372 Shares 4174 views

Brakuje ikony na pulpicie (w systemie Windows 10): jak przywrócić?

Windows 10 jest pełen tajemnic do większości użytkowników. Pomimo faktu, że pojawiła się ponad rok temu, pytania dotyczące jego stosowania pozostaje do dnia dzisiejszego. Wśród nich jest problem z brakiem skrótów z pulpitu. Samemu radzić sobie z tym sytuacja jest nieco problematyczne. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak postępować, jeśli brakujących ikon na pulpicie systemu Windows 10.

Zniknięcie etykiet na komputerze mogą być połączone z kilku powodów:

• wyłączone wyświetlanie nalewka we właściwościach systemu;

• na dysku pojawił oprogramowania antywirusowego, który zakłóca system;

• Użyj trybu aktywnego lub przenośnego komputera w postaci tabletek.

Jest możliwe, że brakuje ikony na pulpicie systemu Windows i 10 z innych powodów. Jednak powyższe okoliczności często prowadzą do tego, że użytkownik nie musi mieć możliwość uruchamiania programów na komputerze za pomocą etykiet.

Sprawdź ustawienia wyświetlania etykiet

Ukrywanie ikony w obszarze roboczym może być inicjowane przez użytkownika. Na przykład, jeśli chcesz ukryć wszystko, co znajduje się w tej strefie. Sprawdź, który tryb jest aktywowany na komputerze może być całkiem proste. Musisz kliknąć na przestrzeni roboczej i wybierz „Widok”. Zapewnia on kilka opcji, które pozwalają zarządzać zawartością. jest parametrem „Pokaż ikony” między nimi. Jeśli natomiast jest ona zaznaczona, a następnie wyświetlać na pulpicie skróty do programów i innych plików. To ustawienie pozwala wyświetlić lub ukryć wszystkie dane, które zostały tu zamieszczone.

Jeśli ta opcja nie jest dostępna, to nic dziwnego, dlaczego brakujące ikony na pulpicie systemu Windows 10. Jest na to sposób, aby sprawdzić, czy brak etykiet z tym ustawieniem lub nie podłączony. Wystarczy zadzwonić dyrygent i po lewej stronie wybierz „Pulpit”. Jeśli ikony są wyświetlane w oknie, tak naprawdę wystarczy włączyć ustawienie wyświetlacza.

Wyłączanie komputera typu tablet

Brak ikon na pulpicie może być związane z faktem, że urządzenie korzysta z trybu „tablet”. Aby sprawdzić, czy obecny problem związany z tym ustawieniem, przejdź do „centrum powiadomień”. W tej sekcji znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu (na pasku zadań). Następnie „Wszystkie opcje” należy wybrać ustawienia jednostkowych. Zawiera narzędzia do zarządzania systemem operacyjnym.

Po wybraniu sekcji „System” w lewej części ekranu wyświetla listę parametrów, wśród których jest „Tryb tabletu”. Aby wyłączyć suwak powinien być ustawiony w stan „off” (tutaj jest to konieczne dla pierwszego Ustawienie „Extras. Dotknij windose możliwości zarządzania podczas korzystania z urządzenia jako tabletu”). Jeśli wszystkie działania są prowadzone prawidłowo, to nie muszą już myśleć o tym, z jakiegokolwiek powodu, stracił ikony z pulpitu systemu Windows 10.

Wymuszone wywołanie dyrygent sesja

Jeśli system ma problemy z pracą przewodu, nie jest zaskakujące, że brakujące ikony na pulpicie systemu Windows 10. naprawy jego prac można przeprowadzić obowiązkowo. Można to zrobić za pomocą prostego ponownego uruchomienia komputera lub poprzez narzędzia takie jak „Menedżer zadań”. Jeśli pierwsza metoda wszystko jasne, a potem drugi – oczywista.

Otwarte dyspozytor może klikając na pasku zadań i wybierając odpowiednią opcję. Należy wykonać „File” na formularzu i zainicjować utworzenie nowego zadania. W „Open” należy wpisać nazwę procesu explorer.exe i potwierdzić wpis przyciskiem „OK”. Po wykonaniu tych czynności otworzy okno Eksploratora, który jest również odpowiedzialny za istnienie skrótów na pulpicie użytkownika.

Aktualizować swój pulpit

Czasami brak etykiety mogą być powiązane usterki systemu. Lub dodać nowy obiekt w terenie otwartym (np folderu, dokumentu i tak dalej). Aby rozwiązać ten przyczynę, czy można odśwież pulpit, przy użyciu tego samego polecenia z menu kontekstowego. Jeśli pojawi się nowo utworzony obiekt, to może ktoś po prostu zażartował, a usunięte wszystkie etykiety, powodując użytkownikowi dość zaniepokojony.

Skanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania

Jeśli brakuje ikony na pulpicie systemu Windows 10 i że są one wyświetlane powyższe metody zawiodły, warto sprawdzić system pod kątem złośliwego oprogramowania. Można to zrobić poprzez użycie programu antywirusowego, który jest już obecny w komputerze, lub użyć narzędzia innej firmy. Jest możliwe, że brak ikon było konsekwencją naruszenia systemów złośliwym oprogramowaniem.

Inną metodą jest wszechstronny w użyciu wbudowanego narzędzia do odzyskiwania systemu operacyjnego. To może pomóc odzyskać swój pulpit do poprzedniego stanu. Dostęp do tego narzędzia jest dokonywane za pośrednictwem menu „Start”, patrz „Wszystkie programy”. Lista powinna wyglądać na „Standard”, a następnie „Narzędzia systemowe”. Oczywiście, takie „wycofywania” systemu nadpisze ustawienia, które zostały dokonane w okresie od utworzenia punktu przywracania w tej chwili.

wniosek

Nie rozpaczaj, jeśli brakujące ikony na pulpicie Windows 10. Jak je odzyskać, pozostałe pliki i dokumenty, które były na nim, przyjrzeliśmy się wcześniej w tym artykule. Zazwyczaj jeden z powyższych metod może pomóc rozwiązać ten problem. Brak ikon w obszarze roboczym jest coraz częściej ze względu na fakt, że sam użytkownik, nie zauważając go, wyłącz ich wyświetlanie.

Ponadto, powodem tego może służyć jako wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem, które mogą przedostać się do komputera za pośrednictwem Internetu lub urządzeń zewnętrznych (dyski, dyski flash, urządzenia mobilne). Przed podjęciem radykalnych środków (takich jak, na przykład, przywrócenie systemu), należy skorzystać z wcześniejszego rozpatrzenia przez Radę, aby zrozumieć, dlaczego wszystkie ikony zniknęły z pulpitu systemu Windows 10.