141 Shares 7604 views

Zęby cięcia: objawy ząbkowania u dzieci

Pierwszy mały ząb w jamie ustnej dziecka wygląda bardzo wzruszające i bardzo „dorosły”. Rodzice czekamy do tego ważnego wydarzenia, które jest zawsze poprzedzony nieprzespanych nocy, kaprysy dziecka, a często pogorszenie jego stanu zdrowia – gorączka, zaburzenia kału, kaszel, katar. Jakie są objawy ząbkowania u dzieci, a jak nie mylić ich z tej choroby?

Przegląd

Zwykle pierwsze zęby pojawiają się w wieku od sześciu do ośmiu miesięcy, najczęściej jest to parę dolnych siekaczy centralnych. Wtedy szczelinowe dwa górne centralne zęba, potem drugi dolny bok i zakończenie procesu dwóch bocznych siekaczy górze. Tak więc, w roku powinien pojawić się osiem zębów mlecznych.

Ale to średnia danych statystycznych. Zdarza się, że zęby zaczynają się pojawiać, aw czterech miesięcy, a zdarza się, że przez cały rok w ustach dziecka tylko kilka zębów. Przejmuj się zbytnio ze względu na czasie i kolejności nie jest konieczne, ponieważ proces ma wpływ wiele czynników: dziedziczność, hormonalnego tle ciała, chorób zakaźnych, indywidualnych cech rozwoju. Oczywiście, jeśli zbyt wcześnie (przed 4 miesiące) lub zbyt późno (po roku), wygląd zębów, konieczne jest, aby skonsultować się z pediatrą i przeprowadzić badania w celu wykrycia poważnych naruszeń w odpowiednim czasie, jeśli w ogóle.

Objawy ząbkowania u dzieci

Istnieje kilka objawów, które wskazują tylko ząbkowanie:

  1. Dziąsła czerwienieją, puchną, stają się bolesne. Oglądane kształt zęba.
  2. Ślinotok zacznie płynąć ze szczególną intensywnością, może nawet prowadzić do podrażnienia i zaczerwienienia na szyi i klatki piersiowej dziecka.
  3. Dziecko jest stale ciągnie w zabawkach ustnej lub szczęki, drapiąc swoje dziąsła i aktywnie gryzienia.

Istnieją również granicy objawy ząbkowania u dzieci, które mogą wskazywać, że nie tylko naturalny proces, ale też obecność poważnych chorób.

  1. Dziecko odmawia zwykłej żywności, zwłaszcza zbóż i warzywne, które chcesz jeść łyżką. W ten wymaga dodatkowej laktacji, lub mieszaniny z butli.
  2. Temperatura podnosi się niekiedy do 39 stopni.
  3. Sen staje się wrażliwy, krótki, niespokojny.
  4. Są to zaburzenia trawienia: biegunka lub zaparcie. W niektórych przypadkach, jak dzieje się na przemian.
  5. Dziecko zaczyna się kaszel, katar może się rozpocząć.

Pojawienie się takich objawów są spowodowane faktem, że Ząbkowanie – bardzo poważne obciążenie dla organizmu, dzięki czemu układ odpornościowy jest znacznie osłabiona. Ale to krótkotrwałe zjawisko, a jeśli nie jest poważna choroba, wkrótce po pojawieniu się następnego zęba, powinien odbijać.

Reakcja na zębach u dzieci mogą być bardzo różne, więc miej oko na wszystkich zmian i nie próbuj żadnych odchyleń będą pobierane tylko za to.

Zachowanie dziecka Ząbkowanie

Prawie zawsze bardzo zachowanie zmienia się, ponieważ stały świąd, ból dziąseł zrobić dziecko drażliwy i wymagający. Potrafi krzyczeć gniewnie bez wyraźnego powodu, stają się bardzo płaczliwy, zdenerwowany, zły początek i niespokojny sen. Nie ma wątpliwości, nastrojów, więc starają się zabrać dziecko bez ograniczeń pod ręką, aby uspokoić, rozpraszać. W tym czasie trzeba zaopatrzyć się w dodatkową cierpliwość, a wkrótce wszystko wróci do normy, dziecko znowu będzie spokojny i pogodny.

Jak pomóc dziecku

Głównym zadaniem – aby złagodzić nieprzyjemne uczucie w ustach. Dlatego dobrze jest, aby pomóc specjalne gumowe lub lateksowe zabawki, nadziewane wewnątrz wody. Dziecko będzie aktywnie żuć na nich, ułatwiając proces ząbkowania. Takie zabawki mogą być wstępnie ochłodzony do zwiększenia efektu przeciwbólowego.

Można masować dziąsła palcem lub myjki. Aromatyczne wymieszać delikatnie pocierać bolesnych obszarów w ustach dziecka. Jeśli zakończenie tej procedury specjalne żele ze skutkiem znieczulenia, dziecko będzie o wiele łatwiej będzie uspokoić i są w dobrym nastroju.

Nie jest konieczne, aby przypisać sobie poważne gorączka lub leki przeciwbólowe. Jeśli objawy ząbkowania u dzieci są poważne, należy skontaktować się z pediatrą, tak aby mógł kompetentnie ocenić stan zdrowia i zalecić odpowiednie leczenie.