808 Shares 5343 views

Co i jak zobaczyć niewidomych kolor – bez koloru świata

Daltonizm jest cechą, która jest osobą od urodzenia lub w wyniku którego nerw lub choroby oczu. Jeśli wrodzona choroba, leczy nie jest możliwe. Ślepota powodu choroby mogą występować w jednym oku lub obu jednocześnie. W przypadku choroby nabytej na wyleczenie przyczyn patologii ludzkiej wizji staje się normalne, a taka wada znika. To właśnie dzięki tym ludziom, możemy lepiej zrozumieć, w jaki sposób, aby zobaczyć kolor niewidomych i jak poważnie zniekształcony ich postrzeganie świata. Ze względu na charakter genetyki cierpią wrodzonej ślepoty barw, zazwyczaj mężczyźni. Kobiety colorblind spotkać dwadzieścia razy mniej. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że do niedawna lekarze byli przekonani, że kobiety takie jak choroby nie ma rozprzestrzeniać. Jednak od czasu do czasu panie tracą zdolność rozróżniania kolorów. To przychodzi z wiekiem lub w wyniku poważnego urazu.


Aby dowiedzieć się, w jaki sposób, aby zobaczyć kolor ślepe, musimy pamiętać, że większość z nich nie ma tu tylko w jednym kolorze – niebieskim, zielonym lub czerwonym, ale niektórzy nie widzą tylko dwa kolory (ślepotę parowa) lub nie rozpoznają we wszystkich kolorach (daltonizm).

Problemy w kolorze wrażliwych receptorów, znajdujących się w głównej części siatkówki oka, są przyczyną wadliwego widzenia barw. Specjalne komórki nerwowe (receptory stożki) odgrywają rolę. Istnieją trzy rodzaje czopków, które wpływają na sposób, w jaki widzą daltonistą. Każdy z tych rodzajów białek wrażliwych koloru zawiera pigment, który jest odpowiedzialny za odbioru jednego koloru podstawowego. U osób z wrodzoną ślepotą, procesowej nieaktywny nich pigment koloru generujące (jeden, dwa lub wszystkie trzy na raz).

W celu zidentyfikowania naruszeń postrzegania barw wykorzystywane polichromatycznej tabeli testowej, na które numery lub proste kształty rysowane z kolorowych kręgów. Na anomalii, widzą daltonistą, nie widzą liczby lub liczb. Osoba z normalnego widzenia można natychmiast zobaczyć obraz.

Leczenie farmakologiczne wrodzonej ślepotę barw i żaden sposób nie było do niedawna, aby poradzić sobie z tą chorobą. W 2009 roku, zespół amerykańskich naukowców próbowało rozwiązać problem ślepoty barw przy użyciu inżynierii genowej. Poprzez wprowadzenie genów małp udało się rozwiązać problem naruszania percepcji kolorów i udowodnić, że nie wymaga zmian w układzie nerwowym, aby zaakceptować nowy kolor.

Istnieją również pewne metody zmiany koloru za pomocą specjalnych soczewek. Nie tak dawno temu, został zaprojektowany dla daltonistów okulary z soczewkami kolor liliowy korekcji koloru ślepotę. Dzięki punktom można odróżnić zielone i czerwone kolorów, co poprawia widzenie kolorów ludzi o wspólnym postaci ślepoty barw. Także może znacznie poprawić postrzeganie koloru zabarwionej z czerwonymi soczewkami kontaktowymi odcień, które są używane do niektórych badań, ale nie mogą być wykorzystywane do ciągłego noszenia.