665 Shares 7298 views

Manewrowanie – mity i prawdy


aortalno jest to, że stworzył tak zwaną „bypass” wokół zwężonego obszaru naczynia krwionośnego tak przywróceniu że przepływ krwi w dotkniętych taki czy inny sposób choroby niedokrwiennej. Zazwyczaj bypass służy do wieńcowej choroby serca. Należy zauważyć, że możliwość poddać się zabiegowi pomostowania tętnic wieńcowych (CABG) pojawił się w naszych współobywateli stosunkowo niedawno, a nawet wtedy, prawdę mówiąc, nie wszyscy. CABG jest otoczony przez wiele mitów, z których niektóre będziemy teraz starają się rozwiać.

Pierwszy mit – „serce nie wytrzyma!”. Jednak w rzeczywistości oznacza to strach. Tak, strach, ogólnie rzecz biorąc, i jest głównym problemem wszystkich, którzy są do CABG. Radzenia sobie ze strachem, można użyć pragnienie, jeśli nie zawsze, to przynajmniej na długi, długi czas, aby zapomnieć o bólu w sercu, który, nawiasem mówiąc, często powoduje pacjenta do decydowania o operacji.

Drugim mitem. Po operacji wymaga niezwykle ostrożny. W pewnym sensie, oczywiście, to prawda, ale tylko w granicach zdrowego rozsądku. W rzeczywistości, zwykle już w pierwszym dniu po zabiegu, lekarz ostrzega o niebezpieczeństwach bezczynności, a mianowicie możliwości wystąpienia powikłań do prmieru – zapalenie płuc. Operowanych, można od razu zacząć uczyć, aby włączyć się w łóżku, usiąść, ruch, rehabilitacja po operacji pomostowania zaczyna z tym … W końcu, za przeciekiem i przywiązany do pacjenta może żyć bez bólu.

Trzeci mit. Ból może wrócić, aortalno serca może być daremne. Cóż, w pewnym sensie, mit – mit, a nie w ogóle. Tak, CABG – nie jest panaceum. Według statystyk, nie wszyscy pacjenci nawet po przejściu operacji pomostowania pozbyć anginy. To jednak nie jest zaskakujące, ponieważ bez względu na to jak dobrze operacja została przeprowadzona, to jest – po prostu jednym z wielu etapów leczenia choroby wieńcowej. Ponadto lekarze dzisiaj nie nauczyli się, jak oczyścić naczyń serca z blaszki miażdżycowej, głównej przyczyny choroby. Jest w związku z tym, nawet po udanej operacji u około połowy pacjentów może być utrzymana anginę. Ale – jest znacznie zmniejszona liczba ataków i podjętych pigułki. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, jakość życia pacjenta wyraźnie się poprawiła, a co najważniejsze – będzie neillyuzorno możliwość opóźnienia wystąpienia zawału mięśnia sercowego, mówiąc po prostu – aby przedłużyć życie.

Mit Four. CABG jest możliwe, aby żyć jak przedtem. Och, gdyby tylko … w rzeczywistości, po operacji powinien być minimalny wysiłek rąk i obręczy barkowej. Jest to konieczne, aby ograniczyć dźwiganie ciężarów i upuść kilka sadovodoogorodnyh prace.

Piąty mit. Po zabiegu, palenie jest nie tyle wpływa na serce. Wierzę, że w każdym przypadku jest to niemożliwe! Rzucenie palenia daje boczniki przynajmniej kilka lat pracy, aw rzeczywistości jest to średnio zaledwie 5-7 lat!

Mit Six. On CABG – można żyć bez narkotyków. Ten mit jest poważnie niebezpieczne! Pacjentów poddawanych CABG nie należy przerywać przyjmowania leku, w zasadzie! Leki, które są przewidziane po operacji pomostowania są niezbędne! W szczególności, leki zmniejszające krzepliwość krwi, zmniejszają ryzyko zamknięcia zastawki skrzeplinę. Potrzebne są preparaty z grupy beta-blokerów w celu zmniejszenia nadmiernej pracy serca, który zmniejsza ciśnienie krwi i zmniejsza szybkość serca. Przeniesione bypass oznacza, że od teraz przy podejmowaniu pewnych decyzji o swoje zdrowie, należy skonsultować się z kardiologiem.