529 Shares 4965 views

"Fahrenheit 451": opinie. "Fahrenheit 451" Rey Bredberi: recenzja książki

Science fiction – jest to specjalny rodzaj literatury, który powstał w XIX wieku. Że szybki postęp technologiczny stworzył wiele interesujących pomysłów w głowach myślicieli epoki.


Co pisał także powieści, jakie pomysły chcieliby przekazać do nas? Przede wszystkim stworzyli Wonderful Worlds świetlaną przyszłość, w której ludzie i milsze, a trawa jest bardziej zielona, a kosmiczne już dawno wykroczyła poza układu słonecznego.

Szczególnie jasne i piękne utopia stworzony braci Strugackich. W swoich pracach opisują one wspaniały świat Noon – żywotność naszej cywilizacji w dwudziestym drugim wieku. Jest całkowicie nieobecne stosunków towarowo-pieniężnych, a prace na rzecz społeczeństwa stała się świętym obowiązkiem każdego człowieka.

W tym samym czasie amerykański Rey Bredberi napisał „Fahrenheit 451”. Książka jest bardzo różni się od utopijnych dzieł Radzieckiego science fiction. Ta powieść antyutopia, pokazując plecy społeczeństwa konsumpcyjnego: rozpad moralny ludzi i okrucieństwo do niezgody systemu jednostek.

Udać się na podróż po świecie antiutopichnomu powieści „Fahrenheit 451”! Opinie, film i dwie produkcje teatralne oparte na książce – spojrzeć na.

Rey Bredberi – słynny amerykański science fiction

Ten człowiek może być bezpiecznie nadana wielkich pisarzy gatunku wraz z Danielem Kizom i Robertom Shekli.

Bradbury żył dziewięćdziesiąt dwa lata, dla których napisał ponad ośmiuset książki opowiadań, nowel i powieści. Jego twórczość literacka mówi o wielkiej wyobraźni, bogatym doświadczeniem i niewyczerpanego optymizmu.

Większość ludzi zna amerykański fikcja dwóch książek: „Fahrenheit 451” i „Dandelion Wine”. Druga praca to autobiograficzna historia, która opowiada o dzieciństwie autora. Jest bogaty w piękne opisy przyrody i życia małych Amerykanów miejskich.

Najbardziej popularnym produktem autora – „Fahrenheit 451”. Przegląd tych prac zostały przedstawione poniżej. Zawiera ona wiele ciekawych pomysłów.

W książce autor dokonał popularne – „Fahrenheit 451”. Opinie ludzi, którzy czytają tę pracę, mówią same za siebie. Ktoś powieść jest jasne, ktoś wydaje się być przejawem protestu przeciwko społeczeństwu. Ale obojętnie, ta praca nie pozostawia nikogo.

"Fahrenheit 451": opis

Wydarzenia odbywają się w niedalekiej przyszłości w ojczyźnie Bradbury – w Stanach Zjednoczonych.

Autor pokazuje totalitarny reżim, który jest zdominowany przez myślenia konsumentów i kultury popularnej prawie całkowicie zastąpione książkę, myślenia. Ponadto rząd przyczynia się do niszczenia dzieł literackich.

życie zwykłego człowieka składa się tylko z pracy i odpoczynku, do innych rodzajów działalności po prostu nie mają czasu. W tym przypadku, wypoczynek na myśli oglądanie telewizji lub jazdy po mieście w silnikach odrzutowych. Z tego sposobu życia, ludzie stopniowo twardnieje, emeryturę, przestają kochać siebie, nie mają dzieci …

Ale istnieje kilka „innych” (dysydentów), które nie przyjęły zasady i ukrywa się przed organami, kontynuując jednocześnie pozostać.

