663 Shares 2835 views

Native otwarte przestrzenie. Jaki jest step?

Najszerszym połacie równiny, dzikie pola, porośniętych kwiatami i ziołami – to step. Ta ogromna akrów ziemi, oddech wolności, pieczone letnich upałów, smagane wiatrem lub promorozhennaya zima zimno. Wytrzymała strumień wolne łóżko jako rosyjskiej duszy ludzkiej, w dzikim stepie śpiewanej pieśni ludowych. Podziwiany, kochany, pielęgnować ją. W dzisiejszym świecie, mały człowiek niezagospodarowane przestrzenie. Stepy zostały zaorane i obsiane pszenicy, owsa, żyta. Te pola, które pozostały nienaruszone lub zostały porzucone i ponownie pokryte trawą, nadal fascynują o każdej porze roku.

Jaki jest step rosyjski w geografii? To rozległe, które rozciągają się od większości zachodnich kresów Rosji na Syberię, obejmujące obszar aż do Morza Czarnego, Azowskiego i Kaspijskiego i dotarcia do gór Kaukazu. Przez strefę stepu noszą wodnych takich jak główne rzeki Wołgi, Don, Ob i Dniepru. To jest, gdy coś zwykłego, gdzieś lekko pagórkowaty teren, gdzie od czasu do czasu, tu i tam, to małe wysepki drzew.

Natura jest zróżnicowana step. Stepu na wiosnę – jest to ogromny teren, pokryty bogatej gamie kolorów. Orgia kolorów, paleta jest prawdziwy artysta – to właśnie łąka w tej porze roku. Wyspy jasne czerwone i żółte tulipany są połączone z fioletowych fiołków, niebieski i fioletowy hiacynt, złote iskry Adonisa, a wszystko to pośród jasnozielonej trawie. Nieco później, na początku czerwca, to wiosna raznotsvete wymieniane przynajmniej jasną paletę barw letnich czasowych – pokryte połacie niebieski forget-me-czerwonych maków, irysów, żółtym, wrotyczu, dzikie piwonii. Lipiec – czas kwitnienia szałwia fioletowy. W drugiej połowie lata step jest białe, pokryte łąkach stokrotki, koniczyny i meadowsweet. W gorącym sezonie, kiedy wschodzi słońce wysoko i ziemia wysycha, i pada rzadko, jak stepu na niekończącą przypalony szmatką. Tu i tam, wśród wyblakłe pędy traw, fruwające szarej przędzy z piór. Gdy gorące słońce wreszcie „zadziała” w ciągu bezkresnych przestrzeniach ponurej spieczona krakingu ziemi będzie toczyć kule tumbleweed. To w połączeniu z różnymi roślinami, tworząc kulę i poruszała się po przestrzeniach, rozkładanie ich nasiona.

Bogaty w faunę i stepów. Dla niego to jest step? Jest to trudne warunki życia, do którego mieszkańcy rozległych zmuszony do adaptacji. W step transakcji wiele gryzoni: SWISTAKI Mole szczury, Jerboa świstaki, niektóre rodzaje ptaków. Wszystkie z nich budować swoje nory z licznych przejściach, pod ziemią. Wśród zwierząt kopytnych istnieją różne rodzaje gazele, antylopy. nie są rzadkością w stepy i węży. Ptaki drapieżne są reprezentowane przez stepie orzeł, pustułka, wspólny stawowego. Ponadto, w stepów zamieszkałych dropia i różnego rodzaju małe ptaki, takie jak larks. Zamieszkują równiny i drapieżnych zwierząt. Prairie wilki i szakale są szczególnie niebezpieczne w zimie. Gdy step jeszcze nie było wystarczająco opanowane, były one często przypadki, w których zaatakował paczka wilk i mężczyzna.

Step znajduje się na innych kontynentach. Jednak nie ma inne nazwy. W Ameryce – prerii w Afryce – sawanny.