81 Shares 9823 views

Co zrobić z dzieckiem od roku? Co można zrobić z dzieckiem w domu w ciągu roku?

Pierwszy dzień urodzenia dziecka – święto, że oczekiwany przez wszystkich młodych rodziców. W tym czasie dziecko zaczyna chodzić, interesuje się wszystkim dookoła i bardzo energiczny. Jest to doskonała okazja do rozwoju i nauki. Co zrobić z dzieckiem od roku własnego domu? Najpopularniejsze gry edukacyjne i najciekawsze opcje spotykać się z synem lub córką na ciebie w tym artykule.

Każdego dnia – za odkrycie!

Pulchny chłopczyk, aby pokazać mieszkanie i zapoznanie go z otaczających przedmiotów gospodarstwa domowego rekomendowanych od najmłodszych lat. Ale z dzieckiem, obchodził swoje pierwsze urodziny, takie lekcje bardziej interesujące. Komentarz wszystkie czynności domowych, powiedz dziecku, że będziesz robił i dlaczego. Pokazać różne tematy, które zwykle znajdują się poza dostępem. Dać dziecku dotykać książek dla dorosłych, moms kosmetyki, niektóre dekoracyjne wnętrz. Oczywiście takie mecze muszą odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Nie wiesz co zrobić z dzieckiem 1 roku życia w domu? Zachęcaj dziecko do ponownego zbadania znajomy pokój, zapytać, gdzie zegar, gdzie piękny wazon lub obraz. Dodatkowo można powiedzieć nam więcej o wygląd i właściwości znalezionych przedmiotów.

Proste gry ze zwykłymi zabawkami

Każdy żłobek są dane w postaci zwierząt i lalki. Zachęć dziecko, aby skopiować zwykłych czynności domowych w grze. Karmić misia i pokazać, jak rock lalkę w ramionach, lub jeździć w wózku. Także zabawki mogą wykąpać, położyć się do łóżka, a czasem na spacer. W miarę jak dziecko rośnie gry staną się bardziej skomplikowane – w ciągu 2-3 lat może być oferowane do gry lekarza, szkoły lub fryzjera. Ale jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie bardziej złożonych działań na wczesnym wieku – musi zachęcać i zaspokoić swoje zainteresowanie. Podczas gry można rozwijać cechy współczucia i życzliwości, pokazać im, jak należy traktować zwierzęta. Jeśli dziecko robi coś niedopuszczalnego, na przykład, chwyta ogon wypchanego kota lub rzucanie miękkiej króliczka, wytłumaczyć, że nie można zrobić, bo boli zabawkę.

Wybór odpowiednich zabawek

Wielu ekspertów rozwoju dziecka, że prostsze elementy do gier, więc są one użyteczne. Kupić czy nie dzieciak nowoczesnych centrów rozwojowych i drogich zabawek interaktywnych i muzycznych – to osobisty wybór każdego rodzica. Jednak, aby zapewnić dziecku do niezbędnego minimum prostych zestawów gier jest konieczne. Co zrobić z dzieckiem od roku domu i co zabawki trzeba mieć pod ręką? Kup zestaw kostek (może być miękkie) z jasnych obrazów lub liter, sorter, lalki, samochody, kulki o różnych rozmiarach i książki z kolorowymi ilustracjami i małą ilością tekstu. Użyteczne jako figurki zwierząt, dużych puzzli i projektantów. Wszystkie te elementy muszą być w każdym przedszkolu. Mogą one być wykorzystywane do badania kolor, podstawowy kształt geometryczny i porównać jakość różnych materiałów i faktur. Dla zabawek rozwój nie musi iść do sklepu – wiele ciekawych i przydatnych zabawa może być łatwo wykonane ręcznie z materiałów, które istnieją w każdym domu.

Przydatne domowe Wczesny rozwój

Zabawki edukacyjne jest dość łatwe do wykonania i własnymi rękami. Spróbuj zrobić użyteczne rzemiosła przynajmniej raz, a nigdy nie będziesz musiał się pytanie, co zrobić z dzieckiem w samym tylko roku. Interesujące gry – tworzenie ramki. Do jego produkcji potrzeba podstawę kartonu lub sklejki. Przymocować akcesoria do szycia – rzep, zamki błyskawiczne, guziki i oczko, starych zamków (jeśli są one bezpieczne i nie mają małych części), przyciski i przełączniki przerzutowe. Można też szyć i kawałki kleju różnych faktur tkanin. Zagraj z ramką jest proste – dziecko będzie próbował rozpiąć i zapiąć wszystkie elementy, które dotykają na różnych miękkości i teksturę powierzchni. Nowe doznania dotykowe , aby stymulować rozwój dziecka. Postaraj się zrobić małe torby i wypełnić je z różnych zbóż i innych wypełniaczy. Nie wiesz co zrobić z dzieckiem po roku? Spróbuj zrobić prosty ręce sorter. Weź pudełko, trzymaj się jej zdjęcia zwierząt i uczynić je szczeliny w obszarze jamy ustnej. W tych otworach dziecko będzie umieścić „żywność” – dużych kulek lub granulek o odpowiednim rozmiarze.

