102 Shares 9770 views

inżynierowie rzeczne lub gdy bobry żyją

Kilka milionów lat temu, bobry nie były gorsze wielkością do współczesnych niedźwiedzi. Nowoczesne bobry również znacznie mniejsze niż ich przodkowie. Dorosłe zwierzę osiąga długość do 1,2 metra i ważyć do 30 kilogramów, a niektóre z nich wszystkie 45! Na ogonie wypada całkiem duży procent ogólnej tela- długości do 22 cm. Jego głowa jest mały, okrągły, z małymi oczami. Kolor wełna – od czerwonawo-brązowego do prawie czarnego. Europa i Azja – to główne miejsca, gdzie żyją bobry. Dla jego bezcenny talent do budowy zapór i ich własnych domach popularnie nazywany „inżynierów rzekę.”

Prorodzinny

To unikalne zwierzęta w kategoriach relacji międzyludzkich. Bobry – prawdziwa rodzina mężczyzny. Samiec i samica jego tworzą rodzinę jak ludzie: Beaver broni jego „żonę”, ratuje ją. Wspólnie żyć przez całe życie. Wiosną Beaver przynosi mu do ośmiu bobrów. Rodzą widzących i już pokryte futrem. Kilka dni po jego bobryata wrodzonych zaczynają pływać. W pierwszym miesiącu ich życia, są karmione mlekiem matki, a potem już można jeść jak dorośli. Od tych zwierząt przez całe życie prowadzących działalność budowlanych (które opisujemy poniżej), to logiczne założenie, niż jeść bobra. Ich jedzenie – to gałęzie drzew, ich pniach, pędy, korzenie roślin wodnych … Krótko mówiąc, z tego budynku i paszy.

inżynierowie rzeka

Ale gdzie bobry żyją całe szczęśliwa rodzina? Jeśli uważasz, że to corny Burrows głęboko myli. Z dumą możemy powiedzieć, że „kosmate Inżynierowie” na żywo „w ich własnym mieszkaniu”! Budują swoje tak zwane domki, wyspy, peregorazhivaya ich matki. Jako materiał budowlany stosowany bóbr osika i olcha gęsto rosnących wzdłuż brzegów. Jak to się dzieje? „Remont” powalonych drzew, nieco ich pni. Ukąsić kawałków drewna w zębach zawlekli do miejsca ich przyszłego domu, trzymając ich ostry koniec w dolnej części pozostałych pionki tak, że nie są one ogarnął. Następnie przychodzi gładki wał z patyków, kamieni przypięte do niezawodności. Dopełnieniem procesu liści, gliny i innych zanieczyszczeń. Nawiasem mówiąc, wiele technik budowlanych ludzie przyjęli go z tych zwierząt.

firma rodzinna

Kiedy bobryata dorastają, a następnie szybko włączone do ogólnej sprawy rodziny. Pomagają rodzicom naprawić chaty, zaktualizuj je, a także prowadzi działalność gospodarczą w całym życiu bobrów – zbudować tamę, aby utrzymać woda zalała ich dom. Na jesieni, gdzie bobry żyją, jest pasza na zimę. W skrócie, oszczędni i pracowici zwierzęta – dobrymi gospodarzami.

Zwierzęta w cenie

Bobry – cenna zwierzęta futerkowe. W XIX wieku były one niemal wymarły z powodu ukształtowania ich wspaniałe futro. Wszyscy członkowie arystokracji czasu wolał iść w kapeluszach Beaver i futer. Ale, na szczęście, szybko moda minęła, a przepisy zostały przyjęte ochrony zwierząt. W tym dniu, bobry są chronione przez prawo.

wspaniały ogon

Początkowo tylna Beaver – koło podczas rejsu. Po drugie, to termostat: jeśli bóbr jest gorący, jego naczynia krwionośne znajdujące się w ogonie zaczynają rozwijać i przechodzić do krwi, co z kolei oddaje ciepło do wody. Jeśli zwierzę jest zimno, na przykład, w zimie – w ślad za statki są kompresowane, dzięki czemu organizm do zatrzymywania ciepła. Po trzecie, jest on w stanie jego krewnych, jeżeli są one zagrożone, bóbr zaczyna głośno uderzając ogonem na wodzie.

Niewiarygodne, ale prawdziwe

Raz w Stanach Zjednoczonych, gdzie żyją bobry kanadyjskiego pochodzenia, odkryto Dam wysokość sześciu metrów i 10 metrów długości! W stanie New Hampshire znalazł długość tamy 1 kilometr … 200 metrów! W jej tamy bobrów było 40 loże.