847 Shares 7768 views

Ostrzeżenie: „Żądana operacja wymaga zwiększenia”: co to jest i jak z nim walczyć?

Nie ulega wątpliwości, wielu użytkowników nowoczesnych systemów komputerowych, zwłaszcza tych, którzy są w systemie Windows 7 i powyżej, są bardzo często spotykają się z problemem, gdzie system wyświetli komunikat informujący, że żądana operacja wymaga wzrasta. Tutaj pojawia się pytanie: jak to poprawić? Nie każdy użytkownik będzie myśleć, że odnosi się do praw dostępu do programu, instalator lub uruchomienie zainstalowanej aplikacji.


Błąd „Żądana operacja wymaga zwiększenia”: dlaczego występuje?

Jeśli ktoś wie, problem ten nie występuje w systemach starzenia się, a także w stosunkowo nowym „Siedem”.

Komunikat, że operacja wymaga zwiększenia powstał w, że Windows 7 nie jest sprawiedliwy. Fakt, że systemy operacyjne, począwszy od tej wersji, istnieje milcząca rozróżnienie między prawami „Administrator” i „super administrator”.

Kod 740: „Operacja wymaga wzrostu”

Największym problemem jest to, że przepis prawa w większości sytuacji jest wymagane w odniesieniu nie tylko instalowanie aplikacji, ale ich indywidualną początek.

Krótko mówiąc, każdy instalator aplikacji lub plik wykonywalny EXE typu nie uruchamia tylko z powodu braku praw do zarządzania komputerem. Co robić? Tak, wystarczy użyć parametrów dowolnego użytkownika do pewnych przywilejów przez edytorze zasad grupy lub rejestrze systemowym. Oczywiście, prawo to nie jest wystarczające dla wielu. Jeśli chodzi o tych, którzy mają ich (albo nie), zobaczmy jak to wszystko obejść.

Jak pozbyć się problemu najprostszy sposób?

Jak już wspomniano powyżej, ten problem jest tylko z prawami dostępu indeksowane w systemie Windows 7 i powyżej.

Będziemy kontynuować od tego. Najprostszym i chyba klasyczny sposób, aby rozwiązać ten problem, pojawi się komunikat błędu, stwierdzając, że żądana operacja wymaga zwiększenia – jest wykorzystanie zespołów i menu dowolnej aplikacji prawym przyciskiem start-up. W menu kontekstowym znajduje się linia uruchomić program jako administrator. Należy pamiętać, że dotyczy to nie tylko do pracy, ale także produkty do zainstalowania.

Jeśli ustawisz rozpoczęcia programu lub kliknij prawym przyciskiem myszy, aby uruchomić instalator wybór administracyjny, system jest wciąż „pluć”, oferując do wyboru: zaufanie do stosowania lub nie (weryfikacja świadectw autentyczności). Czasami nawet trzeba wyłączyć weryfikację podpisów cyfrowych, ale później w tej sprawie.

Korzystanie z wiersza poleceń

Podczas korzystania z menu „Start” lub z linii poleceń, niestety, może również spowodować błąd „Żądana operacja wymaga wzrost.” CMD w tym przypadku działa jako parametr do zmiany dostępu do podstawowych poleceń w odpowiednim menu polecenia „Uruchom” lub wprowadzenie tej samej nazwie.

Chociaż przyjmuje się, że obecny system Windows nie obsługują DOS, to nie wydaje się wam, że użycie polecenia żądanego menu sprowadza się do nich?

Sędzia dla siebie: sprawdzić dysk jest uszkodzony odcinek przeprowadziła chkdisk polecenia. Wie, mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Do tej pory podczas formatowania dysku lub partycji jest obecny zespół utworzyć dyskietkę startową MS-DOS. Kto tego potrzebuje?

Nikt nie chciałby. Ale ogólnie poprawić praw dostępu do tych systemów nie jest coś, co nie ma zastosowania, to po prostu nie działa.

Kontrolne „uchetok” sieci bezprzewodowe

Spójrzmy teraz na uprawnieniach, które są istotnie różne od wszystkich wyżej wymienionych. W tym przypadku będziemy postępować z konieczności podłączania do wirtualnych sieci prywatnych (VPN) opartych na Wi-Fi połączenia.

Oto, jak zwykle, wystarczy wpisać login i hasło, aby być w stanie połączyć w jedną stronę kanału komunikacji szyfrowanej. W obecności tak zwanych „rassharennye” Połączenia sieciowe hasłem (wspólny) każde urządzenie mobilne lub laptop może uzyskać dostęp do sieci za pośrednictwem źródła prawa. Ale tutaj jest problem – czasami pojawia się ten sam błąd, który określa, że żądana operacja wymaga rosnącą trasie. A co, jeśli parametry routera (lub dowolny inny router)?

Wkraczamy standardowego routera za pomocą loginu i hasła podanego na tylnej części urządzenia za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, wprowadzając adresy 192.168.0.1 (niektóre modele – na koniec 1,1) i zmieniając odpowiednie dane. Zrestartować router i komputer, a nie ma żadnych problemów.

Jak pozbyć się z ewidencji „admin”?

Co dobrego systemu Windows, począwszy od „Siedem”, to fakt, że mają dostęp do edytora zasad grupy (gpedit.msc) polecenia.

Tutaj można wyłączyć „uchetku” administratora komputera lokalnego, z którego zamiast konto jest aktywowane domyślnie, tak zwanych „super administrator”. W tym przypadku polecenie zniknie nawet uruchomić program w imieniu administratora.

Z drugiej strony, możliwe jest obniżenie poziomu bezpieczeństwa. Odbywa się to poprzez kontrolę kont użytkowników (oczywiście, z początkowym wejściu administratora). Tutaj po lewej stronie znajduje się suwak pionowy, wskazując różne poziomy konfiguracji. To wystarczy, aby przenieść go do najniższego położenia i wszystkich. Sprawdź „uchetok” i przyznające szczególne uprawnienia są wyłączone.

w końcu

W zasadzie, kiedy nie jest to wiadomość, że realizowane działania wymaga zwiększenia poziomu uprawnień, można powielić go w rejestrze (jeśli ktoś wie, zmienić parametry i ustawienia preferencji zasad grupy lokalne może być zrobione i tam). Ale myślę, że to nie jest najlepszy sposób.

Z drugiej strony, nawet jeśli wiadomość, która wydaje się być wymagana operacja wymaga wzrost, każdy użytkownik może po prostu uruchomić pliki wykonywalne (w tym instalacji) jako administrator. Jeśli to przeszkadza, nie ma nic łatwiejszego niż wyłączyć nagrywanie generalnego administratora.

Ale tutaj konieczne jest, aby pamiętać, że jeśli początkowo ustawić hasło do logowania się do konta Microsoft, nawet, aby wyjść z trybu uśpienia, system po prostu usuwa go i „wypluwa” na próbie logowania. Nie będzie też odzyskać hasło do ID, zesłany na adres e-mail lub numer telefonu (w przypadku systemu Windows 10) lub do produkcji tzw czyszczenie. Ty decydujesz.