Sztuki wizualne dla dzieci

Zaznajomieni z rysunku dziecka może być po pierwsze urodziny. Stanie się wystarczającą ilość papieru, można nawet kupić kilka flipcharty. Kup kredki woskowe, farby do malowania palcami i inne materiały bezpieczne dla pracy twórczej. Pokaż swojemu dziecku proste rysunki – słońce, kwiaty, geometryczne kształty i zwierzęta. Daj sobie i dziecku coś narysować, niech pierwszy dostaje nie jest całkiem gładkie linie i bazgroły, nawet ten obraz doskonale rozwija wyobraźnię, koordynację ruchową i przygotowuje rękę do joty. Nie wiem, co trzeba angażować się z dzieckiem na spacer w ciągu roku? Zakup kolorowe kredki (dla najmłodszych lepiej jest wziąć duży rozmiar i średnica) i pozostawić do rysowania.

zajęcia twórcze

W wieku 1 roku życia dziecko może zapoznać się z kreatywnymi technikami, takimi jak aplikacja i modelowania. Pamiętaj, że małe dzieci są przeciągane w ustach, więc zajęcia z wykorzystaniem kleju i gliny musi odbywać się pod nadzorem osób dorosłych. Do rzeźbienia najlepiej jest użyć soli ciasto. Można go przygotować w domu równej części soli i mąki, rozcieńcza się wodą do uzyskania pożądanej konsystencji lub gotowy kupić w sklepie z produktami dla kreatywności. Materiał ten jest uważany za bezpieczniejszy niż gliny i jej analogów. Starają się kształtować prostych kształtów – „kiełbasek”, „kulki”, albo niech dzieciak po prostu rozgnieść ciasto. Co zrobić z dzieckiem od roku, z wyjątkiem modelowania? Można starać się aplikacja, oczywiście, większość pracy spadnie na barki rodziców, ale dziecko z pewnością będzie oglądać z zainteresowaniem i być zainteresowany.

gry palec

Małe dzieci doceniają przede wszystkim uwagę rodziców. Dla harmonijnego wzrostu i rozwoju dziecka wystarczy domowych często rozmawiał z nimi, uśmiecham się do nich. Często proste gry palec przynieść dziecku bardziej zabawa niż najnowszej zabawki. Dziś rodzice są oferowane całą instrukcję z opisem ruchów i rymów, pomagając zainteresowanym dziecko. Ale można też pamiętać coś z własnego dzieciństwa. Gry takie jak „Sroka”, „Pussy, a kysz!” Nie jest mniej interesujące, mimo że grali dla więcej niż jednego pokolenia dzieci. Nie wiesz co zrobić z dzieckiem w ciągu roku – należy spróbować takiej zabawy. Po grach palców są nie tylko miłe dla dziecka, ale także rozwijać zdolności motoryczne i wyobraźnię.

aktywnych gier

Aktywność fizyczna – klucz do harmonijnego rozwoju dziecka. W wieku jednego roku dzieci uwielbiają grać w piłkę, złapać i chowanego. Pokaż swojemu dziecku z tych wspaniałych gier, a na pewno będzie chciał zagrać je codziennie. Jeśli regularnie czytać wiersz i powiedzieć dziecku, a on już wie, niektóre z nich starają się przedstawiać swoją ulubioną historię z gestów i ruchów. Innym ciekawym rozwiązaniem gier dla najmłodszych – grać ulubioną bajkę lub utworu. Mieć swój skok dziecko jako ogon królika WAG jak lisa, ukryć lub pokazać wymiary uchwytami z drewna. Pozytywne emocje z tej gry i mieć pewność, aby uzyskać dziecka i jego rodziców.

Jak odczytać najmniejsze?

