598 Shares 9929 views

Szczegółowy przepis Charlotte klasyczny z jabłkami

Przepis Charlotte klasyczny jabłko wie prawie każdy kucharz. Wszakże takie proste, ale bardzo smaczne ciasto jest najbardziej popularny deser, który korzysta ze świeżych owoców. Jest to szczególnie godne uwagi, że całkowity czas przygotowania to słodkie danie jest około pół godziny.

Krok po kroku przepis na klasyczny Charlotte z jabłkami

Niezbędne składniki do bazy:

  • pokoju jadalnym sodowo – 1 łyżeczka ;
  • ocet ugasić kaustycznej – 1 łyżeczka;
  • piasek cukru – 1 szklanka (można nieco więcej);
  • duże jaja kurze – 3-4 szt.;
  • mąkę białą mąkę – 1 kubka;
  • bezwonny olej roślinny – Do naczynia smarowego;
  • Dojrzałe jabłka czerwone lub zielone – 4 szt.

podstawy gotowania

Charlotte klasyczny przepis z jabłkami wymaga starannego ugniatania ciasta biszkoptowego. Po tym wszystkim, jeśli nie przestrzegają zasad dotyczących przygotowania słodkiej bazy, ciasto nie będzie tak soczysty i miękki jak chcielibyśmy. Tak, to jest zobowiązany do rozbijania jaj, a następnie oddzielenie żółtek i białek, kładąc je na różnych potraw. Po tym, trzeba dodać żółtka z cukrem i zagnieść je widelec-hot. Należy również chłodzone białka bicz aż puszyste i grubości pianki. Ponadto, oba składniki muszą połączyć i wlać do nich mąkę pszenną. W rezultacie, należy uzyskać lepki i półpłynne ciasto.

Również klasyczny przepis Charlotte z jabłkami przewiduje obowiązkowego stosowania gaszonego sody restauracji. Po tym wszystkim, bez fundamentu nie wzrośnie odpowiednio, co oznacza, że ciasto nie będzie się bardzo bujne i smaczne.

przygotowanie owoców

Charlotte przepis z jabłkami classic wymaga użycia tylko twarde i słodkie owoce. Powinny one być dobrze przemyto i następnie oczyścić na ziarno cienko cięcia skórki. Potem chcesz posiekać na cienkie plasterki jabłka. Tak, że nie są zaczernione w powietrzu, pożądane jest, aby natychmiast obsłużyć przed oddaniem niektóre ciasta w misce.

Tworzenie potraw słodkich

Klasyczna szarlotka pieczone w piekarniku w specjalnej formie splitu. Powinien on być zbierane, lekko podgrzać i naoliwiony. Następnie na dnie naczynia wymaga pięknie świeckich ½ części w plasterkach jabłka, a następnie wlać całą ciasta i przykryć go ponownie pokrojone owoce.

Deser obróbki cieplnej

Aby ciasto podczas pieczenia rosnąć dobrze, powinien być umieszczony w bardzo gorącym piekarniku. Warto zauważyć, że ciasto ucierane z jabłkami baz będzie całkowicie gotowy do użytku dopiero po 60 minutach. Po ciasta i stają propechetsya różowo, jest wymagane, aby usunąć z formy za pomocą łopatki i umieszczone na tortnitsu.

Jak służyć deser na stole

Biszkopt z jabłkami powinny być przedstawiane gości w plasterkach w lodówce. Dla urody produktu jest słodki, można posypać cukrem pudrem lub pokryte polewą czekoladową. Zaleca się również zastosowanie do mocnej herbaty gorącej Charlotte z mlekiem.