505 Shares 5205 views

Komputer pokładowy „Multitroniks”: instrukcje i informacje zwrotne

Komputery pokładowe dziś jednym z podstawowych i endogennych urządzeń. Obecność takiego sprzętu, w połączeniu ze standardowym komputerem pokładowym, sprawi, że podróż samochodem wygodniejszego i bezpieczniejszego dając kierowcy wyczerpujące informacje o stanie pojazdu.


Cechy komputerów Multitronics

Pokładowe komputery „Multitroniks” wypada korzystnie w porównaniu do analogicznego mnóstwo opcji i funkcji, które pozwalają realizować żadnych żądań użytkowników i skonfigurować urządzenie do określonych wymagań. Właściciel samochodu może być niezależnie pogrupowane, aby wyświetlić różne ustawienia, dostosowanie systemu ostrzegania – zarówno dźwiękowy i wizualny, i połączyć PARKTRONIC z tej samej marki.

Nowoczesne modele samochodów wyposażone są w systemy elektroniczne i różnych czujników, odpowiedzialnych za realizację wymienionych systemów i innych komponentów. Wszystkie systemy w samochodzie jest sterowana za pomocą czujnika i ECU, który utrzymuje również w swojej pamięci kodów usterek całego systemu lub poszczególnych czujników. Założona komputer pojazdu nie wyświetla błędu kody są zrobione, a wraz z pojawieniem się taki kierowca może nie zauważyć strzelali do lampki kontrolnej na desce rozdzielczej. Ponadto, gdy sygnał jest trudna do ustalenia, czy możliwe jest, aby kontynuować ruch, albo lepiej stop.

funkcjonalność

Pokładowe komputery „Multitroniks” ostrzega kierowcę w trybie automatycznym i pozwala rozszyfrować więcej niż 10 tysięcy błędów elektroniczna jednostka sterująca silnika. Funkcjonalność obejmuje pamiętając o wszystkich błędów i wprowadzania informacji o nich w pamięci magazynu z rejestracją 40 parametrów w czasie ustalania awarię. Niektóre modele pozwalają szybko wysłać dziennik błędów na telefon, e-mail lub na dowolnej stacji serwisowej.

Niektóre funkcje w diagnostyce i leczeniu systemów elektronicznych samochodu nie działa ECU, a poszczególne jednostki, która w jednym pojeździe może być większa niż 20 (na przykład, ABS, automatyczna skrzynia biegów, EMUR, poduszki powietrzne, akcesoria zasilające, i wiele innych). Diagnostyka Lampki na desce rozdzielczej, zazwyczaj nie wykazują usterki powyżej systemów, odpowiednio, kierowca może nie być świadomy ich awarii.

Pokładowe komputery Multitronics stałe i skasować błąd 60 takich dodatkowych systemów. Ta szeroka funkcjonalność sprawia, że praca z narzędziami komfort gwarantuje bezpieczeństwo podróży, oszczędzając w ten sposób czas i utrzymanie pojazdu.

W obecności samochodu automatyczna skrzynia biegów-pokładach wpisami komputerowych kierowcę o przegrzanie automatyczną skrzynię biegów, ostrzega o konieczności wymiany oleju awaryjny.

Pokładowe komputery różnią zestaw funkcji, rodzaj wyświetlacza, design i wsparcie dla różnych pojazdów.

Instrukcja obsługi opisuje, jak podłączyć komputer pokładowy „Multitroniks” do samochodu – wystarczy włożyć wtyczkę diagnostyczny OBD-2 wtyczki na urządzeniu.

Rodzaje komputerów pokładowych

Wszystkie komputery pokładowe są podzielone na dwie główne kategorie:

  1. Uniwersalne. Zsynchronizowane z samochodów wszystkich marek i modeli. W większości przypadków, ustaw w alternatywnym lustrze vnutrisalonnoe. Często te komputery są przymocowane do przedniej szyby.
  2. Indywidualne. Takie urządzenia są przeznaczone zarówno dla konkretnego modelu samochodu, lub dla serii pojazdów. Na przykład, dla „Multitroniks” VAZ-2110 komputery pokładowe są wytwarzane oddzielnie, a skupiają się na modelu VAZ-2109 i VAZ-2108 według starej desce rozdzielczej. Takie urządzenia są bardziej wydajne i funkcjonalne, i są zainstalowane w desce rozdzielczej samochodu.

