785 Shares 4356 views

Czym jest ksylitol i sorbitol, który jest lepszy? Korzyści i szkodliwości ksylitol i sorbitol

zamienniki cukru dzisiaj jest dość dużo. Są to sztuczne słodziki – jest aspartam, sacharyna, i wiele innych. Jest o wiele bardziej użyteczny i blisko o pochodzeniu materii – jest fruktoza, mannitol, maltitol, izomalt, ksylitol i sorbitol. Dziś będziemy mówić o dwóch ostatnich. Czym jest ksylitol, sorbitol, oraz ich wpływu na organizm, jakie są ich plusy i minusy – porozmawiamy o dzisiaj. O ile są one odpowiednie do zastępowania słodyczy w diecie? Są one dobre dla organizmu lub przy nich jest działaniem niezbędnym, jeśli jest to niemożliwe, aby przetworzyć cukier? Istnieje wiele pytań, niech zbadać.


sorbitol

Czym jest ksylitol i sorbitol? To naturalne środki słodzące, które są otrzymane z roślinnych surowców. W rzeczywistości jest to cukier, różnią się tylko wpływ na organizm. Sorbitol jest pierwszy wyizolowano z jarzębina, dodatkowo, substancja zawarta w dużych ilościach w wodorosty, niektóre owoce. Przy pełnym dojrzewania sorbitol fruits stopniowo konwertowana do fruktozy. Dlatego ten ostatni jest tańsze i bardziej powszechne.

Sorbitol znaczenie przemysłowe nie ma, jak gorszy słodkości cukru niemal się podwoiła. Jednak kalorie są praktycznie identyczne. Jeśli siedzisz na dietę, aby schudnąć do celów, sorbitol substytut cukru przynieść żadnych korzyści. Szczególnie ważne jest, aby wiedzieć, co jest ksylitol i sorbitol, diabetycy. Sorbitol nie powoduje takiego nagłe wydzielanie insuliny. Poza tym, on ma wiele pozytywnych właściwości. Sorbitol włącza się do przewodu żołądkowo-jelitowego, pomaga korpus trudno witaminy B. Te dwa punkty są ze sobą połączone, ponieważ znajduje się w jelitach syntezy i absorpcji tych podstawowych elementów. Gdy jest stosowany regularnie poprawia mikroflorę jelitową.

ksylitol

Kontynuujemy rozważyć, co ksylitol i sorbitol. Teraz włącz dodatek do żywności E967 lub ksylitol. Jest alkohol pięć-atom, który zawiera niemal wszystkie owoce i rośliny warzywne. Jeśli porównać cukier i ksylitol kalorii i słodyczy, możemy powiedzieć, że są one niemal identyczne. Gdy w organizmie, ksylitol nie powoduje gwałtowne wydzielanie insuliny we krwi, który umożliwia jej zastosowanie do wytwarzania wyrobów z cukrzycą. Innym atrakcyjnym punktem jest działanie przeciw próchnicy. Jest to substancja daje słodycz gumy do żucia i pasty do zębów. Ksylitol przygotowany głównie z kolb kukurydzy i bawełny kadłubów. Ksylitol jest szeroko stosowany jako suplement diety w leczeniu otyłości i cukrzycy.

Co ciekawe, ten środek słodzący aktywuje reakcje metaboliczne w organizmie (jak to jest zalecane w diecie), ale nie wpływa na poziom cukru we krwi i pomaga w zapobieganiu chorób jamy ustnej. Osobno należy zauważyć łagodne działanie przeczyszczające. Jeśli obawiasz się o tym fakcie, należy ograniczyć spożycie tego dodatku.

Ksylitol lub sorbitol: co jest lepsze?

Każda z tych substancji ma swoje wady i zalety. Skupiając się na tym, a także biorąc pod uwagę potrzeby swojego ciała, można dokonać właściwego wyboru. Musimy zrozumieć, co sorbitol i ksylitol. Obie te substancje są pochodzenia naturalnego, podobny do cukru w kalorie, ale ksylitol, sorbitol znacznie lepsze w słodycz, a zatem będzie ona wyższa niż spożycie. Sorbitol jest praktycznie nietoksyczny, ale jeśli jest on stosowany przez analogię z cukrem, kalorie przyjdzie bardzo przyzwoity.

W tym względzie odgrywa dużo ksylitol. Jako analog cukru poziomu słodyczy, można zmniejszyć szybkość przepływu produktu, a nie zwiększenie kaloryczności gotowych posiłków. Ponadto ksylitol pobudza przepływ żółci, zwiększa opróżnianie żołądka i ma właściwości diuretyczne. Ksylitol zmniejsza ilość krwi wchodzącej do nasyconych kwasów tłuszczowych. Mając pojęcia, co jest sorbitol i ksylitol, można dokonać wyboru dla siebie.

Korzyści lub szkody

Tak więc, zamiast cukru w kuchni może zachować naturalne substancje słodzące, takie jak fruktoza, ksylitol, sorbitol. Korzyści i szkody im to w dużej mierze zależy od prawidłowo obliczonych dawek. Maksymalna ilość substancji spożywanych dziennie – 50, jednak trzeba mieć świadomość, że podczas korzystania z więcej niż 30 gramów dziennie ryzyko wystąpienia zaburzeń funkcji jelit i żołądka, lub ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego rozwija. Dlatego lepiej jest zatrzymać wybór na ksylitol. To jest bardziej słodki i trudno będzie przekroczyć dawki.

Kiedy niekontrolowane stosowanie sorbitol zaobserwować silne bóle głowy, zaburzenia żołądkowe, nudności i wzdęcia. Ksylitol w dużych ilościach powoduje przewlekłe biegunki i pęcherza guza.

Tyubazh pęcherzyka żółciowego

Ten rodzaj czyszczenia przewodów żółciowych. Zwiększanie skurcz pęcherzyka uwalnia go od nadmiaru żółci. Należy pamiętać, że działanie to może być przeprowadzona tylko wtedy, gdy nie ma kamienie w pęcherzyku żółciowym i przewodach. Pamiętaj, aby przejść badanie USG. W tym celu należy tę procedurę w domu, nie muszą kupować drogich leków. Można łatwo spędzić tyubazh z ksylitol lub sorbitol. Aby to zrobić trzeba szklankę ciepłej wody, która jest niezbędna, aby rozpuścić łyżkę albo. Następnie trzeba położyć na prawym boku i zastosowanie elementu grzejnego w prawym górnym kwadrancie. W ciągu pół godziny popija drinka wody. Procedura musi koniecznie odbywać się rano na czczo. Pozytywny efekt może być określona przez kolor fotela powinno być zielone.

podsumować

Jeśli jesteś cukrzykiem, można wybierać pomiędzy tymi dwiema substancjami i używać ich jako substytut zwykłego cukru. Ale należy pamiętać, że sorbitol mniej słodkie, co oznacza, że jej zużycie będzie wyższe. Maksymalna dawka dziennie to '50 Ksylitol jest prawie dwa razy słodszy. Dla ludzi, którzy oglądają ich wagi, byłoby korzystne z tego powodu. Ponadto ksylitol ma cały szereg pozytywnych cech. Nie zapominaj, że jego dzienne spożycie jest również ograniczona.