Rey Bredberi pokazuje, że każdy może się zmienić, ważne jest tylko pożądanie. Guy Montag, główny bohater książki, żywym tego przykładem: od użytecznego systemu zębatej, okazuje się pełnoprawnym osobowości i przyczynia się do tego niezwykłego zbiegu okoliczności …

przypięte

Kim oni są – najbardziej wyraziste postacie? „Fahrenheit 451” pełna jest ciekawych osobowości, wymieniamy najważniejsze z nich:

  • Guy Montag – bohater, strażak. Jaskrawym przykładem tego, że ktoś może się zmienić, jeśli okaże się, w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu.
  • Mildred – żona bohatera. Rząd propaganda ofiara – cały dzień przed telewizorem.
  • Clarisse McClellan – para sąsiad Montag, ekscentryczny, odszczepieńcy. Pogarda dla kultu konsumpcji. Kochała przyrodę i lubił czytać książki.
  • komendant straży pożarnej Beatty – okrutny wódz Montag.
  • Elektryczne pies – nieożywione metalu robota, prawa ręka strażaków. Jakoś ograniczony do zapachu człowieka jest postrachem dla zwierząt.
  • Faber – inteligentna osoba, wykładał literaturę w College Guy Montagu.

Że główne postacie wykonane tak barwną powieść „Fahrenheit 451”. Recenzje nich próbują tworzyć własne, czytanie streszczenia fabuły.

Fabuła powieści aż do śmierci Clarissa

Przejdź do interesującej podróży po stronach książki „Fahrenheit 451”. Opis działki będzie jak najkrótszy. Staramy się nie przegapić najciekawsze chwile.

Dlaczego autor zdecydował się właśnie nazywają to książka? Fakt, że 451 stopni Celsjusza – temperatura, w której papier zaczyna się palić. Najbardziej szanowany zawód jest uważany za strażak. Bohaterem dystopii – Guy Montag – i istnieje dzielny przedstawiciel zawodu regularnie spalić książkę i nie widzi niczego złego.

Jeden facet wraca do domu po ciężkim dniu pracy i spotyka dziwną młodą kobietę. To Clarissa – jego sąsiad na domu.

Zaczynają rozmawiać o życiu … Są na szelest jesiennych liści, Clarissa mówi, że uwielbia chodzić sam w nocy i oddychać w różnych zapachów, czasem nawet czekając na wschód słońca. Podczas, że jej wuj beszta nazywając boli, ale ona w ogóle nie dbają o miłości natury jest zawsze silniejsza niż cudze ograniczeń. Clarissa czyta też, pomimo ścisłego zakazu władz.

To dziwadło jest sprzeczny myślom Montag: zaskoczył jej odwagi i tego systemu. Bohaterem czuje, że nie jest taki jak inni – to absolutnie nie dba o głupich programów telewizyjnych, ona boi się szybko jeździć na maszynie i nieludzkich sportu. Ale ma skłonność do refleksji, ma zmysłowe wspomnienia z normalnego życia i ustawia Montagu pytanie zmienił go: „Czy jesteś szczęśliwy?” On poważnie myśli o nim i zaczyna w inny sposób postrzegania świata wokół nich.

Pojawiające się w pracy, Montag zaskoczył swoich kolegów z podstaw zdrowego rozsądku. udaje mu też zabrać do domu kilka książek do przeczytania. Dwa dni później umiera Clarissa: to powala jeden z samochodów odrzutowych jechali z dużą prędkością.

Po śmierci Clarissa

Facet bierze urlop, on już nie chce palić książki. Bohaterem odzwierciedla nad sensem swojego życia …

W tej chwili chodzi Beatty. Głowa czuje miejsce od zmian Montag. Czyta mu wykład, że wszyscy powinni być podobni jak dwie krople wody. Książki też budzić wątpliwości, więc muszą być doprowadzone do ognia. Ale Montag zmieniła, że nie jest zainteresowany w słowach Beatty.

Bohaterem mówi żonie, że trzyma książkę w domu. Ona naprawdę nie zrozumieć jego działanie. Następnie Montag ma Faber – mądrego nauczyciela literatury w college'u. Starzec słuchał go uważnie i daje rady utrzymać książki. Ponadto, wynalazca daje jego przyjaciel mały odbiornik, w którym będą mogli komunikować się na odległość.

Powrót do domu, bohater spotyka goście – przyjaciele z żoną. Montag odchodzi się od ich głupiego zachowania i sprawia niesamowite – recytuje wiersze. Intrygująca kobieta wraca do domu i wynająć główny bohater policji – mówią o obecności jego zakazanej literatury.

