347 Shares 3636 views

Biografia Angeliny Vovk – znanej prezenterki telewizyjnej

16 września 2013 r. Słynny rosyjski host telewizyjny świętował swoje siedemdziesiątych urodzin. Pomimo swojej czcigodnej epoki, Angelina Vovk wygląda wspaniale, na nartach, walcu i aktywnie uczestniczy w życiu rosyjskiej telewizji. Biografia Angeliny Vovk świadczy o tym, że jest osobą o czystym i otwartym sercu. Jaka jest sekret jej młodości i harmonii?


Biografia Angeliny Vovk: wybór zawodu

Przyszły prezenter telewizyjny urodził się w mieście Tulun w rejonie irkuckim w 1943 roku. Mikhail Nikitich Vovk, ojciec Angeliny, służył w powietrzu i zmarł w 1944 roku, kiedy córka miała zaledwie półtora roku. Jej matka, Maria Kuzminichna, pojechała do Moskwy z dzieckiem, dostała pracę jako księgowy na lotnisku w Vnukovo. Angelina lubiła sport, tańczyła i uczestniczyła w klubie dramatycznym. Gdy dziewczyna była w dziewiątej klasie, na Shabolovce była selekcja telewizyjna, w której postanowiła wziąć udział. Została zauważona i doradzona, aby przyjść po ukończeniu szkoły.

Po ukończeniu studiów Angelina Mikhailovna wstąpiła do GITIS. Podczas studiów pracowała jako modelka. Pod koniec instytutu, w 1966 r., Została rozegrana w ciągu roku w filmie "Pożegnanie" jako narzeczona bohatera. W tym samym roku Angelina wyszła za mąż za Gienadija Chertowa. Pracował jako dziennik DVT i występował w filmie, ale był bardzo negatywny w obsłudze aktorskiej. Mąż w pewnym stopniu wpłynął na jej decyzję o zmianie charakteru działalności.

Biografia Angeliny Vovk zawiera informacje, które słynny prezenter telewizyjny zastanawiał się nad wersją zawodu reżysera. W 1968 wstąpiła do Instytutu Telewizji na Wydziale Reżyserii. Ale rok później zrozumiałem, że to nie jest jej droga. Potem, zgodnie z radą męża, postanowiła udać się do spikerów. Po ukończeniu studiów pracował w wydziale informacyjnym CT.

Biografia Angeliny Vovk: popularność

Początkowo miała tylko wiadomości. Publiczność zaczęła go rozpoznać później, gdy na ekranach telewizyjnych pojawiły się programy dla dzieci "Dobranoc, dzieci": "Niania spieszy się z pomocą", "Alarm". Potem pojawiły się "Kiosk Muzyczny", "Morning Mail", który był kochany przez prawie wszystkich mieszkańców kraju. Zaczęła być zaproszona jako gospodarz różnych koncertów, konkursów muzycznych i festiwali. Angelina Mihailovna zdołała pracować w zagranicznych projektach, między innymi "Speak Russian" (Japonia), "Learn Russian" (1981, Czechosłowacja).

Jednym z najbardziej popularnych projektów w Rosji była festiwal "Pieśń Roku", na czele którego Angelina Vovk po raz pierwszy stała się w 1987 roku. Od 2003 r. Emitowany jest festiwal dziecięcy "Pieśń Roku" – projekt autorski prezentera telewizyjnego. Teraz jest jedną z wiodących programów "Today" i "Good Morning, Russia". Ciekawe, że w zeszłym roku w wieku 69 lat Angelina Mikhailovna z powodzeniem wzięła udział w projekcie "Taniec z gwiazdami".

Angelina Vovk, biografia. Życie osobiste

Mieszkała ze swoim pierwszym mężem od 16 lat, ale tak się stało, że w 1982 roku się rozpadli. Po raz drugi prezenter telewizyjny ożenił się z artystą i architektem Ingridżem Getzem, z którym byli razem do 1995 roku.

Angelina Vovk, biografia. Dzieci

Niestety, ani w pierwszym, ani w drugim małżeństwie Angelina Mihajlovny w związku z dwoma przeniesionymi operacjami nie miały własnych dzieci. Ale uważa, że całe jej życie i działania są tylko dla dzieci i dla dzieci, aczkolwiek dla cudzoziemców. Teraz prezenter telewizyjny walczy o zachowanie i odrodzenie tradycji i kreatywności ludzi Rosji, uprawiających sport, często w naturze i nadal pracujących dla radości widzów.