643 Shares 8137 views

Jak stosować "Dibasol" dla dzieci

Rosnąca liczba dzieci, w tym noworodków, ma problemy neurologiczne, które mogą i muszą zostać wyeliminowane. W tym celu neurologowie przepisują leczenie ćwiczeń, masaż i inne środki, w tym leki. Bardzo popularne jest "Dibazol" dla dzieci, lek o rozszerzeniu naczynioruchowym i spazmolityczny.

Uwolnij to leki w postaci roztworu do wstrzykiwań lub tabletek, a te ostatnie nie są zalecane u dzieci poniżej 12. roku życia. Główną substancją czynną jest bendazol. Ma działanie rozszerzające naczynia, sprzyja obniżaniu ciśnienia tętniczego, poprawia funkcje rdzenia kręgowego, przywraca aktywność nerwów obwodowych. Ponadto, "Dibazol" dla dzieci charakteryzuje się umiarkowanym pobudzeniem układu odpornościowego ze względu na jego zdolność do poprawy syntezy interferonu.

Jeśli lek jest stosowany doustnie, to jego wchłanianie występuje w przewodzie pokarmowym. Efekt jest osiągany w ciągu pół godziny i trwa kilka godzin. Lek jest wydalany głównie przez nerki, a tylko niewielka część wychodzi przez jelita.

Roztwór do wstrzykiwań można stosować zarówno dożylnie, jak i domięśniowo. Dawkowanie i czas trwania kursu określa lekarz prowadzący. W przypadku podawania domięśniowego roztwór rozcieńcza się wodą do wstrzykiwań. Do wprowadzenia przez żyłę do rozcieńczenia potrzebny jest chlorek sodu. Przygotowanie i podanie leku "Dibazol" u niemowląt i starszych dzieci powinno być prowadzone wyłącznie pod nadzorem lekarza. W razie konieczności drugi cykl leczenia można przeprowadzić 3-4 tygodnie po pierwszym.

Działania niepożądane podczas przyjmowania leku są rzadkie. W niektórych przypadkach udowodniono występowanie reakcji alergicznych, zawroty głowy, nudności. Jeśli aplikacja jest pozajelitowa, może wystąpić bolesne odczucie w miejscu wstrzyknięcia.

Przeciwwskazaniami do przyjmowania leków są niedociśnienie tętnicze. Ponadto nie zaleca się stosowania leku Dibazol u noworodka lub dziecka poniżej 5 roku życia, jeśli nie ma to poważnych powodów. Lek jest stosowany tylko w szpitalu, pod ścisłym nadzorem neurologa. U dzieci w wieku poniżej jednego roku dawka dobowa nie powinna przekraczać 1 mg, maksymalnie cztery lata – 2 mg, do ośmiu lat – 3 mg. Leku tego nie zaleca się, jeśli w wątrobie, nerkach, występują poważne naruszenia wątroby. Przeciwwskazaniami będą choroba, taka jak cukrzyca. Nie podawaj leku, jeśli pacjent ma chorobę, w której występuje zespół konwulsyjny, zmniejszenie napięcia mięśniowego, niewydolność serca. Jeśli praca dorosłych pacjenta jest związana z zarządzaniem transportem lub niebezpiecznymi mechanizmami, lek należy podawać z ostrożnością, ponieważ powoduje zawroty głowy.

"Dibazol" dla dzieci lepiej stosować w przypadku zastrzyków. W tym przypadku należy ściśle przestrzegać czasu między stosowaniem leku. W większości przypadków reżim dawkowania i leczenia zależy od lekarza. W żadnym wypadku nie należy przyjmować leku w sposób niekontrolowany, nie mówiąc już o tym, aby dzieci z własnej inicjatywy, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

"Dibazol" dla dzieci nie może być stosowany, jeśli występuje zwiększona wrażliwość na zawarte w nim składniki. Jeśli lek jest stosowany w terapii i występują jakiekolwiek objawy negatywne, leczenie jest natychmiast zatrzymane. Przedawkowanie może powodować efekty uboczne. W tym przypadku nie ma już gotowego antidotum, leczenie zależy od objawów.