170 Shares 2024 views

Amerykański styl życia. Amerykański sen

Gdzieś w latach 70. ubiegłego wieku w ZSRR zaczął powoli przenikać elementy kultury amerykańskiej, i to pomimo „żelaznej kurtyny”. Stopniowo w kraju wśród młodych ludzi uprawia rodzaj lekkiego wizerunku Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kilka pokoleń młodych ludzi radzieckich 70s-90s przejął amerykańskiego stylu życia, mody, stylu, muzyki, ideologii. Uważali, że w Stanach Zjednoczonych – to jest bardzo fajne. Wiele śniło się tam, bo nie ma wolności, demokracji, autoekspresji i inne przyjemności życia.


Średnia amerykański styl życia

Co Stany Zjednoczone są tak wyjątkowe? Dlaczego tak wielu ludzi na całym świecie wciąż wierzą, że ten kraj idealny? Pojęcie „amerykańskiego stylu życia” było ideologiczne stereotypy. I nie bez powodu. Po tym wszystkim, media malowany obraz obfitości państwa opiekuńczego, wolności i możliwości. Uważa się, że życie Amerykanów są bardzo aktywne i dynamiczne, są rzeczowy i zdecydowany.

Obowiązkowe atrybuty każdy szanujący Amerykanina są: kredyty samochodowe, dwukondygnacyjny dom na obrzeżach miasta. I, oczywiście, jak zrobić bez liberalnej demokracji i pluralizmu religijnego? Niezależnie od statusu społecznego i pochodzenie są równi wobec prawa, a przynajmniej, że to brzmi jak propaganda amerykańskiego sposobu życia. W sumie, coś, co musi dążyć każdy szanujący się człowiek w Ameryce jest uzyskanie bardzo łatwe i proste.

Jak się amerykański sen

W czasach Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych Dzheyms Adams napisał traktat „epickiej of America”, który jest wyrażenie wzmiankowana po raz pierwszy jako „amerykańskiego snu”. Reprezentował USA jako kraju, w którym każdy może się na co zasłużył, ale życie każdej osoby, byłoby lepiej, pełniejsze i bogatsze. Od tego czasu na wyrażenie złapany i zaczął być używany nie tylko w poważnym, ale w sensie ironicznym. W tym przypadku bardzo sens amerykańskiego snu jest niejasne i nie ma wyraźnych granic. I jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek być jasno zdefiniowane. Przecież każdy stawia ich znaczenie w tej koncepcji, a od tego amerykański sen staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Ponadto, koncepcja ta jest ściśle związana z imigrantów z innych krajów, które często nie mają tak dużej swobody jednostki, jak to jest promowana w Stanach Zjednoczonych. Uważa się, że w Ameryce może być uparty niezależną pracę do osiągnięcia sukcesu w życiu.

Co jest jego istotą?

Amerykański sen – sen o pięknym życiu, a przede wszystkim o bogactwo. W Europie, na przykład, było całkiem jasne rozróżnienie klasa, dla wielu ludzi, aby osiągnąć dobrobyt był tylko poza rzeczywistością. Zjednoczone to także kraj, gdzie został opracowany jako indywidualnego przedsiębiorstwa, że aby osiągnąć dobrobyt materialny mógł każdy. A sen stał się celem milionów ludzi w dążeniu do szybkiego wzbogacenia.

Koloniści Ameryki Północnej w XVIII wieku, bardzo szybko zrealizowane nieograniczone możliwości oferowanych przez tego nowego kontynentu. Z racji ich społeczności stał się sens ludzkiej pracy dla własnej korzyści, w tym samym czasie, oczywiście, trzeba było poświęcić potrzebom samej społeczności. Wręcz przeciwnie, ubóstwo jest cieszących się zaciskają, ponieważ tylko nie do utrzymania, osoby bez kręgosłupa typu gutless i nic pod nieograniczone możliwości, które dały nowy kontynent nie może osiągnąć. Tacy ludzie nie są przestrzegane.

Tak więc, nie było tworzenie stylu życia, w oparciu o wymierne korzyści. To była nowa moralność, nowa religia, gdzie sukces staje się znakiem miłości Boga. XIX wiek był kamieniem milowym masowa emigracja zdesperowanych poszukiwaczy fortuny z krajów Starego Świata do Nowego Świata, gdzie jest jeszcze naprawdę nie miał kulturę i cywilizację, ale daje nieograniczone możliwości dla bogactwa. Dla tych ludzi najważniejsze wartości życia są dobra materialne, a nie moralny, kulturalny i duchowy rozwój. W związku z tym kolejny wektor rozwoju, z wyjątkiem kapitalizmu, może dać tych imigrantów do przyszłych pokoleń Amerykanów?

