130 Shares 3179 views

Lek "Fexofenadyna": instrukcje użycia, analogi, recenzje

Każda lekarstwa ma swój własny cel. Dlatego przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy koniecznie zbadać adnotację. Podręcznik wskazuje wszystkie cechy użytkowania i ograniczenia.


W tym artykule dowiesz się o leku "feksofenadyna". Instrukcje dotyczące użycia i recenzje na ten temat będą opisane dla Ciebie. Należy pamiętać, że informacje są przeznaczone do zapoznania się z lekarzem i nie stanowią pretekst do rozpoczęcia stosowania leku.

Opis substancji czynnej

Informacje na temat leku Instrukcje dotyczące stosowania leku "Fexofenadyna" informują, że dotyczyły leków przeciwhistaminowych. Jest metabolitem terfenadyny. W swej istocie medycyna odnosi się do blokera receptorów histaminowych drugiego i trzeciego kultu.

Substancja czynna – chlorowodorek feksofenadyny – w jego strukturze jest krystalicznym proszkiem o białej barwie lub bezbarwnym. Lek jest w postaci tabletek. Dawka może wynosić 120 lub 180 miligramów na tabletkę.

Feksofenadyna: analogi

W sieciach farmacji bardzo rzadko znajduje się oryginalny lek o nazwie handlowej "Fexofenadyna". Dlatego coraz częściej lekarze próbują powołać swoich zastępców. Są to leki o tej samej substancji czynnej, ale o innych nazwach. Są to: "Allegra", "Gefast", "Fexadin", "Telfast". Cena wszystkich tych leków znajduje się w redystrybucji 500 rubli. Wiele zależy od regionu zamieszkania i liczby pigułek w opakowaniu. Tak więc, jeśli chodzi o leki "Telfast", cena wynosi około 340 rubli za 10 kapsułek.

Inne substytuty (analogi) obejmują następujące nazwy handlowe leków: "Dimedrol", "Zodak", "Cetrin", "Tavegil", "Suprastin" i tak dalej. Wszyscy mają identyczny wpływ na ludzkie ciało, ale w ich składzie mają różne substancje czynne.

Wskazania dotyczące użycia

Co jeszcze ważne jest w przypadku tabletek leku "Fexofenadyna"? Instrukcje użycia wskazują, że są skuteczne w leczeniu alergii. Wskazania do ich stosowania są następujące:

  • Zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane sezonowym kwitnieniem, sierści zwierzęcą lub kurz;
  • Alergia na chemikalia domowe i leki;
  • Ule i katar sienny.

W przeciwieństwie do silniejszych leków, "Feksofenadyna" nie jest zalecana w przypadku obrzęków, ukąszeń owadów i innych alergii. Dlatego przed rozpoczęciem używania należy skonsultować się z lekarzem i uzyskać indywidualne zalecenia.

Przeciwwskazania

Daje również pewne informacje na temat leków "feksofenadyna". Instrukcje dotyczące stosowania nie zalecają stosowania leku lub analogów w oparciu o tę samą substancję w obecności wysokiej wrażliwości. Nie jest również stosowany w pediatrii w leczeniu dzieci w wieku poniżej sześciu lat.

Zakazuje się przepisywania leków kobietom w ciąży. Producent nie posiada danych dotyczących toksyczności leku i jego wpływu na płód. Lek nie powinien być stosowany podczas laktacji. Jeśli konieczne jest leczenie, najpierw rozwiązać problem tymczasowego lub całkowitego zaprzestania karmienia piersią.

«Feksofenadyna»: instrukcje użycia

Poza Rosją leki mogą być wytwarzane w postaci zawiesiny i tabletek. Więc jego cel jest biorąc pod uwagę te cechy. Lek "Fexofenadyna", którego cena jest podana powyżej, jest używana wyłącznie w środku. Pij lek ze czystą wodą. Przeciwwskazania do rozcieńczonych tabletek lub zawiesiny w sokach.

Dawkowanie dla dorosłych wynosi 120-180 miligramów. Dzieci po dwunastym roku życia wykazują taką samą ilość substancji czynnej. Wielość aplikacji – raz dziennie. Dzieci od 6 do 12 lat zwykle przepisywały 60 miligramów leku dziennie, podzielone na dwie dawki. Dla wygody niektóre produkty oparte na feksofenadynie są dostępne w dawce trzydziestu miligramów. Czas trwania leczenia zależy od lekarza w każdej sytuacji osobno.

