264 Shares 4739 views

Jeden lat, mieszkał pies jest 7 lat w życiu człowieka?

W jednym ze starych reklamach aktor powiedział, że zdanie: „Nasz pies Danny 14 lat, jest jak gdyby ty albo ja byłem 98 lat.” Ta popularna reklama wzmocni mit, że jeden rok kalendarzowy jest równa siedem lat człowieka psa, ale ona wygenerowana niedźwiedzią do Danny'ego, wieku go przez dziesięciolecia. Choć ten mit i pomaga miłośników psów lepiej zrozumieć etapy życia, przez które ich inwentarza żywego, eksperci zgadzają się, że system nie jest dokładna, zwłaszcza od momentu, gdy pies osiągnie swój szczyt. Ale co zrobić? Jak liczyć wiek psa, aby przedstawić go jako człowieka? Okazuje się, że istnieje rozwiązanie, a wynik zależy od szczytu rozwoju psa, a także od wielkości i rasy.


życie psa i rozwój szczyt

Choć może to być tłumaczone na ludzkie lata psów, proces nie może być zredukowana do prostego mnożenia. Fakt, że psy promocji życia nie jest liniowa, a może się znacznie różnić w zależności od rasy i wielkości zwierzęcia. Na przykład psy rozwijają się bardzo szybko w pierwszym roku życia, dorastanie w tym okresie, około dwadzieścia razy szybciej niż ludzie. Następnie szybkość rozwoju jest stopniowo zmniejszana w wyniku wejścia do relacji, jest bardziej podobna do ludzkiej jednego roku do siedmiu psów.

Bardziej dokładny system

Jeśli potrzebny jest system, w którym można liczyć wiek zwierzęcia do człowieka lat, konieczne jest założenie, że pod koniec pierwszego roku życia psa wynosi 15 lat człowieka. Na drugim roku życia idzie dalej 9 mężczyzn, tak, że pies ma 24 lat człowieka, kiedy będzie obchodzić swoje drugie urodziny. Następnie trzeba dodać 4 do 6 lat człowieka na każdy rok życia psa, w zależności od wielkości psa. Dla małych psów jeden rok warto człowieka do podjęcia cztery lata dla średnich – pięć, ale za duże – w ciągu sześciu lat.

Różnica w ilości psów

Na pierwszy rzut oka różnica nie może wydawać się zbyt wiele, ale z czasem gromadzi. Przez pięć lat w dużych ras osiągną wiek 36 lat i są uważane za starszych. Przeciętny pies ma jeszcze jeden rok, aw tym wieku osiągają w wieku sześciu lat. Jak dla małych psów, są one uważane za osoby starsze dopiero po siódmym roku życia. Co o Dannym z reklam? Jej wielkość wynosiła średnich i dużych, a wiek – 14 lat. W związku z tym miał 78-88 lat, czyli reklamy przecenić jego wiek 10-20 lat.