173 Shares 8259 views

Sprzęgło Pompa hamulcowa UAZ: charakterystyka i opis

Każdy pojazd z przekładnią manualną jest wyposażony w mechanizm, taki jak sprzęgła głównego cylindra. UAZ „bochenek” – nie jest wyjątkiem. Jak działa pompa hamulcowa? Za to, co jest w samochodzie? Wszystko to – w dalszej części tego artykułu.


Opis sprzęgła

W tym przypadku uważamy, ręczną skrzynią biegów. Samochód nie może ruszać na tym samym biegu. W związku z tym konieczne jest, aby odłączyć skrzynkę elektryczną na kole zamachowym silnika. Aby doprowadzić płyty cierne sprzężenie nie jest pracownik i sprzęgła głównego cylindra. UAZ „Patriot” oni też jest wyposażony. Na zagranicznych samochodów z automatyczną skrzynią biegów ma takich elementów. Zatem on krótko odłącza silnik od przekładni, a po zwolnieniu pedału stopniowo wprowadza je włączone. Samochód jedzie na już podwyższone (lub zmniejszyć) transmisji.

napęd hydrauliczny

W samochodach Uljanowsk producenci sprzęgła hydraulicznego. Urządzenie to łączy w sobie kilka elementów, a mianowicie:

  • Mistrz UAZ sprzęgło cylinder.
  • Rury hydrauliczne do obiegu płynu.
  • Wypełniacz zbiornik wyrównawczy.
  • Sprzęgło cylinder niewolnikiem.
  • Sprężyna powrotna i wodne.

Z pomocą najnowszych i całego kompleksu jest zarządzany węzeł.

Jak to działa?

Gdy kierowca naciska pedał siła jest tworzony w systemie, który jest nadawany przez pręt do sprzęgła pompy hamulcowej. UAZ 469, podczas gdy nadal jeździ „na transfer.” Ponadto, przez krótki okres czasu cylinder trwa wysiłek i przesyła je do pracy. W tym przypadku, gdy płyn przepływa przez przewody rurowe oraz przewody gumowe. Cylinder roboczy jest połączony z talerza. Gdy człon tłok porusza się w górę widełki są uruchamiane i przesuwa łożysko uwalniania. Tak więc, układ wyłącza silnik z przekładnią. Będzie to kontynuowane tak długo, jak kierowca zwolni pedał powrotem. Przez długi czas nie powinno być, aby zachować jak najwięcej zużyte łożysko zwalniający. Z biegiem czasu, zaczyna buczeć. Dlatego doświadczeni kierowcy powinni zwolnić pedał, jeśli samochód jest wart więcej niż 10-15 sekund. Oczywiście, jeśli jest na „neytralke”.

urządzenie

Co to jest pompa hamulcowa Oise jednostka sprzęgło? Element ten składa się z metalowego korpusu, sprężyny powrotnej, tłok i popychacz. Ten ostatni jest połączony z pedałem sprzęgła.

powołanie

Element ten służy do przenoszenia siły z pedału do cylindra roboczego poprzez przekształcenie ciśnienia płynu hydraulicznego. Jeśli wziąć pod uwagę konstrukcję bardziej szczegółowo środka aktywnego jest podzielony na dwie części. Zewnętrzna służy do przechowywania i dozowania siłownika z płynem hydraulicznym. Przy odpowiednim dostosowaniu objętości powinien wynosić 75 procent całkowitej objętości roboczej. Co do dolnej części sprzęgła pompy hamulcowej, służy jako obszar roboczy. Gdy pedał nie jest wciśnięty, element tłok jest dociskany przez sprężynę do ściany działowej. Pomiędzy tworzy się popychacz i odstęp, który po wystawieniu na pedał jest wypełniona płynem hydraulicznym. Gdy ta karmić go z górnej części jest zakończone. Tłok przenosi siłę z nogi kierowcy na siłowniku, a następnie – po zwalniającego sprzęgła talerza. Poziom ciśnienia w instalacji znacznie wzrasta. Tym samym, sprzęgło jest sterowane przez różnicę średnic tłoka i zwiększenia jego otwory wylotowe. W przeciwieństwie do mechanicznych, ten typ napędu jest łatwiejszy w użyciu, gdyż pedału musi minimalna siła dla uruchamiającym widelcem. Kiedy kierowca zwalnia stopa aktywowane sprężynę powrotną, który przemieszcza tłok z elementem popychacza w jego pozycji wyjściowej. Obieg cieczy między dwiema komorami jest wznowiony.

