528 Shares 2447 views

Prawidłowe koryta królików: oszczędność paszy i zdrowia Ushastik

Dlaczego króliki nie mają tak proste, jak się wydaje? Wielu hodowców rozpoczynających trzymając się za głowę, gdy zaczyna ogromne morze. Przyczyn może być wiele, ale jeśli chcemy wykluczyć choroby, złe warunki sanitarne, w połączeniu z błędami jest karmienie problem i karmników dla królików może stać się źródłem. Zwierzęta na siatce lub reechnyh podłodze prowadzi do problemów – u królików może rozpocząć zaburzenia trawienne, jest nieodpowiednie zachowanie. Wielu hodowców rozpoczynających się zauważyć, że zwierzęta starają się ulżyć sobie w żłobie, zanieczyścić i rzucać jedzenie, kroczenie butelkę wody i nie może znaleźć miejsca.

Problem rzeczywiście leży w tym, że króliki są Zjadanie własnych odchodów dla prawidłowego trawienia, muszą jeść część jego własnych odchodach. Jeśli zawartość netto na podłogach i listew gdy odchody w komórce do zrobienia, ale biedne zwierzęta szukają sposobu, aby rezerwy, więc karmienie koryta dla królików zamienia się w toalecie. Właściciel przysięga i wszystko wraca do normy, Ushastik cierpieć. Najlepszym sposobem, aby uratować populację królik będzie komfort domu, w każdej komórce – kawałek stałego na podłodze w toalecie, gdy uszami bez niego nie może, i higieniczne koryta dla królików.

Najlepszym rozwiązaniem w stosowaniu pasz są podajniki leja, gdzie na granulowane pokarmy są idealne – znacznie redukuje czas spędzony na dystrybucji żywności i podeptać albo rzucić paszę nie można po prostu zjeść. Takie dozowniki dla królików są przymocowane do ściany komórkowej lub montowane na drzwiach, a następnie są one łatwiejsze w konserwacji, oraz myj razie potrzeby. Korzeni i mokre meshanok powinien być oddzielnym zbiorniku lub koryta, z którego usunięto pożywienie wkrótce po transakcji. W wilgotnym środowisku pomnożyć szybko mikroorganizmów, grzybów pleśniowych, a w przypadku zwierząt nie od razu jeść, potem, po kilku godzinach, króliki lepiej nie dopuścić do tego posiłku. Gorliwi właściciele z imponującymi królików hodowlanych nawet odmówić mokrych roślin korzeniowych i meshanok Wynika to z konieczności kontrolowania i wysokie koszty pracy, pozostają osadzano paszy, siana i gałązki z oddziałów.

Wszystkie podajniki i waterers dla królików powinna być łatwa do czyszczenia i higieniczna. Jeśli stosowane są konstrukcje, i dostarczania wody lub paszy, to na pewno produkty te są zabezpieczone przed zewnętrznych zanieczyszczeń. Zbiornik wody jest zamknięty na górze, podajnik zbiornika wyposażonego w górnych pokrywek. Materiały, z których wykonane naczynia królik powinien być niedostępne skubać zwierząt, z tego powodu, nie ma dobrego drzewa, niewiele nadaje plastiku, ale to sprawia, że dobre wykorzystanie różnych rodzajów metalu, cienkie blachy. Ważne jest, aby upewnić się, że podajnik dla królików nie miał ostrych krawędzi i narożników, nieśmiałe zwierzęta, przestraszony przez nieoczekiwane ostrym dźwiękiem, może biec do klatki i są potencjalnie niebezpieczne podajniki mogą powodować króliki uraz, uszkodzenie skóry, a nawet śmierć do swoich beneficjentów.

Trzeba też wspomnieć pijącego, z których najlepsze są specjalne urządzenia, piłka, sutki, kroplówka. Po pierwsze, wlać do wody z takiego urządzenia nie jest możliwe, i wystarczająco dużych zwierząt zbiornik zawsze być wyposażona w wodzie. Psuć zwierzęta nie mogą systemu i zanieczyszczać picia jest po prostu niemożliwe. Jeśli trzeba zmieszać z wodą lub profilaktycznego leku do podlewania, nowoczesne rodzaje pijących nie będzie żadnych problemów. Podajniki i pijących należą do kategorii przyborów, co oszczędza hodowca moc, swój czas, ale także znacząco poprawia higienę dobrostanu zwierząt, ale dlatego, że króliki są bardzo wrażliwe na łamanie norm sanitarnych.