515 Shares 3659 views

Alabai: charakterystyka rasy

Nazwa rasy psy te pochodzą z języka angielskiego, ale to nie jest powszechne wśród właścicieli psów. W naszym kraju, od dawna nazywane Alabai Central Asian Shepherd. Ich najbardziej najbliższych krewnych – a mongolskie owczarki i mastiff tybetański, a to ze względu na pojawienie się tych psów.


Długie cztery tysiące lat na terytorium od Morza Kaspijskiego i do Chin, z południowego Uralu do Afganistanu utworzona Alabai rasy. Cechy tej rasy jest bardzo interesujący, ponieważ jest wynikiem długotrwałego „selekcji krajowej”. Up można argumentować, że historyczne korzenie rasy wnikają w głąb wieków starożytnego Tybetu, psy, psy potężny i nieustraszony bojowe Mezopotamii, jak również najlepszych pies pasterski różnych plemion nomadów.

Nie posiada łatwe życie Alabai. charakterystyczna rasa odzwierciedla wiele faktów, aby to udowodnić. Będąc Owczarek, walczył przed drapieżnikami. W tych walkach odstawiono i tylko najsilniejsze jednostki. To był trudny dobór naturalny. To była ostra walka, i przyczyniły się do powstania takiego kształtu zewnętrznego psa. Taka długa historia walki miały wpływ na charakter tych psów.

Wielu doświadczonych hodowców powiedzieć, że jest to bardzo dumny pies. Chluby Alabai. Charakterystyka rasy to swoje zalety, takie jak potężne ciało, nieprzeniknionej skóry, silny system nerwowy, zdolność do ochrony ludzi. A wszystko to zostało nabyte przez tysiące lat formacji naturalnej jakości rasy.

Uważa się, że najstarszym Alabai żyć w Turkmenistanie, a stamtąd rozprzestrzenił się na cały świat. W tym obszarze żyją we względnej izolacji, ze względu na swoje położenie geograficzne, a praktycznie nie mieszać z innymi rasami. Że rasa „turkmeńskiego Alabai” jest uważany za najczystsze. Od czasów starożytnych do chwili obecnej jest nazywany alabai inny Turkmen. W miejscowościach, są one wykorzystywane do wykonywania czynności strażników. Przynieść wielkie korzyści Alabai pastwiska. Pomagają one paść bydło i pilnować pasterzy i stad przed drapieżnikami. Naturalnie ma swoje własne cechy i Turkmenów Alabai. Charakterystyczna skała, oprócz podstawowej jakości, obejmuje zwiększoną trwałość, łatwość przenoszenia zmiennych warunków atmosferycznych i prostotę w żywności. Najbardziej uderzającą jakość i bardzo przydatne w warunkach Turkmenistanu jest zdolność psa do ochrony swojego pana z wężami. Zręczny ruch Alabai chwyta węża i potężne szczęki łamie jej kręgosłup.

Jakość Bezpieczeństwo Alabai uważane dziś najlepsze i są najbardziej popularne. Jednak doświadczeni koparki psów powiedzieć, że takie cechy nie są na każdym psie. Są one wrodzone, genetycznie przekazywane i zwani pracownicy. Aby ocenić obecność lub stopień rozwoju cech psa to specjalny test test przyroda zootechnicznych. Innym Alabai rasy wyróżnia bezgraniczne oddanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, te psy pójdą na końcach swego pana, i jeśli sytuacja tego wymaga, a potem dać mu życie.