Opis błędu

Konstrukcja elementu, takiego jak sprzęgło pompy hamulcowej (w tym UAZ) i jej składników jest bardzo niezawodny. Ale może to być również źródłem poważnych problemów. Jednym z najczęstszych przyczyn niepowodzenia – niski poziom płynu hydraulicznego w zbiorniku rozprężania. Konieczne jest, aby kontrolować w każdej usługi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby pozostać „bez sprzęgła.” Przy niskiej tłok jest w stanie produkować normalne pchnięcie i obsługi sprzęgła zwalniający widelec. Samochód pojawi się w tym samym biegu. Które mogą powodować brak poziomie? Ten system rozprężania. Sprawdzić wszystkie przewody i węże, które są uruchamiane z pompy hamulcowej do pracy. Ostatni Należy również sprawdzić czy nie ma wycieków. Zdarza się, że zepsuje poniżej. On po prostu frays od częstego przemieszczania pręta. Wiedzą, że mogą to być ciemne ślady oleiste. Te same znaki znajdują się na siebie ścieżki autostrad (zwłaszcza jeśli przebiega przez nadkole). Jeśli masz nietypowe koła, który jest bardzo często prawdziwe dla UAZ, mogą trzeć podczas skręcania węża. I dotyczy to nie tylko trakcję, ale także przewody hamulcowe. W miejscach, gdzie one zginać gumy. Nie możemy pozwolić im uszczelniony. W obecności pęknięć muszą być odnawiane w trybie pilnym.

wietrzenie

Innym powodem nie działa mistrz sprzęgło cylinder UAZ „i jest obecność powietrza w układzie. Nawet małe pęcherzyki mogą doprowadzić do awarii sprzęgła. Błąd ten jest ściśle związany z poprzednim. Powietrze może „wyssać” z uszkodzonych rur i węży.

Wymiana UAZ sprzęgła pompa hamulcowa

Jeżeli samochód nie reaguje na wciskanie pedału i poziom płynu normalnie i nie ma żadnych uszkodzeń rury, najprawdopodobniej problem z pręta lub tłoka. W wyniku tego, że nie może rozwijać się żądane ciśnienie dla układu. W celu wymiany sprzęgła pompa hamulcowa, UAZ trzeba położyć na płaskiej powierzchni i za pomocą strzykawki wypompować płyn. Następnie odłączyć pompę hamulcową z pedału i zamykania wszystkich otworów z którą przepływa ciecz. Odnosi się to również do rur. Upewnij się, że wewnątrz nie ma brudu i wilgoci. Ciecz ta jest bardzo higroskopijny. Następnie odkręcić nakrętki cylindra i wyciągnij go. Po zainstalowaniu nowego elementu dodać cieczy i pompy przez system.

Jak pompa?

Do tego potrzebny jest wąż i plastikową butelkę, która spowoduje rozładowanie zavozdushennaya płynu. Będzie pompowany przez zawór na cylindrze roboczym. Odkręcił klucza przez 10. zdejmując czapkę, umieścić na wężu i wezwać drugiego asystenta. On będzie naciskać na pedał sprzęgła. W tym czasie trzeba wykonać płynu przepływającego. trzeba nacisnąć, aż będzie gładkie, czyli wolne od pęcherzyków. Po tym, ponownie sprawdzić poziom płynu sprzęgła zbiornika. Jeśli padł, napełnić do maksymalnej kreski. Ważne jest, aby nie mieszać płynów różnych producentów. Jeśli nie wiesz, jaki marka została zalana wcześniej dokonać całkowitej wymiany. To będzie poprawna. Tym bardziej, że życie płynie w sprzęgła i układu hamulcowego wynosi nie więcej niż dwa lata. Następnie absorbuje wilgoć i staje się nieskuteczne.

Tak, okazało się, co się z panem cylinder sprzęgła samochodowego, jak to działa i jak zastąpić je własnymi rękami.