732 Shares 2542 views

Podłączenie płyty głównej komputera

Podjąwszy na samodzielnego montażu jednostki systemowej, wiele do czynienia z szeregiem problemów. Jeden z nich – podłączenie płyty głównej. Dla tych, którzy nie są do końca jasne, o wewnętrznej urządzenia komputerowego go przypomnieć. Głównym elementem wszystkich komputerach osobistych jest płyta główna. Jest to duży arkusz płytki wielowarstwowej o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, które są podłączone podzespoły elektroniczne – tranzystory, układy scalone, diody, itp Wszystkie z nich są połączone w jeden układ okablowania sieciowego .. Tutaj umieszczone są złącza dla kart rozszerzeń – Karta Video, modułów pamięci i innych komponentów. Ponieważ tematem tego artykułu – aby połączyć się z płyty głównej, możemy zauważyć jedną ważną kwestię. Czasem – kiedy podzespoły elektroniczne widoczne uszkodzenia – może być po prostu szalony pomysł, aby zastąpić je za pomocą lutownicy, ignorując centrum serwisowym. Chociaż czasami to podejście, powinno być zrozumiałe, że arkusz jest wielowarstwowa płyta PCB. Tj dwóch widocznych stron nie jest ograniczona. Dlatego, lutowania jakość i dokładność są ważne.


Połącz rozpoczyna płyta główna z mocowania go w przypadku systemu. Niektórzy producenci są wybite w metalu wokół otworu montażowego specjalnych projekcjach, co przypadkowego kontaktu z przewodzącego elementu obudowy jest prawie niemożliwe. Inne opuścić ten czas „na sumieniu” użytkownika. Po pierwsze, Rada bezpiecznie stosowana do wewnętrznej ścianki korpusu, zaznaczając żądany otwór – zazwyczaj więcej z nich, ponieważ producent nie wie zużyte płac. Otwory są przykręcone adapterów miedzi tulei. Płyta jest dołączone do nich za pomocą małych wkrętów. Do mocowania mogą również skorzystać ze specjalnych zatrzasków plastikowych, grzyby, w tym przypadku, śruby i tuleje nie są wymagane. W rzeczywistości nie jest tak ważne jak podłączyć płytę główną do obudowy. Przede wszystkim – do zapewnienia izolacji wystające lutowanie z obudową przewodzącą. Częściowo działanie: jeśli płyta gdzieś pochyla ( „play”) ze względu na brak otworów do mocowania go pomiędzy częścią metalu i może być umieszczony piśmiennicze gumki.

Dalsze połączenie z płytą główną z zaangażowaniem pin-klawiaturze. W każdym razie nie ma przycisków, portów, gniazd. Aby podłączyć je do płyty na ostatnim obecnych kontaktów grzebień pin. Polaryzacja i kolejność umieszczenia podane w instrukcji i pokazane na płytce drukowanej. Trzeba połączyć etykietę dopasowanie. Na przykład, podkładka na końcu linii jest oznaczony RST „+” i „-”, a następnie trzeba znaleźć na płycie to samo oznaczenie (reset) i podłączyć do zacisków.

Następnie należy podłączyć zasilanie do płyty głównej. Pad na PCB i złącze od zasilacza nie może być ignorowane. Po podłączeniu ważne jest, aby nie zrobić dużo wysiłku, jako postaci gniazda sama nie pozwala na złe połączenie – pomyłki w tym przypadku jest to niemożliwe.