322 Shares 9584 views

„Fenilin”: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Co ludzie mówią o takim preparacie jako „Fenilin”? Opinie lekarzy i pacjentów będą badane na końcu artykułu. My również powiedzieć o celach, dla których jest ona przepisanych zaradzić, jak właściwie przyjąć, jeśli on ma jakieś skutki uboczne i przeciwwskazania odpowiedników.


Skład i kształtu

W jakiej formie jest lekarstwo „Fenilin”? Instrukcje użytkowania raportach, że ten lek jest dostępny w tabletkach, substancję czynną, która znajduje phenindione. Jako substancje pomocnicze stosuje się laktozę, skrobię, kwas cytrynowy i talk.

farmakodynamika

Jakie funkcje ma farmakologicznego leku „Fenilin”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że lek ma bezpośredni wpływ na krzepnięcie krwi. Jest to antykoagulant pośrednie działanie.

Otrzymywania leku sprzyja występowania hipoprotrombinemii, która ze względu na naruszenie powstawania protrombiny w wątrobie. Oznacza to również znacznie zmniejsza tworzenie czynnika 7, 9 i 10. W tym przypadku, że ma duży wpływ skumulowanej porównaniu z neodikumarinom.

Po podaniu doustnym tabletek zmniejsza stężenie czynników krzepnięcia krwi, przez 8-10 godzin. Maksymalne działanie leku obserwowanego po 25-30 godzinach.

Farmakokinetyka

Jest on wchłaniany do krążenia leku „Fenilin”? Eksperci gości powiedzieć, że dla tego leku charakteryzuje się kompletnym i wystarczająco szybkiej absorpcji. Jego substancja czynna przenika przez barierę histo-krwiste i gromadzą się w tkankach.

Lek ulega metabolizmowi w wątrobie i nerkach pochodzących od (jako metabolity i niezmienione).

Wskazania do stosowania

Jaki jest cel przepisał tabletki „Fenilin”? Liczba specjaliści twierdzą, że lek ten jest stosowany w leczeniu i profilaktyce. Głównymi wskazaniami do przyjęcia są zakrzepica, zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepowe komplikacje spowodowane zatorami, udaru mózgu i zawału serca, jak również samych naruszeń.

Ponadto, lek raportowania często przepisywane w celu zapobiegania zakrzepicy po zabiegu.

Przeciwwskazania

W jakich warunkach pacjent jest zabronione przyjmowanie leku „Fenilin”? Instrukcje użytkowania według następujących przeciwwskazania:

  • nieprawidłowości w nerkach i wątrobie;
  • Początkowy poziom protrombiny do 70%;
  • zwiększona przepuszczalność naczyń krwionośnych;
  • skazę krwotoczną i inne choroby związane z redukcją w krzepnięciu krwi;
  • chorób wrzodowych układu trawiennego;
  • Nowotwory złośliwe;
  • zapalenie osierdzia.

Nie możemy powiedzieć, że uważany za lek nie jest zalecany do stosowania na samym początku ciąży w ciągu kilku dni po porodzie i podczas miesiączki.

Lek „Fenilin”: instrukcje użytkowania

Oglądany leku stosowanie wyłącznie do podawania doustnego. Jego schemat terapeutyczny ma pewne cechy, w połączeniu ze stosowaniem tego leku powinno być tylko na zlecenia lekarza.

Początkowa dawka dzienna wynosi zwykle 0,11-0,17 g (4 dawka pojedyncza). Następnego dnia, ilość leku jest zmniejszona do 0,08-0,14 g, a następnie do 0,02-0,05 Następnie dawkę tabletek zależy od poziomu protrombiny we krwi.

Maksymalna ilość leku w czasie powinny być codziennie 0,05 g, – około 0,2 g

Do profilaktyki powikłań zakrzepowo-zatorowych jest podjęcie 0,03 g leku dziennie przez podzielenie dawki o połowę.

Leczenie ostrej zakrzepicy wymaga dodatkowego odbiorczej heparynę. To wymaga ścisłego monitorowania przez lekarza, jak również systematyczne badanie obowiązkowego ilości protrombiny we krwi i innych czynników w jej krzepnięciu.

Leczenie „Fenilin”, analogi, z których będziemy poniższej liście, zatrzymaj się stopniowo.

skutki uboczne

Czy skutki uboczne leków „Fenilin”? Należy bezwzględnie przestrzegać Sposób stosowania i dawkowanie leku. Jest to przede wszystkim ze względu na fakt, że w trakcie leczenia, pacjent może doświadczać różnych reakcji alergicznych, takich jak biegunka, nudności i zapalenie wątroby. Ponadto, zgodnie z lekarzy i pacjentów, w rzadkich przypadkach występują bóle głowy, gorączka, zmiana barwy moczu i problemy skórne z hematopoezy.

Objawy przedawkowania

W przypadku przedawkowania pacjenci mogą pogorszyć objawy, które mają skutki uboczne. Jako leczenie takich warunkach nie jest obowiązkowa w usunięciu z lekiem, jak również natychmiastowe podanie domięśniowe „menadion” cykl rutynę lub witaminy P, chlorek, kwas askorbinowy, wapnia i posiadających ogólną leczenia objawowego.

interakcji lek „Fenilin” preparat

Z tego, co jest przepisywany jest środkiem mówiliśmy powyżej. Zwróćmy się do więcej informacji.

W połączeniu z badanym lekiem „Heparin”, salicylany „Qi metidinom” oraz sulfonamidy można zintensyfikować ich działanie przeciwzakrzepowe. Zatem w celu zwiększenia wydajności „fenilina” może anaboliki „allopurynol”, „Azatiopryna” narkotyczne środki przeciwbólowe „amiodaron”, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, antybiotyki, gluko-kortykosteroidy, androgeny „Diazoksyd,” „Dizopiramid” „INH”, " fenylobutazon "" metronidazol "" Klofib szczura "" alfa-tokoferol "" rezerpina "" chinidyna "" Paracetamol "" disulfiram "" cyklofosfamid”i hormonów tarczycy.

Znacznie osłabiają działanie phenindione są witamina K „propranolol”, kwas askorbinowy, środki alkalizujący mocz „Rifampicyna” leki zobojętniające kwasy fenazon „”, „”, haloperidol, barbiturany, doustne środki antykoncepcyjne, leki moczopędne, „meprotan”, „i"”, karbamazepina cholestyramina. "

konkretne zalecenia

C ostrożnie, że lek ten jest przepisany w starszych pacjentów i osób zator płuc, wątroby i nerek, choroby, zapalenie i chorób wrzodowych, przewodu pokarmowego, w okresie poporodowym i osierdzia.

Leczenie „fenilina” powinien być pod specjalnym nadzorem lekarza z obowiązkowego systematyczne badania krwi na ilości protrombiny i innych czynników krzepnięcia. Również posiadać ogólne badanie moczu dla wczesnego wykrywania krwiomocz.

U niektórych pacjentów, spożycie leku można zaobserwować moczu zabarwienie różowe i dłonie – pomarańczowym. Wynika to metabolizm phenindione.

Lek „Fenilin”: odpowiedniki i koszty

Główne czynniki za rozważeniem analogi leków, takich jak „Varfapeks Marevan” „”, „neodikumarina” et al.

Kupować leki „Fenilin” 20 tabletek może być za 120-140 rubli.

Opinie na temat leków

Czy lek jest skuteczny „Fenilin”? Opinie na temat tego leku, są bardzo zróżnicowane. Według ich doniesień, to narzędzie jest jednym z najbardziej skutecznych produktów, które pomagają poprawić stan krwi.

Dzięki leczeniu parametrów krzepnięcia u wielu pacjentów wrócić do normalnego stanu. Należy również zauważyć, że zaledwie tydzień po rozpoczęciu leczenia pacjent zauważyć poprawę stanu ogólnego. Eliminuje to drętwienie nóg, skurcze człowieka przestać się martwić.

Jak pokazuje praktyka, u niektórych pacjentów podczas przyjmowania tabletek „Fenilin” częste krwawienia z nosa. Jednak według lekarzy, takie zmiany są normą. Po przebiegu leczenia, w normie.

Poza omówieniem skuteczności leku, mogą być spełnione i historie pacjentów, że ten lek jest często podrabiane. Dlatego przy zakupie jest zawsze ryzyko kupić fałszywy lek. W celu uniknięcia takiego incydentu, aby kupić leki powinny być tylko zaufane aptek, które mają dobre rekomendacje.