Działania niepożądane

Lek "Fexofenadyna" jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów z przestrzeganiem wskazanych dawek i schematu stosowania. Jednakże w trakcie leczenia pacjenci, którzy zgłaszali występowanie nieprzyjemnych objawów.

Najczęstszą substancją jest senność, zawroty głowy i ogólne uczucie złego samopoczucia. W celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji zaleca się stosowanie leku przed snem. Może również powodować bezsenność i / lub w żołądku. Z nietolerancją jednego lub więcej składników leku, alergia rozwija się w postaci obrzęku, pokrzywki. Jeśli jest nawet jedna niepożądana reakcja na terapię, należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie klientów

Spójrzmy teraz na opinie "Fexofenadyny". Większość konsumentów jest zadowolona z przepisywanych leków. Pacjenci mówią, że po kilku godzinach po zaobserwowaniu efektu. Leki oparte na feksofenadynie zmniejszają obrzęk z błon śluzowych nosa. W rezultacie oddech jest normalizowany, a śluz jest eliminowany.

Jeśli celem leku jest ule, lek szybko usuwa świąd i dyskomfort. Występuje szybsze wylewanie i zaczerwienienie skóry. Wielu konsumentów twierdzi, że jednocześnie z lekarstwami, którym przypisano sorbent. Rzeczywiście taki system jest bardzo popularny. Jednak w trakcie stosowania leku należy ostrzec pacjenta o czasie podawania leku. Pomiędzy sorbentami i innymi lekami konieczna jest przerwa co najmniej dwóch godzin. W przeciwnym razie nie otrzymasz żadnego terapeutycznego efektu leku.

Lekarze mówią, że przewlekła idiopatyczna pokrzywka wymaga długotrwałego leczenia i indywidualnego podejścia. Często, w tym samym czasie z lekami opartymi na feksofenadyna zaleca się specjalną dietę. Konsumentom zabrania się także stosowania domowych środków drażniących. Największe znaczenie ma to podejście do leczenia, gdy pacjent wstępnie testuje alergeny. Opisany preparat może być również stosowany w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. W tym przypadku jego zadaniem będzie usunięcie obrzęku i normalizacja oddychania. Potrzebne są jednak dodatkowe fundusze.

Pacjenci zgłaszają przystępną cenę leku. Jak już wiesz, lekiem, którego aktywnym składnikiem jest feksofenadyna, cena wynosi 500 rubli. Mimo to niektórzy konsumenci próbują znaleźć tańsze analogowe. Oczywiście istnieją. Ale lekarze zdecydowanie nie zalecają tego robić. Wszystko dlatego, że lek można złapać nieprawidłowo. W konsekwencji pożądany efekt nie może zostać osiągnięty.

Użytkownicy zauważają wygodny schemat stosowania leku. Wiele leków przeciwhistaminowych należy spożywać do trzech razy dziennie, podczas gdy "Fexofenadyna" jest zalecana tylko raz. Lek ma różne formy uwalniania i dawkowania – jest to bardzo wygodne. Pacjenci zgłaszają, że lek jest swobodnie dostępny na terytorium Ukrainy.

Podsumujmy trochę: wniosek

Dowiedziałeś się o skutecznym i stosunkowo niedrogim leku na bazie aktywnego składnika feksofenadyny. Zazwyczaj jest zalecany do leczenia sezonowego nieżytu nosa i ule. Leki mają własne zastosowania i przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem leczenia należy je zbadać. Przeczytaj instrukcje, nawet jeśli lek jest przepisywany przez wykwalifikowanego specjalistę.

Nie należy brać leku samodzielnie. Nie dawaj dzieciom poniżej 6 roku życia nawet w ograniczonych dawkach. Środek zaradczy powinien być stosowany tylko po konsultacji z lekarzami i przeprowadzeniu testów. Objętość tabletek i zawiesin oblicza się w zależności od wieku pacjenta. Wszystko, co najlepsze, żyj bez alergii!