114 Shares 1239 views

Karty dla rozwoju dziecka: rozpocząć naukę nigdy nie jest za wcześnie. Karty rozwojowe do pracy z dziećmi w domu iw ogrodzie

Nauka nigdy nie jest za późno i nigdy nie jest za wcześnie, należy przypomnieć wszystkim rodzicom. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak można zacząć rozwijać swoje dziecko od najmłodszych lat, a nawet miesiącach życia. Będziemy rozmawiać o tym, co to jest i dlaczego są karty dla rozwoju dziecka.

Kiedy zacząć?

Więc, po pierwsze to, aby ustawić datę, kiedy można zacząć rozwijać swoje dziecko. Niektóre mamusie będą zaskoczeni, ale można to zrobić od pierwszych miesięcy życia dziecka, kiedy okruchy bardziej lub mniej wróciło do normy, a dziecko może mieć trochę skupienia i zatrzymać opinię na jednym temacie. Zacznij uczyć się korzystać z karty dziecko może mieć do czterech miesięcy życia, ale jest to najlepiej zrobić z pół roku, kiedy maluch może usiąść i bierze przyjemność w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym.

Pierwsza karta

Jaka powinna być pierwsza karta na rozwój dziecka? Tutaj istnieje kilka prostych zasad. Pierwszy – wszystkie rysunki dla najmłodszych musi być jeden kolor, tak proste, jak to możliwe. Na przykład, po prostu być czerwone pomidory i zielonych liści. Nie kupuj rysunki bułka tarta, na przykład z zawodów lub innych złożonych obrazów, to jeszcze dziecko nie jest jeszcze w stanie ich rozpoznać. Ważne jest również, aby tło było tylko białe, więc dziecko będzie bardziej otwarci wyciągnąć. Nie trzeba czekać na okruchy, że kilka z kilkudziesięciu badań będą musiały pokazać siebie, gdzie jest zielony sześcian, ale gdzie żółta piłka. Stanie się to po około roku, a nawet półtora roku. Jednak rzucanie klasę lub pozostawić je „na później” nie jest warte, że małe widzi i słyszy, że pamięta. Czy korzystanie z tych ćwiczeń będą dokładne.

dowiedzieć się, jak dalej

Kiedy dziecko jest trochę starsze, można zacząć komplikować swoje studia. Karty teraz dla rozwoju dziecka może być bardziej skomplikowane. Rysunki mogą składać się z wielu kolorów mogą pojawić się już kolorowym tle. Można także podawać w szkoleniu karty bloków z kilku różnych kierunkach. Tak, dzisiaj powtarzamy karty „artykuły gospodarstwa domowego”, a jutro – „owoców i warzyw”. Wymieszać sam temat nie jest zalecany dla łatwiejszej percepcji i postaw dziecka w pożądany sposób.

Litery i liczby

Po półtora roku okazuje okruchy, można zacząć uczyć się liter i cyfr z nim. Dla tej karty odpowiedniej dla rozwoju dziecka z napisane na nich odpowiednie znaki. Jednak należy zauważyć, że w przeciwieństwie do pre-naciśnięcie technik, naukowcy twierdzą dziś, że okruchy litery łatwiej uczyć się nie tylko sami, ale w słowach. Na przykład, obecnie studiuje słowo „matka”, gdzie znajdują się dwie litery – „a” i „M”. Gdy litery są powtarzane w słowach, muszą być znowu wymówić tył, aby uzyskać lepszy chwyt. Karty te można również kupić w sklepie, ale można to zrobić samemu. Na przykład, zaczynając uczyć się słowo, to może być z dzieckiem rysować lub pisać na kartce papieru, co w ten sposób swoje karty do późniejszej nauki.

karty Doman

Obecnie bardzo popularne są opracowania karty Doman, które można kupić w sklepie żadnych dzieci. Amerykański neurolog w pierwszej połowie ubiegłego stulecia dokonał zaskakującego odkrycia w czasie, poinformował opinię publiczną, że dziecko może nauczyć się różnych wiedzę z zupełnie różnych obszarach w bardzo młodym wieku. Czy nigdy nie jest zbyt wcześnie, ponieważ mózg dziecka jest nadal, jak mówią, „tabula rasa” – w pełni czyste i gotowe do wchłonięcia w sobie wszystko, co zapewnia. Glenn Doman opracował technikę, która działa bezpośrednio na słuch, wzrok pozostaje. Kształcić dzieci, on zaleca stosowanie różnych kart tematycznych, w którym można zdobyć wiedzę z różnych dziedzin nauki. Mogą nauczyć się czytać, liczyć, rozumieć świat i jego obiektów.