Więc to tworzy nową drogę życia

Jeśli bogactwo i posiadłości w Europie wydanych lub walka o nich została przeprowadzona tylko w obrębie klasy uprzywilejowanej, w Ameryce stały się one dostępne dla każdego. Nie było to trudne zawody, podobnie jak miliony kandydatów. Z kolei taka nieograniczona pasja do gromadzenia bogactwa doprowadziła do niesamowitej chciwości, która przetoczyła się amerykańskiego społeczeństwa. Ze względu na fakt, że składa się z imigrantów z wszystkich możliwych krajów, przedstawiciele różnych narodowości, religii i kultur, mamy niesamowitą symbiozę.

Ameryka dostarczyła swobodny dostęp do wzbogacenia dla każdego oślep, która doprowadziła do ostrej konkurencji i ostrożnego pragmatyzmu ludności, co było niezbędne dla przetrwania. USA stworzyli własną tradycję różnorodnych i niezwykłych realiach, łącząc je w coś nowego.

niesamowite połączenie

Ameryka – kraj niesamowitych kontrastów. Tak przynajmniej jeszcze w 1890 roku, powiedział, że Bedekker znany podręcznik z Anglii. To nie jest po prostu współistniały i współistniały naprzeciwko w przyrodzie zjawiska: fanatycznym religijnym i materialistyczny świat, uczestnictwo i obojętność wobec innych, dobrych manier i agresywny, uczciwą pracą i pasją do manipulacji, poszanowania prawa i szerzącej się przestępczości, indywidualizmu i zgodności. Wszystko to misternie połączone i ekologicznymi wplecione nowego amerykańskiego stylu życia.

Faktycznie, zgodność, i stało się jednym z fundamentów tego sposobu życia. Ponieważ Ameryka nie było silne państwo, które pomogłoby instytucje publiczne, instytucje społeczne i tradycje w stanie zorganizować i usprawnić całą zbieranina tłum robotników, konformizm stała się jedyną możliwą formą przetrwania. W Stanach Zjednoczonych ustanowienie instytucji publicznych, aby rozpocząć od nowa z czystym kontem, bez wsparcia z przeszłości, obywatele mają tylko wygodny kurs dla nich – kryzys gospodarczy. Humanizm, kultura, religia – wszystko jest podporządkowane nowego systemu wartości, w którym dominującą rolę odgrywa jednostkach pieniężnych i akcji. szczęście ludzkiego mierzono tylko przez liczbę banknotów.

Idealiści i marzyciele Kraj

Przynajmniej to jest jak Ameryka nazwany jej prezydent Coolidge. Po tym wszystkim, jest to kraj, w którym każdy pracownik może stać się milionerem, bo ma sen. To nie ma znaczenia, że nie wszystko może być milionerami, najważniejsze – aby sądzić, marzyć i dążyć do niego. I nikt nie zamierza obalić ten mit, ponieważ wartość jednostki w Stanach Zjednoczonych była wprost proporcjonalna do konta bankowego właściciela. Z biegiem czasu, ograniczenie wysokiego poziomu ustąpił dalej i dalsze setki tysięcy dolarów, miliony, miliardy. Ponieważ osiągnięcie śnie – to awaria systemu, stop, że nie jest dopuszczalne. Konieczne jest jedynie, aby ruszyć do przodu. W tym, być może, amerykański styl życia jest jak komunista.

Stany Zjednoczone i Związek Radziecki: podobieństwa i różnice

Pomimo faktu, że radziecki styl życia radykalnie różni się od USA, był jeszcze w dwóch takich niepodobny coś pojedynczych krajów. Co dziwne, ale chęć zwiększenia bogactwa jest częstym celem jak USA i radzieckiej snu. Różnica polegała tylko na tym, że celem Ameryki w sobie – to osobiste wzbogacenie i dla Unii – zbiorowej, materiał powszechny dobrobyt. Ale w obu przypadkach oparte na idei postępu leżał – non-stop rozwoju przemysłowego, ruch dla dobra ruchu.

Aby promować postęp warunków życia stale się zmieniają, a ludzie zawsze muszą dostosować się do nowych realiów i nowego. W tym celu musi on działać, a zatem praca stała się równoznaczna z wolnością. Praca stała się jeszcze jakiś pozór religii, ponieważ ten, kto nic nie mogło być wszystko. Taka propaganda została przeprowadzona w Związku Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi.

Jeżeli wcześniej rolnik, przetwarzanie ich ziemię, mógł sobie zapewnić wszystkie potrzeby, w wyniku industrializacji, stał się całkowicie zależny od stanu i musiał sprzedać się na rynku pracy. Dzięki pracy opracowana dyscypliny i samoorganizacji, które przyniosą ludziom bliżej do absolutnego celu, który był utopijny ideał. Wszelkie prace było z korzyścią dla gospodarki, która stała się narzędziem kontroli. W sprawie nominałów banknotów jednego dolara ma symboliczny napis „Nowy porządek na wieki”, która doskonale charakteryzuje pozycję USA w polityce światowej.

Wolność, równość, i …?

W momencie, hasło rewolucji francuskiej była „Wolność, Równość, Braterstwo”. Fakt, że w każdym wieku, było osiągnięcie jakiegokolwiek społeczeństwa. W swojej Deklaracji Niepodległości, Ameryka podnosi zasadniczo tę samą tezę, tylko zamiast braterstwa danego „prawo do dążenia do szczęścia.” Oryginalna i ciekawa interpretacja. Ale wszystko jest idealistyczny i przejrzyste?

