w różnych działaniach.

w Moskwie River Walk

Doskonałym konkluzja będzie ciężki dzień spacer wzdłuż głównej rzeki Moskwy na statku. Z jego pokładu roztaczają się wspaniałe widoki na miasto wieczorem, a tu można zjeść obiad w przyjemnej atmosferze. popołudniowe spacery nie są mniej interesujące, ponieważ obejmują one wiele atrakcji. Ponadto, łódź może być kilka godzin, aby zobaczyć tak wiele pięknych miejsc, jak nie będzie widać przez cały dzień, jeśli używasz samochodu lub transportu publicznego, biorąc pod uwagę problem korków w stolicy.

Muzeum historyczne

W 39 salach muzeum prezentuje historię Rosji od jego początków do początku 20 wieku. Wszystko zaczyna się od drugiego piętra, wystawa poświęcona jest prymitywnym społeczeństwie, starożytnej Rosji, rozwój Syberii i walkę z najeźdźcą i zjednoczenia Rosji. Trzecie piętro pokazuje Rosji czasów Piotra Pierwszego. Tutaj, to rozwiązuje problemy kultury, polityki i gospodarki ówczesnego rządu.

W czasie swojego istnienia muzeum był globalny rekonstrukcja. Pomimo utrzymywania się wnętrz historycznych, instytucja kultury w pełni spełniają współczesnych wymagań. Oprócz plakatów i innych materiałów informacyjnych w muzeum umieszczone wiele monitorów, gdzie można zobaczyć wszystko, co jest dostępne w swojej naturalnej postaci, na przykład, na stronach książek, które nie mogą przyjmować ręce.

wniosek

Dziś mamy dowiedzieć się, gdzie iść do Moskwy, aby odwiedzić prawdziwie niezapomniany i pozostawione same pozytywne wrażenia. Wiele osób przyjeżdża do stolicy, tracą głowy od jego wielkości i różnych ciekawych miejscach. Aby tego uniknąć, przed podróżą zaleca się jasnego planu działania, poprawnie przydzielaniu czasu. Nie zapomnij wziąć pod uwagę prace różnych miejsc i atrakcji kulturalnych, dzięki czemu nie ma problemów. Na przykład, godziny otwarcia mauzoleum nie wszystkim odpowiadał. Aby w pełni spotkać się z rosyjskiej stolicy, trzeba dużo czasu, bo nawet miejscowi czasami zgubić się w szybko rozwijającej się Moskwie. Więc dzisiaj skupimy się tylko na głównych atrakcji, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz.