872 Shares 3946 views

zużycie oleju w silniku. sześć powodów

Trudno znaleźć kierowcę, który nie będzie się martwić o zwiększonym zużyciem oleju. Szczególnie wstyd, kiedy to nastąpi bardziej z nowym silnikiem. Przedstawiamy najczęstsze powody, dla których nie jest zużycie oleju w silniku.


1. Nadmierne ciśnienie w skrzyni korbowej

Dla wszystkich silników charakteryzujących blow-by. Ze względu na wysoką gazów ciśnienia spalania nie wchodzą w pierścienie tłokowe i do skrzyni korbowej. Jeżeli ze względu na zużycie, zawory i pierścienie tłoków szybkości przedmuchów przekracza poziom, a obudowa silnika jest bardzo wysokim ciśnieniem, a olej musi być wciśnięty poprzez uszczelnienie. Przykładową ilustrację – uszczelnienie trzpienia zaworu przeżywa wysokie ciśnienie zbyt duże obciążenie. Prowadzi to do tego, że zużycie oleju w silniku jest znacznie wzrosła.

2. nieprawidłowy montaż głowicy

Jeśli nieprawidłowy montaż części mogą pojawić się elementy pochyłe. W wyniku tego, w obszarze komory spalania są utworzone z przecieków, blokując ścieżkę obiegu oleju. muszą być zachowane w kolejności procedurę napinania i kąt wkręcania śruby zapobiegania wypaczeniu.

3. Słabo olej silnikowy

Podczas korzystania z niewłaściwych lub słabe stopnie oleju nie może zapewnić niezawodną pracę silnika we wszystkich trybach pracy. Na przykład, zwiększa zużycie silnika podczas rozruchu zimnego silnika, warunków pracy wysokiej temperatury i innych. Olej musi odpowiadać dokładnie z zaleceniami producenta maszyny. A obie właściwości eksploatacyjne i lepkość.

4. Pompa Wear (pompy paliwa , wysokie ciśnienie)

W 25% przypadków wysokiego zużycia oleju w silniku występuje ze względu na zużycie pompy wtryskowej w linii produkcyjnej. części pompy środka smarowego odbywa się za pomocą odpowiedniego układu silnika. Jeśli elementy pompy wtryskowej lekko uszkodzone, podczas gdy tłoki, olej może dostać się do obszaru roboczego pompy. Nie jest on mieszany z olejem napędowym i dostanie się do komory spalania. Aby zmniejszyć zużycie oleju w silniku, to jest zobowiązany do regularnego sprawdzania pompy in-line, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych.

5. Siłowniki przekrzywionymi

Na walcach skośnych oznacza nierówną powierzchnię styku z oddzielnych pomieszczeniach suchych działającą tuleję cylindra. Jeżeli zewnętrzna ścianka tulei cylindrowej obecne są nierówne plamy, jest wyraźną oznaką wyboczenia. Konsekwencji – pierścienie tłokowe nie zapewnia prawidłowego poziomu uszczelnienia, a olej przepływa do komory spalania. Ponadto, zwiększone ciśnienie w skrzyni korbowej silnika. Możliwe powoduje pochylenie to :. nieregularne śruby, rdzewienia zamulania układów chłodzenia itp Proszę skorygować pochylenie, a zużycie oleju w silniku jest znacznie zmniejszona.

6. nieregularna konserwacja

Niestosowanie się do zalecanej przez producenta okresowości kontroli pojazdów silnikowych w nim zawsze będzie zanieczyszczony olej. Ponieważ podczas pracy stopniowo zużywane pakiet dodatków, istnieje ryzyko pogorszenia. Aby uniknąć zniszczenia, wymaga częstszego uzupełniania oleju w silniku.