Niczego nie podejrzewających Montag przyjść do pracy, tam spotyka Beatty z miotaczem ognia. Idą do domu bohatera: okrutny wódz Montagu nakazał spalić książkę. Zamiast tego, główny bohater zabija szefa straży pożarnej, a pies elektrycznego.

Po tym wszystkim, co wydarzyło się Montag postanawia uciec z miasta. Został wybrany do wsi, pływające w rzece i znajdzie Libertines stado Vagabond. Teraz są one drużyny!

Następnego dnia rano, wędrując hobo przeniesiony na … poszli dalej i dalej od miasta. Wolnomyśliciele przetrwały, a każdy z nich odbywa się w głowie bezcenny zasób wiedzy i wielkie pragnienie, aby zmienić świat na lepsze.

ważny cytat

Myślimy ciekawy cytat z powieści „Fahrenheit 451”. Cytaty bohatera i jego nauczyciel mówić o roli książki w życiu.

„Wszystko, co szukasz, Montag, nie ma na świecie, ale prostym człowiekiem chyba jedną setną można zobaczyć na własne oczy, a drugi dziewięćdziesiąt dziewięć procent, dowiaduje się, dzięki tej książce.” Zwrot ten należy do mądrego Faber – Teacher Montag.

postaw społecznych kreatywności Bradbury

Sprzeczne opinie krytyków nazwał powieść „Fahrenheit 451”. Autor w młodości był wolny myśliciel: on dość dokładnie i odważnie opisane procesy zachodzące w społeczeństwie amerykańskim.

W 1967 roku, pierwsza publikacja książki odbyła się w gimnazjum i liceum. Ale przy odrobinie uwagi: około siedemdziesięciu pięciu propozycje zostały rephrased autorskim, autor wielu ulubionych przekleństw zastąpione synonimami. Te słowa nie są obsceniczne, gdy tłumaczone, ale bardzo wyraźnie odzwierciedla istotę tego, co się dzieje. Również redakcja postanowiła usunąć dwa elementy krytyki tekstu aborcji.

W Związku Radzieckim w 1956 roku, rynek otrzymał pierwsze egzemplarze książki „Fahrenheit 451”. Opinie były bardzo różne: od entuzjazmu do ostro negatywne. Pomimo opinii krytyków, książka nie jest zakazane w ZSRR.

„Fahrenheit 451”: recenzja filmu

Powieść wywołała rezonans wśród społeczności twórców. Już w 1966 roku ukazał się obraz „Fahrenheit 451”. Film jest o wiele gorsza od tej książki, ale ze względu na zainteresowania, aby zobaczyć jego wartość.

Dyrektor – Fransua Tryuffo. Rola Guy Montag trwa Oskar Werner, Clarissa grał Dzhuli Kristi. Jest to niewątpliwie utalentowana aktorka, najbardziej znana z roli w adaptacji Laura Hollywood „Doktor Żywago”. Ale oto obraz na punkcie jej nie zbliżył. Od dawna wiadomo, że rola ludzi dziwacznych i ekscentrycznych najlepiej podane te same znaki do życia.

Film zmienił również niektóre fakty. W historii produktu ma romans między Clarissa i facet nie było, byli dobrymi przyjaciółmi, aw środku bohaterki książki wcale tragicznie zginął.

W filmie, dziewczyna nadal żyje. Zakończenie filmu jest wspólna troska z głównych bohaterów, na wsi, gdzie łączą one dysydenta grupę.

Mało uwagi przywiązuje się do Faber – intelektualista, myśliciel i prawdziwie wózek, poświęcony ich zasad moralnych.

Jest nadzieja, że jakiś zdolny reżyser nie lekceważyć „Fahrenheit 451”. Film będzie bardziej wiarygodny i blisko w treści do książki. Byłby to wielki dar dla wszystkich fanów fantazji i kreatywności Ray Bradbury.

Odbicie w sztuce

Niespodziewanie, na działce o powierzchni antyutopii umieszczone nie tylko spektakl „Fahrenheit 451”, ale również balet. Takie niespójne praca spowodowały szczerą chęć do pracy na nim w różnych figur teatralnych: od choreografów baletu reżysera spektaklu.

