523 Shares 8702 views

Parasol marki: Zalety i wady

Pojęcie „marką” niedawno wszedł w naszym codziennym życiu. Co to oznacza, co jej charakterystycznych cech, zalet i wad. To będzie przedmiotem tego artykułu.


W celu zrozumienia prawdziwej istoty pytanie, konieczne jest, aby wiedzieć wartości podstawowej koncepcji tej dziedzinie PR, a mianowicie – marki. Termin ten jest powszechnie rozumiany pewien konwencjonalny konkretny produkt graficzny obraz lub napis producenta. Marketerzy są pozycjonowania marki jak zrównoważony percepcji symbolicznej marki wśród konsumentów. To właśnie ta cecha ludzkiej psychiki powoduje pozytywne postrzeganie niektórych towarów i stabilną odrzucenie drugiego.

Parasol marki wymaga skutecznej i systematycznej „promocja” kilku rodzajów produktów pod jednym znanym logo. Tak też się stało, że zaufanie konsumentów do jakości produktów znanych producentów, są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać inny, jeśli on to widzi znajomą nazwę lub znak producenta. Na przykład, firma, która produkuje napoje, żywność dla dzieci, ciasta, kawa i herbata, są nam znane pod różnymi nazwami handlowymi – marka parasolowego. Jaskrawym tego przykładem może być marka Nestle, Swarzkopf, Coca-Cola, Danon i wiele innych.

Typy marki

Obecnie istnieje kilka odmian marki:

– Offline. Jest przeznaczony dla pojedynczego produktu lub produktu, natomiast w linii może być kilka odmian. Na przykład, bar "Bounty".

– Światło. Wersja ta obejmuje dodanie szeregu towarów nieznacznie zmodyfikowanego produktu (limitowany Pepsi niezwykły niebieski kolor). W tym przypadku dalszy wzrost odmian towarów nie jest wymagane.

– marka z rozszerzeniem. Strategia ta pozwala producentowi w celu wytworzenia nowych produktów w ramach istniejącej nazwy. Na przykład, nowa kolekcja torebek znanych marek. Nie może być dowolna liczba partii, ale nazwa pozostała niezmieniona.

– normalny. Ta różnorodność w linii określa obecność towarów z kilku produktów, zjednoczonych w jednym celu (serię produktów do pielęgnacji włosów: szampony, odżywki, maski do włosów, etc.).

– Marka parasol. Czasami nazywany jest „odniesienia”. Jego istotą – w wyjściu najszerszym celów, począwszy od papieru toaletowego do profesjonalnego Kosmet, a nawet ubrania i buty, na przykład. Taka strategia nie może pozwolić sobie firmę, która jest już popularny i zaufaniem konsumentów.

Zalety marki referencyjnej

Główne pozytywne aspekty marketingu firmy zatrudniające marką są:

– uproszczony schemat popularyzacji produktu ze względu na świadomość marki;

– zmniejszenie kosztów czasu na rynku. To nie wymaga drogiego dużą skalę reklamy marki lub poszukiwania oryginalnej nazwy dla nowego produktu: Klient rozpozna znajome logo na produkcie lub nazwa producenta;

– wzrost sprzedaży ze względu na dużą liczbę produktów przeznaczonych do różnych celów.

negatywne aspekty?

Parasol marka ma dość znaczącą wadę, która jest druga strona jego zalet: logo, podobny do znanego symbolu lub symbol popularnej marki, jest często wykorzystywane przez oszustów do podrobienia emisji niskiej jakości produktów. Rozczarowany z fałszerstwem, klient może przenieść się na negatywne postrzeganie całego wyrobu jako całości.