Trzeba też wspomnieć o modele gaźnika i wtrysk paliwa. Ostatnie są bardziej popularne wśród kierowców. W odniesieniu do komputerów pokładowych „Multitroniks” dla VAZ-2114, opracowane one oddzielnie, biorąc pod uwagę specyfikę danego torpedy.

koszt

Komputery pokładowe „Multitroniks” sprzedawane w następujących cenach:

  • Minimalny koszt komputera pokładowego do samochodów Vaz 1200-1300 rubli. Poważniejszy model z zaawansowanymi funkcjami kosztuje około 2500 rubli, i są wyposażone w kolorowy wyświetlacz. Co nowego na płycie elektroniki około 5-6 tysięcy rubli.
  • W przypadku komputerów pokładowych marki „Gamma”, na przykład, cena minimalna wynosi 3.200 rubli, maksymalna – 7000 rubli.

Ustawianie komputer pokładowy „Multitroniks”

Montaż komputera pokładowego mogą być wykonane właścicieli samochodów na własną rękę, bez kontaktowania się z centrum serwisowym. Składniki obejmują nie tylko instrukcje w komputerze pokładowym „Multitroniks”, który szczegółowo opisuje proces instalacji, ale również styków złącza. Z tym, czy urządzenie jest podłączone do złącza elektronicznego. Sam Gniazdo znajduje się w dolnej części torpedy po prawej stronie. Aby go osiągnąć, trzeba zdjąć plastikową osłonę.

Głównym problemem dla kierowców podczas instalacji komputer ma złącze styków. Instrukcja jest schematem przedstawiającym szczegółowo określić, który system zapewnia dostęp po podłączeniu komputera pokładowego. Dla prawidłowego działania urządzenia łączy się-line.

Linia K jest sam kanał, który prowadzi najbardziej istotnych informacji: informacje na temat błędów i inne temperatury silnika. Jej połączenie jest wykonane w głównej złącza, które znajduje się w kolumnie kierownicy, po lewej stronie. W zestawie z komputerem pokładowym „Multitroniks” pochodzi ze specjalnej uprzęży, za pomocą którego urządzenie jest podłączone do złączy.

Nie mniej ważnym punktem w instalacji jest podłączenie złącza diagnostycznego. Podkładki kontaktowe są dwojakiego rodzaju – EURO-2 i EURO-3. Nieprawidłowe podłączenie komputera pokładowego „Multitroniks” dla VAZ-2115 diagnostyki pojazdów i wszystkich systemów zostanie przeprowadzona prawidłowo.

Usterki i urządzenie zastępcze

Jak mówią kierowcy w przypadku komputera pokładowego „Multitroniks” w dół jedyny sposób rozwiązywania problemów ma być zastąpiony. Oczywiście, urządzenie może być naprawiony, ale jego przywrócenie zaangażowane są tylko w centrach usług dla dużych sum. Będzie lepiej kupić nowy model i podłączyć go własnymi rękami.

Jeśli komputer pokładowy produkuje błędne dane, to jest prawdopodobne, że w wyniku wytrząsania i drgania przeniesione kontakty. Usterka zostanie wyeliminowana bardzo proste – wystarczy sprawdzić okablowanie i wyciągnąć kontakty w odpowiednich miejscach.

Opinie wskazują, że zawierają nieprawidłowe informacje, komputer pokładowy rozpoczyna się w wyniku różnych niepowodzeń. Usługa samochód wysyłane tylko w takich przypadkach. Specjaliści sprawdzić sprzęt i przeprogramować go w razie potrzeby, aktualizacji oprogramowania.

eksploatacja

Aktualne modele komputerów pokładowych posiada szeroką funkcjonalność, obejmującą ponad 500 opcji. Dla rozwoju urządzenia trzeba zapoznać się z instrukcją dostarczoną. Recenzje CERTYFIKAT że podstawowe niuanse, to warto zwrócić uwagę – symbole i poleceń, które raport o stanie systemów pojazdu i silnika.

zarządzanie

W zależności od modelu komputera liczbą funkcji i przycisków są różne, ale wszystkie z nich można podzielić na kilka kategorii:

  • Konserwacja. do smaru lub zamiennego zespołu filtrów przed przekazaniem kolejny stworzyć coś używając klawiszy tej kategorii.
  • Błędy systemowe. Wyświetlacz dla systemów awaryjnych. Wszystkie kody błędów są podane w instrukcji obsługi.
  • Diagnoza. Informacja o stanie pojazdu, jego systemów, lokalizacji i głównych części. Wiele modeli pozwalają komputery pokładowe do wysyłania poleceń do poszczególnych komponentów samochodowych.
  • Router. Funkcje w tej kategorii jest wiele klawiszy: objętość paliwa, czarna skrzynka, zużycie paliwa, średnia prędkość pojazdu.