793 Shares 6751 views

Co jest trujący bluszcz? Co charakteryzuje ten zakład?

Sumak (Rhus) należą do rodziny, sumak, który obejmuje około 150 gatunków. Większość z tych roślin są rodzime RPA, ale niektóre gatunki znajdują się w południowej Europie.

Jeśli mówimy o tym, co jest sumaka, pod względem różnorodności gatunkowej, tym częściej jest niskie drzew liściastych. Są stare i winorośle do krzewów, ale są one znacznie mniejsze.

Rośliny te od dawna przyciąga uwagę projektantów krajobrazu. Paradoksalnie, jeśli chodzi o kolory, są one niezwykle skromny. Kwiatostany są małe i blade, zebrane w duże wiechy.

Ale pozostawia natychmiast przyciągają wzrok, jak u niektórych gatunków są nie tylko niezwykle piękne, ale także dotrzeć metrów długości. Dowiedziawszy się, że trujący bluszcz, będzie z pewnością zainteresowany możliwością ich uprawy.

Jak już powiedzieliśmy, widocznie te rośliny są bardzo atrakcyjne, ale ich uprawy w chłodniejszych klimatach może spowodować poważne problemy. Na południu kraju może rosnąć również Rhus glabra. Tanning (skóra) sumaka jest dość powszechne w górskich zboczach Kaukazu. Nie znalazłeś je pachnące odmiany, która jest pnącze.

W naszym klimacie najlepiej jest wziąć korzenia roślin sumaka puszyste. Często jest wysoce zamarza w zimie, ale odzyskane po śniegu bez żadnych szczególnych problemów.

Jest to bardzo oryginalne i piękne drzewa, które w odpowiednich warunkach może osiągnąć wysokość 10 metrów. Delikatny i wspaniały korona jest bardzo piękne, a pędy określonego koloru, co zmniejszyło prawie do ziemi, przypominają poroże jelenia. Pozostawia aksamitny w dotyku i jest dość długa.

Pomimo prostoty kolorach, służą jako przynęta dla pszczół zapylających witrynę. Po kwitnieniu, produkowane piękny owoc, który jest zupełnie obojętny ptaków.

Sumaka roślina, która ma zdjęć w tym artykule, dobrze znosi suszę i niemal obojętny na zanieczyszczenia powietrza. I tak to może okazać się wskazane, aby utworzyć żywopłotów w miastach. Zauważ, że kłącza rozprzestrzeniać się szybko, a ponieważ sumaka może uchwycić duże obszary, wypierając ich z gatunku podstawowych.

Najlepszy ze wszystkich rośnie w dobrze oświetlonych miejscach, ale łatwo pogodzić z pewnym cieniowaniem. Dobrze tolerowane zasolenia gleby, ale lepiej rośnie na glebach zasadowych.

Więc jeśli mówimy o tym, co jest sumaka, to najlepiej nazwać to roślina, która jest idealna dla miejskiego ogrodnictwa. Oczywiście, jeśli mówimy o dość ciepłych obszarach.

Sadzone w miejscu najlepszych sadzonek starszych niż trzy lata. Należy zauważyć, że roślina jest dwupienne, tak aby uzyskać owoce i nasiona muszą być sadzone natychmiast dwie sadzonki. Najlepiej jest to zrobić na wiosnę, pochowany szyja korzenia przez trzy do pięciu centymetrów. Między sadzonek może być pozostawiony w odległości nie więcej niż jeden lub dwa metry.

Szczególną ostrożność nie wymaga instalacji. Ważna rada: jak dokładnie kruchy korzeń koło, od najmniejszego uszkodzenia kruchej włóknistej systemu korzeniowego spowoduje powstanie chwilowej nowych pędów. Najprostszym sposobem, aby natychmiast mierzwa gleby.

Więc wiesz, co trucizny bluszcz!