Nowoczesny balet w dwóch aktach

Choreograf Snjezana Zdor z zespołem z Krasnojarsk Teatr Opery i Baletu stworzył piękną i zmysłową baletu opartego na „Fahrenheit 451” powieści. Gatunek jest wciąż ten sam – antyutopia, chodzi o to, że dana osoba marzy o wspaniałej przyszłości świata, podobny do fabuły książki.

Wonderful world pokazuje połysk i blask drobiazgi. Aktorzy tańczą do muzyki w stylu New Age … pozostawia nikogo obojętnym motywy etniczne i religijne na dobrze dobranych fotografii i instalacji wideo.

Pośród całego tego chaosu, jest zmiana osobowości Guy Montag – zdaje sobie sprawę z absurdalności wydarzeń. Wykręcił sił wewnętrznych i wybiera drogę sprzeciwu.

Aktorka, która gra Clarissa, po prostu idealnie pasuje na obrazie to wyrafinowana kobieta ze świecących oczu i dziwny wyraz twarzy.

Krytycy nie pozostawia obojętnym dyrektorów pomysł (Snezhany Zdor i Grigoriya Oksanicha – autor znakomitych efektów specjalnych) – ciekawa choreografia łączą się z muzyką etniczną stworzyć balet „Fahrenheit 451”. Widzowie gości powiedzieć, że pomysł się uzasadnione.

pokaz

Teatralna produkcja powieści miała miejsce w 2007 roku wspólnej współpracy z francuskim i rosyjskim. Adolf Shapiro z Et Cetera Teatr zaprosił do współpracy z rosyjskim artystą Boris Zaborov. Owocem ich współpracy był znakomity występ opowiadaniu „Fahrenheit 451” powieści. Zawartość trochę zmieniło, ale nie wpływa to jakość regulacji.

Shapiro – znany sceptyk i pesymista, więc wierzy, że to, co jest napisane w książce rzeczywiście stało. Okazało się bardzo ekscytujące: detektywa, historię miłosną … i promyk nadziei. Pełnić rolę znanych aktorów, głównie francuskich.

Ciekawostki o legendarnej powieści

1. W czasach radzieckich było więźniów, którzy znają na pamięć wiele ulubionych książek, w tym powieści „Fahrenheit 451”. Cytaty z nią stał się znany dla ich bliskich i przyjaciół. Te z kolei, nadal szerzyć ulubioną książkę wśród swoich przyjaciół, mimo negatywnych opinii o tym z niektórych krytyków.

2. „Fahrenheit 451” – powieść, która zainspirowała wielu twórczych ludzi. Na przykład film „Equilibrium” w gatunku dystopii został nakręcony w 2002 roku. Rosyjska grupa rockowa „Aria” wydała piosenkę „Symphony of Fire”. Tekst oparty jest na kwestie poruszone w powieści Bradbury'ego.

3. autor opublikował swoją najlepszą książkę na prymitywnym maszynie wynajętym w lokalnej bibliotece.

4. Bradbury okazała się predyktorem dobrym tego słowa znaczeniu: do publikacji wielu wynalazków technicznych, on barwnie opisał je. Na przykład, radiopriemnik- „shell” i technologii 3D (panele telewizyjne w domach i małych przenośnych ekranów).

5. Pierwsza publikacja powieści „Fahrenheit 451” odbyła się w magazynu „Playboy”.

6. Do tej pory antyutopia Bradbury jest niekwestionowanym klasykiem. Ludzie nadal czytać powieść, dyskutować na forach, a cytowany przy każdej okazji. Sugeruje to, że fabuła książki jest istotne dla tego dnia. Tendencja ta jest potwierdzeniem tego, że ludzie nie utracili zdolność do refleksji, rozumowania i ekspresji najlepszych cech duszy.

Produktem „Fahrenheit 451” jest jednym z najlepszych w gatunku dystopii. To będzie interesujące dla osoby w każdym wieku, jak mówi prostym językiem o trudnych rzeczach: o strukturze społeczeństwa i przekształcenia jednostki w osobę.