397 Shares 7469 views

Sedan, samochody sportowe, SUV, kombi, minivany – wszystkie modele Toyota, które stały się popularne w Rosji

Wszystkie modele Toyoty nie mogą być wymienione w skrócie. Historia troski zaczyna się w odległych 1937 roku, a przez prawie 80 lat ogromna liczba samochodów tej marki pojawiła się na świecie. Dobrze, w tym przypadku warto opowiedzieć co najmniej o tych modelach, które stały się najbardziej popularne, a zwłaszcza uznane przez naszych rosyjskich kupujących.


Sedan

W Federacji Rosyjskiej najbardziej popularnym japońskim sedanem jest model Toyota Camri. I to jest naprawdę dobre dla wszystkich parametrów samochodu "Toyota". Wszystkie modele wytwarzane przez ten problem są znane ze swojej jakości i niezawodności, ale ten model był szczególnie lubiany przez Rosjan. To nie tylko atrakcyjne, ale także bardzo silne. Istnieje kilka wariantów silników – 1.8-, 2.0-, 2.5-, 3.5-litr. Przy odpowiednio 125, 148, 181 i 249 KM. Nie źle "Camry" w dobrym stanie (używany) można nabyć za 500-600 tysięcy rubli. To prawda, że mogą być droższe wersje – ponad milion, ale tylko koszt zależy od roku zwolnienia i wiązki.

Mówiąc o wszystkich modelach Toyota, wykonanych w sedan, nie można zapomnieć o Toyota Sprinter Trueno, Corolla, Corona, Crown i Mark X. Te samochody również stały się popularne wśród rosyjskich nabywców. Wszystkie one łączą się z dobrym wyglądem, mocnymi parametrami technicznymi (nasi kierowcy kochają samochody, gdzie można "poczuć szybkość") i umiarkowane ceny.

SUVy

Crossovers, SUV – między nimi również są bardzo spektakularne pod względem wyglądu i charakterystyki modelu Toyoty. Wszystkie SUV produkowane przez ten problem mają coś wspólnego. Oczywiście jest to przestronne wnętrze, wygodne lądowanie, trwały korpus, dobra zdolność do pracy w terenie. Dzięki tym zaletom i stał się popularnym modelem "przecięcia" Toyota.

Oczywiście, wszystkie SUV produkowane przez ten problem nie stały się popularne w Rosji, ale RAV4, Land Cruiser, Prado, FJ Cruiser, Toyota Sequoia i Rush są prawdziwymi liderami. Nietypowe rozwiązania we wnętrzu, silne silniki – wszystko to jest w nich nieodłączne. Na przykład, silniki zainstalowane pod maską "Land Cruiser", wytwarzają moc do 309 "koni"! Do "setek" są przyspieszane w 8,6 sekundy. Bardzo dobry dla SUV. Tak, a systemy napędowe na wszystkie koła nie mogą się cieszyć: dzięki niej z samochodu można, jak mówią, "wycisnąć cały potencjał".

Samochody sportowe

Wszystkie modele Toyota, które są wersjami sportowymi, to samochody specjalne. Jednym z najbardziej uderzających przykładów jest Toyota Supra. Jego uwolnienie zakończyło się w 2002 roku. Ostatni był czwarty pokolenie. Maszyny te różniły się podwoziem JZZ30 Soarer i silniki o mocy 225 KM w atmosferze. Dla wersji europejskich o mocy 280 KM. Ale najpotężniejszym autem była wersja amerykańska. Pod jego kaptur był 330-hp jednostki. Ale wszystkie silniki są jak najbardziej wiarygodne. Łatwo dostosować się do nich i służyć przez długi czas nawet przy ciężkiej eksploatacji. Agregowane zwykle 4-pasmowy "automatyczny", ale także 5-biegowa manualna skrzynia biegów.

Jeśli wymienisz wszystkie modele Toyoty o charakterze sportowym, nie możesz zapomnieć o Toyota Celica. Wyróżniał się spektakularnym ciałem o wyraźnej sylwetce i przypuszczalnie magicznym "spojrzeniu" reflektorów. Charakterystyczne są również imponujące. Oprócz silników o wysokiej wydajności, wysokiej jakości zawieszenia i doskonałej obsługi, maszyny te miały bogate wyposażenie. Poduszki, światła przeciwmgielne, wycieraczki tylne, klimatyzacja, regulacja kierownicy, szyberdach, tempomat, odtwarzacz CD, szyberdach, ABS, tylna klapa … ogólnie, wszystko, czego potrzebujesz, a jeszcze więcej w tych samochodach.

Dobrze i od nowości Toyota GT 86. 2012 rok wydania! W Rosji było 19 takich modeli dostępnych na sprzedaż. A w 2012 roku każdy samochód kosztował ponad półtora miliona rubli.

Minivanie

Są to również bardzo popularne maszyny. "Toyota", wszystkie modele, które po prostu niemożliwe do wykazania, wydało wiele takich samochodów w swojej historii. Najbardziej popularnym jest Toyota Prius +. Przestronne, wygodne, z ogromnym przedziałem bagażowym. Idealny na długie podróże przez dużą firmę!

Toyota Verso – kolejny popularny minivan. Jest bardzo zwarty (długość – mniej niż 4 metry), ale kabina jest bardzo przestronna. Nie będzie łatwo pomieścić pięć osób. Ponadto maszyna ta jest najbardziej ekonomiczna. W cyklu mieszanym zużywa tylko 4,5 litra oleju napędowego.

Toyota Alphard jest już minivanem premium. Są dwie możliwości – dla 7 i 8 pasażerów. A te samochody nie są tylko przestronną kabiną. Nadal mają niesamowite rozmiary bagażnika. Na 1900 litrów. W tym przypadku nie chodzi o to, że podróżujesz – możesz przemieścić się gdzieś!

Uniwersalny

O tych maszynach chciałbym wreszcie powiedzieć. Najbardziej popularną "Toyota" – uniwersalną w Rosji jest model znany jako Avensis. Jest atrakcyjna i ładna. Ponadto Avensis otrzymał pięć gwiazdek dla Euro NCAP dla bezpieczeństwa pieszych. Auris jest również wagonem stacjonarnym, chociaż jest uważany za "mały rodzinny samochód". Nawiasem mówiąc "Corolla" jest również produkowany w tym ciele.

Ogólnie rzecz biorąc, japoński koncern opracował i wyprodukował wiele różnych modeli. Coupe, sedany, kombi, minivany, SUVy – jest ich wiele. Większość z nich stała się popularna w Rosji. I to jest ważne, ponieważ ten fakt mówi o wysokiej jakości tych samochodów i że można je bezpiecznie kupić bez obawy przed awariami.