Miłość do książek należy uczyć dzieci od urodzenia – psycholog. Wybierz opowiadania, wiersze i opowiadania, właściwy wiek dziecka. Pożądane jest, aby książki były również kolorowe i jasne ilustracji. A oto tekst jest zbyt wiele nie powinno być, bo dziecko po prostu nie rozumie długą historię z dużą ilością akcji i bohaterów. Krótkie, proste historie, można po prostu czytać, pozwalając dziecku patrzeć na obraz i można swobodnie rozmawiać, skupiając się na obrazie. Myślisz, co zrobić z dzieckiem, tym łatwiej i bardziej z najbardziej przydatne? Zachęć dziecko do czytania razem – niech mama lub tata czyta tekst, a dziecko szuka istniejących znaków na zdjęciu lub wykazują żadnych efektów specjalnych / rzadki przedmiot osobno w ilustracjach książkowych.

Pierwszy teatr

W wieku jednego roku, dziecko może już być zaznajomiony ze sztuką teatru. Na początek, można po prostu starają się grać znane historie baśni dziecka z dostępnych zabawek. „Gingerbread Man”, „Speckled Hen” i „rzepa” – te prace można zrobić z łatwością. Interesuje się dzieckiem i bawić się lalkami, rękawiczki. Można starać się teatr i stolik z ich rąk, wykonaną z papieru dane lub łącząc je ze skrawków. Co zrobić z dzieckiem w tym roku? Pamiętaj, aby bawić się z nim w teatrze. Można również grać specjalnie dla niemowląt znanej baśni z „złą” historię. Niech bochenek spotkają się podczas jego podróży słonia czy kangura, nie zająca i wilka. Staraj się zwracać uwagę na dziecko, bajki, że jest to błąd, i poprosił, aby ją odnaleźć.

Gry 5 minut: co zrobić z dzieckiem w domu?

Nawet najbardziej odpowiedzialny i entuzjastyczny matką wychowującą dziecko od czasu do czasu czuje potrzeby kilku minutach dziecko było zajęte ciekawych i przydatnych rzeczy, tak długo jak jest on sterowany przez dom. Jakie gry pomogą zachęcić dziecko w wieku poniżej jednego roku? Daj dziecku coś nieznany lub nieznane, ale jest to bezpieczne dla niego. Dobrym rozwiązaniem – stos starych magazynów, gruby folder lub duża książka z ilustracjami. Nawet jeśli łza – nie ma problemu: śmieci można usunąć, a dziecko jest zajęty użyteczne. Zapytaj jakiegokolwiek eksperta, co zrobić z dzieckiem w ciągu roku dla rozwoju umiejętności motorycznych, a prawdopodobnie będzie powinni dać dziecku częściej w ręce papier, małe zabawki, różniących się tekstury. Make „box skarbu” dziecko – podejmuje małe pudełko, pożądane jest podzielony na sekcje. Złóż go na kamienie morze, muszle (powiększenie) i inne ciekawe, ale trochę rzeczy bezpieczne. Ta gra jest odpowiednia w przypadku, gdy matka musi ugotować obiad czy czyszczenie i może obserwować dziecko, ale nie musi osobiście uczestniczyć w grze.

Co zrobić z dzieckiem od jednego do dwóch lat na spacer?

Codzienne przebywanie na świeżym powietrzu należy koniecznie wprowadzić do codziennej rutyny zdrowego dziecka. Podczas spaceru, nie można mieć tylko bawić, ale także nauczyć się czegoś nowego. Wyraź swoją dziecinnie w piaskownicy lub kopanie w śniegu. Ponadto, w każdej porze roku na ziemi, można wyciągnąć kij, a na wiosnę za pomocą tego samego narzędzia – do pomiaru głębokości kałuż. Spróbuj odwiedzić różne miejsca, należy zwrócić uwagę na dziecku drogę zmieniających się pór roku. I pamiętaj, że każda podróż – to prawdziwa przygoda dla dziecka, był zainteresowany wszystkiego – od kot lub pies podbiegł do śpiewu ptaków, samochodów i innych sygnałów ulicznych hałasów.

Co zrobić z dzieckiem (1,5 roku) na ulicy? Nie bądź leniwy, aby wziąć odpowiedni wiek i zabawki sezonowych. Zestawy do gry z piasku, śniegu łopatą, walcówka, bale – dużo opcji dla każdej porze roku. Myślisz, że to, co można zrobić z dzieckiem? 1 rok – idealny czas na zwiedzanie dzieciaka z życia publicznego. Spróbuj zmniejszyć Fidget w zoo, parku rozrywki lub innego miejsca, w którym piękne i ciekawe. W tym samym wieku, można rozpocząć do odwiedzenia kawiarni dla dzieci, a nawet pewnego rodzaju centrum rozwoju dla dzieci.