370 Shares 6176 views

Łuszczyca skóry głowy: przyczyny, objawy, leczenie

Łuszczyca, określane również jako łuszczyca, że jest to choroba skóry o charakterze zapalnym, występujące przewlekle. Najbardziej rozpowszechnioną formą łuszczyca jest chorobą skóry głowy, która przejawia się w wyglądzie obszaru łuszczących swędzące czerwone plamy. Trzeba powiedzieć, że choroba nie jest zaraźliwa, powoduje zaburzenia w procesach metabolicznych organizm. Gdy górna warstwa nabłonka wzrasta zbyt szybko i jest podzielony na skórze głowy pojawiają się różowo-białe guzki, łuszcząca. Mogą one łączyć i tworzyć różne plamki wielkości. W tym przypadku, pojawienie się fok kolorów i strupy na porost włosów nie ma znaczenia.


Łuszczyca skóry głowy: możliwe przyczyny

Dokładne przyczyny choroby nie jest znana, uważa się za spowodowane przez genetycznie i wywołały zarówno czynniki środowiskowe i zaburzenia w organizmie. Hit łuszczyca może przedstawiciele każdym wieku, ale występuje głównie u osób w wieku poniżej trzydziestu lat. Normalnie, komórki skóry dzielą i aktualizowane przez 25 dni, w łuszczycy to dzieje się znacznie szybciej – w ciągu zaledwie 5 dni. W wyniku tego, że nie mają czasu, aby złuszczają stare komórki, co prowadzi do tworzenia łusek, ich wygląd nawarstwianie wstrząsami i miejsc zapalnych. Choroba nie ponosi szkody dla zdrowia w ogóle, ale stały łuszczenie i swędzenie skóry głowy daje osobie bardzo niewygodne. Ponadto prowadzi to do problemów w wyglądzie, ponieważ pojawiają się na skorupie głowicy i uszczelki są widoczne dla innych. Sprowokować łuszczycę skóry głowy może być uraz głowy, infekcje, stała ekspozycja na zimno w głowy. Jest również jedną z przyczyn choroby jest niewłaściwa dieta.

Łuszczyca skóry głowy: objawy

Na początkowym etapie patologii osoba nie może zauważyć objawy. Z biegiem czasu skóra jest bardziej łuszcząca, jest łagodne podrażnienie, świąd pojawia. Następnie zapalenie skóry, świąd bardziej wzmocnione, a skóra może pękać, co prowadzi do wystąpienia otarć, ran. Stopniowo, w miejscu uszkodzenia tworzą czerwone tablice duży rozmiar, skóra ogrubevaet i krwawienia przy najmniejszym uszkodzeniem. Najczęściej tablice pokryte dużymi szarości, przypominające płatki. Wszystko to prowadzi do dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Łuszczyca skóry głowy: metody leczenia

Leczenie przypisuje dermatologa na podstawie zidentyfikowanych przyczyn choroby i jej stadium. Nie próbować pozbyć się wszelkiego rodzaju środków kosmetycznych choroby i metod medycyny tradycyjnej, jak to jest obarczona pogorszenia sytuacji. Konieczne jest wdrożenie terapii kortykosteroidami, co pozwala szybko zmniejszyć stan zapalny i złagodzić swędzenie. Mycia głowy specjalne szamponach leczniczych powinny ponadto, otrzymuje masowanie skóry głowy kremy i maści, zawierających kwas salicylowy, cynk, naftalen, smoła i inne substancje lecznicze. Do czesania włosów należy używać szczotki do masażu z naturalnego włosia i drewnianych grzebieni.

Łuszczyca skóry głowy: Dieta

Prawidłowe odżywianie w leczeniu łuszczycy jest ważne, najważniejsze, co musisz zrobić, aby odzyskać – jest wzmocnienie ogólnego stanu zdrowia. Zakłócenia w funkcjonowaniu jelit pojawiają się na skórze, dlatego przestrzeganie diety sprawi, że łatwiej choroby i zapobiec jego nawrotom. Dieta musi być prawidłowa, co oznacza rezygnację z palonej, słodkie, tłuste żywności stosowanych ograniczeń w puszkach i zawierający barwników i produktów zapachowych.