459 Shares 6508 views

Co Alkohol zwiększa lub zmniejsza ciśnienie? Kilka niezaprzeczalne fakty

Niewątpliwie wspólny alkoholowe „podania i legendy” odnosi się przekonanie, że niektóre rodzaje napojów w określonych dawkach niższe ciśnienia. Alkohol i wzrost ciśnienia lub zmniejszyć? Sądzi się, że alkohol w określonej dawce może być również leczonych nadciśnienia. Więc czy to jest: alkohol zwiększa lub zmniejsza ciśnienie? Spróbuj zrozumieć, jak wpływa na organizm ludzki, korzystających lub zranienia.


stosowanie norm

Po pierwsze, kiedy mówi się o korzyściach płynących z picia, zawsze określono dawkę dopuszczalną dla ludzkiego organizmu. Według danych naukowych, zasady te są następujące: a pint piwa, 300 ml wina, 50 ml sorokagradusnuyu wódki lub innego napoju. I to jest – dzień! To nie znaczy, że należy natychmiast wypić pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Będzie to wystarczy, aby zatrzymać się na czymś jednym, a nawet wtedy nie codziennie. Wszystko to służy ponad określony, co powoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia. Więc jeśli mówimy o tym, jak alkohol podnosi lub obniża ciśnienie krwi, wszyscy muszą być świadomi tych zasad w jego spożycia. Ponadto, ci ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, należy zauważyć, co do zasady, nie mogą pić alkoholu z powodu jej niezgodności z niektórych leków przepisanych przez lekarza i stosować tylko w celu zmniejszenia ciśnienia.

badania naukowe

Więc mimo wszystko, alkohol podnosi lub obniża ciśnienie krwi? Wyniki badań przeprowadzonych w mężczyzn w średnim wieku, które spożywane codziennie 50 mg alkoholu etylowego (oczywiście nie w czystej postaci, a także jak wino, piwo i wódki) wykazały stały postępowy presji czasu. Również liczba mężczyzn wzrosła częstość akcji serca (tętno), niezależnie od rodzaju napoju!

czynniki

Okoliczności wpływające który zwiększa lub obniża ciśnienie alkoholu, są dość zróżnicowane. Jest to wiek danej osoby i jego stylu życia i diety. Alkohol ma wpływ na kompleksie ludzkiego ciała. Wprowadzenie środka, łączy się z żywnością, może on zarówno zwiększenie ciśnienia i zmniejszenie jego krótkotrwałe. Oczywiście, nie można używać alkoholu zamiast leków, zwłaszcza dla osób starszych. Są lepsze i odmawiają w ogóle alkoholu w żadnej z jego przejawów.

Różne fazy zatrucie

Zwiększa lub zmniejsza ciśnienie w alkoholu, a także zależy od stadium ludzkiego zatrucia. Natychmiast po wypiciu alkoholu etylowego (jeden ze składników napojów alkoholowych), rozszerza naczynia krwionośne. Jednak ich ton jest zmniejszony. Mówiąc w prosty sposób, ściany naczyń krwionośnych stają się elastyczne i bardziej elastyczna. W wyniku tego, krew napotyka na mniejszy opór w jego ścieżce, a ciśnienie jest chwilowo zmniejszona. Przy użyciu alkoholu wzrost tętna (tętno). Od tej krwi szybko przepływa przez komory, ale nie może wypchnąć go tak mocno, jak jest to potrzebne. W rezultacie nie tylko obniżają ciśnienie krwi, ale także pogorszenie ukrwienia do niektórych obszarów ciała (palców rąk i nóg, na przykład). Dlatego nie zaleca się przyjmowania alkoholu w zimnie, rzekomo dla „sugrevu”, istnieje ryzyko odmrożenia nosa i kończyn. Dlatego, aby mówić o tym więcej bezpieczeństwa i korzyści płynących z konsumpcji alkoholu jeszcze nie warto.

W kolejnych etapach, wzrasta ciśnienie wzrośnie pod wpływem alkoholu, jak etanolu stymuluje układ nerwowy. Ci sami ludzie, którzy regularnie spożywają alkohol, ciśnienie jest stale wzrasta.

Więc mimo wszystko, alkohol zwiększa lub zmniejsza ciśnienie?

Ogólnie można powiedzieć, że pozytywne skutki spożywania alkoholu (nie więcej niż 20-30 mg czystego alkoholu dziennie) z silnym ciśnienie krwi jest niestabilny i zależy od częstotliwości spożycia alkoholu i wieku pacjenta. A co najważniejsze, jeśli zostanie przekroczona dawka dzienna, to doprowadzi do przeciwnego efektu, i wzrasta ciśnienie. Więc to nie jest warte ryzyka. Ponadto, środek wiele silniejszej płci nie są zgodne. Nadmierne picie najeżona stały wzrost ciśnienia.

odwrotny efekt

Częściej u mężczyzn po zażyciu dwóch lub trzech kieliszków wina lub piwa litrów ciśnienie nagle „skacze”, a następnie światło staje się nieładnie. Oprócz tego istnieje kilka medyczne wyjaśnienie tego zjawiska:

  • Po pewnym czasie, etanol stymuluje uwalnianie noradrenaliny i reniny. Rozstroić działanie hormonalne, rośnie ciśnienie.
  • Jest niewydolność nerek. Występuje częste oddawanie moczu (etanol wytwarza moczopędne). Zaburzonej równowagi wodnej, wzrasta ciśnienie.
  • Ponadto, osoby z niedokrwieniem (ogniskowa) mózgu bezmyślnego spożycia alkoholu i nie może prowadzić do śmierci, a także znacznie zwiększyć ryzyko udaru krwotocznego.

Co Alkohol obniża ciśnienie krwi?

Jeśli są tak chętni do „leczenia” alkoholu, by zmniejszyć krótkoterminową presję, używać małych dawek brandy lub białego wina. Ale czerwone wino, piwo, szampan nie może być wykorzystywane do tych celów. I pamiętaj o dawce!