323 Shares 7761 views

Ciśnienie wewnątrzścienne u niemowląt

Słowa "ciśnienie wewnątrzczaszkowe" są znane wszystkim, ale niewielu zdaje sobie sprawę, że nie jest to diagnoza, ale normalna kondycja człowieka. Nasz mózg jest otoczony płynem mózgowo-rdzeniowym lub (jest to bardziej rozpoznawalne) przez płyn mózgowo-rdzeniowy. Ciecz ta krąży nieustannie przez komory mózgu i rdzenia kręgowego. Kiedy ilość płynu jest prawidłowa, a jej ruch jest prawidłowy, nie występują problemy zdrowotne. Inną sprawą jest, jeśli pod wpływem jakiegokolwiek powodu zakłóca się jednolity obieg.


Samo w sobie nie można rozważyć zwiększenia lub zmniejszenia choroby ICP, ale przy stałych łamaniach mogą wystąpić bardzo poważne konsekwencje. Głównym z nich jest rozwój mózgu. Dlatego ważne jest, aby od momentu narodzin dziecka bardzo wrażliwe na jego stan i zachowanie.

Ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt występuje w szerokim zakresie przyczyn. Wśród nich: niedotlenienie, ciężka praca, zatrucia w czasie ciąży, zarodki zarodka zarodka, nieprawidłowe położnictwo. Czasami przyczyną wzrostu lub zmniejszenia ICP jest zakażenie, które matka poniósł podczas ciąży. Naturalnie alkohol, narkotyki, tytoń mogą również powodować zmianę ICP.

Jeśli lekarz zidentyfikował i zaczął dostosować ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt, nie będzie problemów później. Ale aby pomóc była na czas, mama i tatusiowie są zobowiązani do monitorowania każdej minuty stanu i zachowania dziecka.

Jakie są oznaki ciśnienia śródczaszkowego u dziecka? Jest ich kilka. W pierwszych dniach życia nieprawidłowości mogą się objawiać w ciągłym plucie płaczu, odmowie przyjęcia piersi. Sztuczne niemowlęta odmawiają nie tylko od mieszanek, ale także od zwykłej wody. Kiedy dziecko rośnie trochę, wzrost ICP może być określony przez fakt, że ciągle przyciąga oczy. Zjawisko to wywołuje efekt wschodzącego słońca. Niektóre okruchy rozwijają się i stale zwiększają strabizm.

Jeśli leczenie nie rozpocznie się w odpowiednim czasie, niedomykalność zastę- puje się częstym wymiotem. Miesięczne dziecko zawsze rzuca głową, a starsza będzie próbowała stanąć na palcach, a nie na pełnej stopie.

Ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt ukazuje się również w podbródku drżącym, przyśpieszonym wzroście głowy, zbyt szybkim lub wręcz przeciwnie, opóźniło się narastanie fontanelu. Czasami są skurcze, ponieważ napięcie mięśni u tych dzieci jest stale podwyższone. Kiedy dziecko zaczyna siedzieć, objawy zwiększonego ICP mogą być stale emocjonujące, kapryśne, niewymuszone płacz, zwiększona strach.

Nie należy jednak przestraszać wcześniej, ponieważ wszystkie te objawy niekoniecznie wskazują na zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt. ICP może wskazywać na obecność innych chorób. Dlatego ważne jest co miesiąc badanie lekarskie każdego noworodka.

Określ, czy ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt wzrasta tylko przez lekarza. Aby to zrobić, będzie musiał podjąć pewne testy, skonsultować się z neurologiem i okulistą. Czasami dziecko jest wysyłane na komputer lub obrazowanie rezonansu magnetycznego lub przebicie płynu mózgowo- rdzeniowego.

Zazwyczaj ICP przechodzi przez dziecko, które ma sześć miesięcy. Jeśli tak się nie stanie, lekarz prowadzący może zalecić leki moczopędne, najczęściej diacarb, preparaty ziołowe. Czasami potrzebna jest leki regulujące krążenie krwi.

Ciśnienie wewnątrzczaszkowe u niemowląt, których leczenie jest wydłużone przez długi okres, może być normalizowane przez chirurgię. Jest to jednak wyjątkowo rzadka sprawa.

W każdym razie ICP nie jest wyrokiem, lecz pretekstem do opieki nad zdrowiem dziecka.