810 Shares 1655 views

Spadek libido – jaka jest przyczyna i jak wyeliminować konsekwencje

Libido jest jedną z funkcji w organizmie, który jest odpowiedzialny za pożądanie seksualne jest uzupełnieniem ludzkiego układu rozrodczego. To zależy od wielu czynników, a wszelkie kłopoty fizyczne lub psychiczne problemy najbardziej negatywny wpływ na popęd seksualny, może mieć znaczenie nawet status społeczny i charakter pracy. W niektórych przypadkach, utrata libido związane z wad wrodzonych, ale często problem jest nabyte.


Zmiany w okolicy narządów płciowych troski zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, ale wiele osób są psychologicznie trudne do lekarza i rozpoznać swoje problemy. Należy rozumieć, że spadek libido spowodowanych przez poważne przyczyny, nie przechodzą przez siebie i wymaga leczenia, inaczej choroba minie szybko do oziębłości seksualnej i zaburzeń orgazmu.

Najbardziej prawdopodobne powody spadku libido

W przypadku kobiet, spadek libido jest często związane z karmienia piersią, ponieważ hormony, które wpływają na produkcję mleka kobiecego, w tym samym czasie zmniejszyć produkcję testosteronu odpowiedzialnego za libido. Podobny efekt może mieć jakieś pigułki antykoncepcyjne, zwłaszcza jeśli przed rozpoczęciem przyjmowania kobiety nie wyróżnia się szczególną wrażliwością.

Na spadek libido u mężczyzn jak u kobiet, również pod wpływem zaburzeń czynności tarczycy, dzięki którym dana osoba czuje się przytłoczony i zmęczony. Również jego szkodliwy wpływ może mieć wysokie ciśnienie krwi i cukrzycy, leki przeciwdepresyjne i leki na astmę, środki obniżające poziom cholesterolu. W niektórych przypadkach, negatywny wpływ na libido może mieć pokarmów, takich jak piwo, który zawiera dostatecznie dużą ilość fitoestrogenów – substancji, które w swojej strukturze jest bardzo podobne do ludzkich hormonów płciowych.

Psychologiczne przyczyny zmniejszonego libido

Pogrąża się w codziennych rutynowych ludzie często zapominają o sobie io tym, co ich organizm potrzebuje odpoczynku, a także wyładowania psychologicznej. Napięty harmonogram i czas w pracach domowych wcisnąć seks „w tle”, ale jeśli problem ten nie jest zaangażowany, to państwo czas sytuacji szybko przechodzi w stałą. Przewlekłe zmęczenie jest głównym wrogiem poziomu libido i stały stres niszczą układ nerwowy.

Przywracanie libido seksualnego

Pomimo faktu, że temat libido wydaje się bardzo kameralny, a więc udać się do lekarza z nią nie chcesz, musisz zrozumieć, że aby rozwiązać ten problem jest niemożliwe. Przywrócenie libido to długi proces, ale przed rozpoczęciem leczenia, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej kontroli, więc trzeba się do specjalisty. Najlepiej jest, aby włączyć do znanego lekarza, który monitoruje stan zdrowia pacjenta przez kilka lat i jest świadomy wszystkich środków na jego chorobę. Ponadto, rozmawiać z kimś, kogo bardzo dobrze wiedzą o seksie łatwiej niż z obcymi.

Po przydzieleniu i przeprowadzić wszystkie niezbędne badania, to będzie możliwe, aby postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Terminowe rozpoznanie choroby znacznie upraszcza i przyspiesza proces leczenia go, dzięki czemu można szybko pozbyć się obniżonym libido.

W przypadku, spadek libido jest spowodowane podjęciem jakichkolwiek leków, należy spróbować zmniejszyć dawkę lub zastąpić podobnych substancji, ale robi to sam jest surowo zabronione. Zwiększyć poziom pożądania seksualnego również przyczynia się do dobrego wypoczynku i zmiany sceny, więc nawet jeśli nie można wziąć urlop i pojechać do cieplejszego klimatu, należy starać się w pełni zrelaksować się w weekend. Każdego dnia należy poświęcić co najmniej pół godziny spokojnej refleksji nad własnymi problemami i relaks, który będzie zajmował się stresu i kupują tylko tyle siły na nowy dzień pracy.