Jeśli kraje europejskie w pierwszej kolejności był człowiekiem z jego cech osobowych, dochodzi do głosu równość wszystkich ludzi, niezależnie od rozwoju kulturalnego i duchowego. Wolność to prawo do udziału w konkursie, oraz równości oznaczało równe szanse dla rozwoju biznesu. Ale „prawo do dążenia do szczęścia” i tak mówi sama za siebie. Osobowość, siła ducha, rozwoju kultury i innych dobroczyńców w tym społeczeństwie nie są potrzebne i nie są ważne, istnieje tylko jedna koncepcja życie – jest gospodarka, która podporządkowuje wszystkie sfery życia człowieka i państwa.

Msza za podstawową zasadą nowego życia

Ze względu na indywidualnej przedsiębiorczości Ameryki z kraju rolnego w jednym z przemysłowych. Prace rzemieślniczy wygasła w przeszłość i rozpoczął masową produkcję towarów powszechnego użytku. Populacja stała się częścią ogromnej maszynie gospodarczego. Ludzie stają się konsumenci w czołówce zaczęli opuszczać bogactwo, co było tym bardziej. Ale wszystkie rzeczywiste stery władzy pojawił się w rękach właścicieli dużych firm i korporacji, które dyktują żywotność całego kraju i nie tylko. W końcu udało nam się rozszerzyć swój wpływ na znaczną część świata.

Elita gospodarcza zaczęła się ujarzmić i kontrolować społeczeństwo. Większość osób zajmujących się z niższych klas społecznych, z dala od kultury wysokiej duchowego rozwoju i edukacji. I naród amerykański polegały zwykłych ludzi, więc USA zaczęła się rozwijać kulturę pokazach rynkowych. W końcu zdobyła cały świat. Jego zasada polega na tym, że kultura stała się częścią rozrywki, rekreacji robotnika, który po ciężkiej pracy, ludzie musieli odpocząć. Więc teraz jest to sposób życia współczesnego człowieka, a nie tylko w Ameryce.

Wysoki i chudy kwestia oczywiście nie może promować ten rodzaj rekreacji. Dlatego kultura masowa Stany Zjednoczone zgodne z celami amerykańskiej gospodarki. Powoduje to, że ustanowił sposób życia, w którym stracił wartości duchowych, jest całkowicie rozpuszczony w materialnym świecie, stając się trybikiem niesamowita maszyna ekonomiczny.

Typowa amerykańska rodzina

Że w zwykłym sensie jest to model amerykańskiej rodziny, tak gorliwie narzucone przez amerykańskiego kina? Ten biznes ojciec, który pracuje w solidnej firmie, matka gospodyni domowa, grill dla sąsiadów w soboty i podejmowania dwoje dzieci, młodzieży kanapki do szkoły. Są koniecznie duży i piękny dwukondygnacyjny dom, pies i basen w ogrodzie. Jak również dużego garażu, ponieważ każdy członek rodziny swojego samochodu. Ale to jest tylko piękny obraz, który jest traktowany wytrwale do niczego widzów z różnych krajów, a członkowskie same. Tak mieszka tylko niewielką warstwę ludności. Ogromna liczba Amerykanów nie może sobie pozwolić na zakup zdrowej żywności, tak niskiej jakości spożywa fast food kosztem Ameryki została uznana świata w liczbie osób cierpiących na otyłość. Problem ten przyczynia się również do faktu, że sposób życia współczesnego człowieka w Ameryce głównie siedzący tryb życia.

Niektóre mają siedzący tryb pracy, po którym spędzają czas albo w barze lub przed telewizorem w domu na kanapie. Inni wpadają w drugą skrajność – dążenie do idealnego piękna. Dlatego w Ameryce rozwinął przemysł kosmetyczny, który promuje wizerunek idealnej kobiety z błyszczących okładkach czasopism. Wszystkie warunki są tworzone dla pań, młodych i starych wylewa ogromne środki do osiągnięcia tych standardów.

Ponadto, jest to Stany Zjednoczone rozpoczęły wyścig technologii w przemyśle rozrywkowym. Ciągle iść coraz więcej nowych gadżetów, że młodzi ludzie są szczególnie interesujące. W dążeniu do modnych nowości we wszystkich dziedzinach, czy to samochody, komputery, iPody, smartfony, odzież, obuwie, akcesoria i inne atrybuty dzisiejszych czasach, tworzą styl życia amerykańskich nastolatków. System jest zaprojektowany tak, że wszystko staje się nieaktualne bardzo szybko. Aby odnieść sukces, modne i popularne, trzeba stale pozyskiwać nowych rzeczy. Jak wspomniano wcześniej, nigdy postęp stoi. Teraz ludzkość zaczyna widzieć owoce swojej bezmyślnej nieograniczonej konsumpcji, ale, niestety, system i tak.