Zasady domek z kart

Jednak jego materiałów dydaktycznych Doman przedstawiła surowe zasady. Jego wykształcenie dzieci miały być wydrukowane na opakowaniu nie gruby, idealny rozmiar powinien im być A4 (choć dziś nie jest generalnie ważne, że karta ma znacznie mniejszy rozmiar). Tekst na kartach musi być wyraźnie wydrukowane dużymi literami, zawsze z wykorzystaniem czerwonym atramentem (jest to konieczne w celu zapewnienia, że kolory przyciągają dziecko, pomagając mu przypomnieć sobie, co widział i pisemne). Jeśli karta jest pokazany jedno, zamiast składu lub masywną sylwetkę, tło powinno być zawsze białe do dziecka łatwiej skupić się na najważniejszym. Dom ma zasady i dla obrazów. To może być tylko Postacie. Różne przykłady wykonania nie nadaje rysunek. Jest raczej jak fotografię, zamiast rysowania. Konieczne jest, aby upewnić się, że dziecko nie jest zdezorientowany tym, co zobaczył, wiedząc, że liczba ta wynosi co widzi w prawdziwym życiu bez żadnych problemów.

Istotą lekcji

Jednak rodzice powinni mieć świadomość, że jest to niezbędne do prawidłowego korzystania z karty do zajęć rozwojowych. Tutaj musimy pamiętać, że głównym celem tej lekcji – przeglądanie zdjęć. W związku z tym nie ma nic złego, jeśli dziecko chce wziąć kartę i badać je lepiej, aby zabronić podejmowania się nie warto. Jednak lekcja musi przejść zgodnie z wielu reguł. Tak więc, po pierwsze, na każdej karcie jest podana około 10 sekund, to wystarczy dla dziecka. Ponadto, jedna karta jest umieszczony i wyświetlony sekundy. Rodzic może po prostu przeczytać, co tam jest napisane, że jest. E. Wyjaśnienie rysunku i może być nieco skomplikować. Na przykład, aby dać bardziej dokładne informacje o tym, co było na niej: która wykorzystuje ten temat, dlaczego jest to potrzebne, itd Należy jednak pamiętać, że cała wiedza powinna być tak encyklopedycznej, nie trzeba wydawać okruchy ich spekulacji lub wyobraźni, on .. wszyscy będą pamiętać i rozmnażać raz. języki obce mogą być również nauczane przy pomocy tych kart, rysunku, wskazując na przykład w języku angielskim. Konieczne jest, aby wspomnieć, że rozwój lepiej nie mieszać kart i pozostawić je w swoich kategoriach tematycznych. Podczas jednej sesji nie musi pokazać więcej niż jedną jednostkę karta lub nawet mniej. W ciągu dnia można spędzić dwa lub trzy małe klasy, ale, znowu, z jednej kategorii tematycznej.

zasady ogólne

Nie trzeba dodawać, karty edukacyjne wykorzystywały dzieci nie można tylko w domu. Trenować do tego podręcznika szkoleniowego mogą być dzieci w różnych działaniach rozwojowych w przedszkolach itp Ale tu ważne jest, aby pamiętać, że wrogowie każdym treningu – .. Nuda, zmęczenie i brak zainteresowania. Jeśli nauczyciel (czy to matka lub nauczyciel) widać, że dziecko nie jest ciekawy, okupacja lepiej odłożyć aż lepszym momencie. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na życzenia dziecka, czy chce pracować dłużej, nie obwiniaj go w tym, to niech tak będzie, nie bój się łamać zasady określone. Trzeba jednak mieć również poczucie proporcji, nie sprawi, że okruchy tego, co on teraz nie chce, to nadal dobra takiej klasy jest zbyt mało.

Na zawodowców

Choć większość rodziców do dziś dość sceptycznie o tej metodzie uczenia się, ona już zyskał popularność nie tylko w Europie, ale także w przestrzeniach naszego kraju. Z pomocą karty dziecko pamięta, co widzieliście i mówione – ćwiczy pamięć, uczenie się myśleć abstrakcyjnie, a relacja z przedmiotów, pociągi oczy i uszy. To tutaj wczesna nauka dokładnie zrobić okruchy mówić długo zanim to się stało. I, oczywiście, jest kolejnym sposobem na dzielenie czasu z dzieckiem i ściślejszej komunii z Nim.