438 Shares 2280 views

Bardzo mocny napój: historia, zasady korzystania, rodzaje duchów

Historia wystąpienia ogłupiającej trunku sięga długą drogę, ale nadal nie wiadomo, kto i kiedy został wyprodukowany. Najstarsza alkoholowych „nektar”, zgodnie z danymi historycznymi, jest uważany za wino. Pierwszym bardzo mocny napój o wysokiej zawartości alkoholu, pojawił się w 11 wieku – był to etanol, opracowany przez perskiego lekarza, progenitorowych wódki i likierów.


Korzyści i szkodliwości spożywania alkoholu

Sfermentowany jagody i sok owocowy, przekształcony domowego wyrobu piwa lub wina, mieszkańcy starożytnego Rzymu, Egiptu i Grecji stosowany jako lekarstwo na wszystkie choroby. Napoje o wyższym stopniu często używana do zanurzania w układzie trans, dezynfekcji ran i jako środek przeciwbólowy.

Liczne badania wykazały, że umiarkowane spożycie napojów alkoholowych o niskiej zawartości etanolu ma pozytywny wpływ na organizm. To stwierdzenie odnosi się wyłącznie do wina, piwa i cydru, przygotowanej specjalnie bez dodatku syntetycznych materiałów z komponentów występujących naturalnie. Korzyści wynikające ze stosowania tych napojów są spowodowane przez wysoką zawartość flawonoidów przyczyniają się do usuwania cholesterolu i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Jednak duchy nie mogą pochwalić się zdrowiem poprawa wpływu na narządy człowieka. Promiscuous i częste zużycie wódki, whisky, brandy, albo w dużych ilościach powoduje poważne choroby wątroby, nerek, żołądka, mózgu, naczyń krwionośnych i nerwowego. Spirits opredlenii wymaga przestrzegania zasad do picia, w przeciwnym razie osoba może dostać silne zatrucie i odwodnienie w dniu następującym po jego użyciu.

Najlepsze wódki: Jak wybrać

Dobre duchy nie zawsze jest tym, co jest warte więcej niż 1000 rubli za butelkę. Często koszt nie znaczy jakość, więc przy wyborze wina, brandy, likier i inne produkty wineproducing potrzebę spojrzenia na skład produktu, trwałości i marka producenta.

Everclear

Najsilniejszy napój na świecie. zawiera od 75% do 95% etanolu, co odpowiada 151 do 190 ° C. Stosowany wyłącznie do przygotowywania koktajli, ze względu na wysoką wytrzymałość.

absynt

Z prawej strony jest jednym z napojów alkoholowych, spożywane zarówno samodzielnie, jak iw koktajli. Wiadomo wysoka zawartość etanolu, ich wytrzymałość wynosi od 55 do 85 stopni, a najczęściej siły absyntu 70 stopni. Napój jest zakazane w niektórych krajach, wiele dodatków z haszyszu. Produkowane z wykorzystaniem Artemisia, tuje, anyżu, tataraku, kopru, rumianku, pietruszka, arcydzięgla, lukrecji i kolendry. Ekstrakt trucizny piołunu tui zawarte w absyntu według legendy napoju może powodować halucynacje.

Bacardi 151 na

Łatwopalny bardzo mocny napój, stosowany w świecące koktajli. Zawartość etanolu wynosi 75,5%, wytrzymałością – około 151. Najczęstszym zastosowaniem napoju w B52 koktajl.

"Armageddon"

Piwo jest najbardziej „energicznych” w świecie. Szkockie browary, za pomocą specjalnej metody fermentacji, stworzył napój, który nie jest gorsza od siły wódki, whisky i brandy. Zawartość alkoholu w takiej butelki piwa o 65%.

grappa

Wino jest uważane za mające najwyższą zawartość etanolu – 60%. Jest wykonana z miąższu winogron. Jego nazwisko jest zobowiązany do picia miejsce, w którym po raz pierwszy wyprodukowany – mały włoskiego miasta Bassano del Grappa, położony w pobliżu góry Grappa.

gin

Światowej sławy napój alkoholowy, stosowany głównie w połączeniu z tonikiem. Zawiera 55% alkoholu. Koktajl z niego bardzo popularne.

whisky

Składa się ona z 43% etanolu, wykonane z drożdży, różnych zbóż i wody, w wieku w specjalnych beczkach. Jest uważany za napój o prawdziwych dżentelmenów.

tequila

Mexican mocny napój jest zbliżona do rosyjskiej wódki. Siłę działania – 43%, wytwarza się z agawy, korzystnie ręcznie. Istnieją 2 rodzaje tequili: biały i ciemny. Z cytryny używane tylko światła, unseasoned klasy napojów.

koniak

Pić z siłą 42%. Jest on znany ze swojego efektu stymulującego na serce. Jest produkowany w wielu krajach.

wódka

Prawdziwy rosyjski napój jest rzekomo na całym świecie. Wódka to twierdza w wysokości 40%, w oparciu o to sprawiło wiele silnych napoje domowe – nalewka z ziół, jagód, owoców i orzechów. Niektórzy mieszkańcy przedsiębiorczy wódki wykorzystywane do stworzenia domu koniaku.

wódka

Słodkie i aromatyczny. Odrębną formą jest rzadko używany, ponieważ ma zbyt słodki smak, używany głównie w koktajle. Jest uważany za najsłabszy wśród napojów alkoholowych destylowanych napojów spirytusowych. Zawartość alkoholu w roztworze – 35%.

7 zasad święto: Jak zmniejszyć negatywny wpływ mocnego alkoholu

1. Nie spiesz się. Bardzo mocny napój należy podjąć powoli – eksperci doradzają na jedną godzinę, aby pić nie więcej niż 50 gramów koniak, wódka, lub jeden kieliszek wina.

2. Przed każdym święto lub partii powinien być kwadratowy posiłek – żywność kalorii znacznie zmniejsza szybkość wchłaniania alkoholu do krwi i zminimalizować konsekwencje jego przyjęcia.

3. Po każdym pijanych kieliszków (szkła) powinno być oczyszczone, aby wypić szkła gazowanej wody.

4. bardzo mocny napój jest lepiej, aby dodać lód – tak będzie mniej skoncentrowany, to pójdzie w dół stopnia.

5. W chwili spożycia alkoholu nie powinna dymu, zawarte w dymie tytoniowym pogarsza aldehyd etanol zatrucia organizmu, który jest kaca.

6. Nie używaj alkoholu jako środek przeciwdepresyjny – to tylko dodaje do wpływu depresji.

7. Istnieje opinia, że silny napój ma działanie ocieplające, ale nie jest to prawdą. Gdy w organizmie alkohol powoduje uwalnianie ciepła, co powoduje ciepła, ale obniża temperaturę ciała. Warto pamiętać, że alkohol jest chłodzony, więc ich stosowanie w chłodnej porze roku nie jest wskazane dla ciepła.