462 Shares 9100 views

Jakie są formy działania?

Definicja „wolnym” to czas w między klasami użytecznej pracy. Aby ujawnić swoją funkcję, można komponować z programów kulturalnych i rekreacyjnych, które charakteryzują formę środków w rekreacyjnych rozwijających się, w tym cały szereg starannie dobranych kulturowego syntetyzowanych energii czynnej, która wypełnia całą przestrzeń wypoczynku.


Kulturalnych i rekreacyjnych programy i ich funkcje

Charakterystyka działania i programy kulturalne określić różnice w działaniach kulturalnych dodatkowych programów edukacyjnych. Różnica polega na tym, że program kulturalny i rozrywka nie jest zorganizowana i nie specjalnie studiował – jego realizacja odbywa się spontanicznie jako przygotowania i przeprowadzenia masowych rekreacyjnych. Wiedza i umiejętności są wynikiem procesu samodzielnej pracy poza klasą. Formy działalności mogą być bardzo zróżnicowane.

Tematyka zajęć rekreacyjnych mogą być ludzie w każdym wieku, z obu organizatorów imprez masowych, jak i dzieci, razem z nauczycielami i / lub rodziców. W trakcie realizacji programów rekreacyjnych kulturalnych pod warunkiem dużej ilości różnych nowych ról (lub produktów), – szkolenia i improwizacji. Są organizatorzy, wykonawcy, pisarze, publiczność, artystów, projektantów kostiumów, a nawet projektantów, muzyka, oświetlenie i innych pracowników scenicznych, czołowi członkowie jury i tak dalej. Ilościowe i jakościowe treść roli będzie zależeć od przypadku formularza.

Rodzaje programów rozrywkowych kulturalnych

Podstawą proponowanej klasyfikacji jest stopień imprez masowych, a jego długość w czasie.

1. Program jednorazowe w formie gier. Formy działalności nie zależy od przygotowania uczestników, które są zawarte w grze na kurs akcji. Gry mogą być zarówno inteligentny i mobilnych; przy stole, aw igroteke, wewnątrz lub na zewnątrz. W zależności od wieku uczestników długość sesji skorygowanych. Opis gry często jest plan scenariusz. scenariusz literacki wykazuje biegłość, kulturę pedagogiczną, umiejętności organizatorów.

2. Program konkurencyjna gra (z zastrzeżeniem docelowy) wymaga uprzedniego przeszkolenia uczestników. Formy działalności mogą stanowić turnieju KVN, wszystkie rodzaje gier umysłowych. Dla dzieci , programy te mają celach edukacyjnych i szkoleniowych i składa się z treningu, co oznacza wspólną pracę. Dla dorosłych znaczenie tej formy działań masowych jest nabycie umiejętności gry zespołowej.

formularz KVN

Program konkurencyjna gra z tej formy nie jest przeprowadzana bez kompletnego scenariusza, który określa zadania opisane pogotovki, podano wykaz zalecanej literatury. Nowe formy działalności umożliwiają rozważyć organizację i oczekiwany wypoczynek publicznego.

Wśród cech przygotowania takiego planu jest konkurencyjna i rozrywkowych programów i prowadzenie głównych aspektów są następujące:

  1. Ważne jest, aby nie zrobić tej grze zabawa przetestowania nudny kiedy nie ma miejsca fiction, fantasy i improwizacja.
  2. Z drugiej strony, niezależność musi subtelnie ale stale towarzyszy przewodnik prowadzące do uniknięcia wszelkiego rodzaju złego smaku i pospolitości.
  3. Jeśli OIO przeprowadzone wśród dzieci w wieku szkolnym, ważne jest, aby zaszczepić zamiłowanie do subtelnego humoru, inteligentny dowcip, ucząc się znaleźć zabawny w sobie iw życiu wokół nich.

IQ Gry

Formy i metody organizacji imprez masowych pozwalają gier intelektualnych jako formę konkursu i programu gry. Gdzie sukces przychodzi kosztem erudycji, inteligencji, zdolności poznawczych człowieka – dowcip, inteligencję, zdolność przewidywania sytuacji.

Prawdziwa praktyka preferuje gry intelektualne połączone formy. Dobra, na przykład, działka quizu, w którym obecna strategia gospodarcza. Formy spędzania wolnego czasu nie są zbyt zróżnicowane: dla uczestników częściej jest proponowane pytania. Dlatego najważniejsze dla organizatorów była selekcja i przygotowanie pytań.

odtwarzanie teatr

Gra-play polega na obecność wiodących oprogramowania do gier. Często działają organizatorzy jeśli to jest dla dorosłych, jak i nauczycieli, jeśli święto dla dzieci. Formy działań kulturalnych i rekreacyjnych przewidują tego rodzaju przymusu historii gry, zbudowany w sposób, który jest całkowicie obce osoby mogą wykonywać zadania bez szkolenia lub grając niewielkie role. Losy bohaterów spektaklu poluimprovizatsionnogo będzie całkowicie zależeć od bezpośrednich uczestników akcji teatralnej.

Temat gry

Jest to również wydarzenie teatralne. Jakie są sposoby z działalnością takiego planu? Bardzo zróżnicowana. Najważniejsze tutaj – stworzenie pewnej atmosfery i opracować przejrzysty wygląd sytuację gry. Termin preparat może być wydłużony. Bardzo ciekawy pojedynek – przygotowanie grupy inicjatywnej, która jest w procesie teatralnej historii gry będzie stopniowo obejmować nieuprawnionego działania.

Bardzo ważnym postępem informacje na ten temat. Na przykład, kilka tygodni ogłosić piłkę kostium o nazwie „dziewiętnastego wieku. Puszkina i jego muza”. Kto uczestnicy starają się budować lub kostiumy i poczuć atmosferę wydarzenia społeczne. Następnie, wszystkie karty są w rękach organizatorów. będzie potrzebować szczegółowy plan jasnej misji na taki urlop, przygotowanie ekspozycji (dekoracje, i tak dalej).

Spektakl i uroczystości

Podstawowe formy działalności jest po prostu spektakularny. Może to być koncerty, imprezy sportowe i wiele innych. Są to zazwyczaj obecne wykonawcy i publiczność. Często te formy są używane jako fragmenty ludowych festiwali i innych wydarzeń.

Wakacje – czasochłonne rodzaju programu rekreacyjnego. To wymaga wielu przygotowań, różnorodność działań i technik, które zaangażować jak największą liczbę osób. Rozrywka powinna przemian, zmieniając z okularów do udziału masowego.

To wszelkiego rodzaju rajdów, konkursów, wystaw, festiwali, raportów twórczych, pozdrowienia, uroczystości, prezentacje, festiwali, karnawałów, dramat, sportu i imprez sportowych, dni tematyczne, tygodniach i tak dalej. W ramach obchodów masy może być stosowany tak wiele różnych rodzajów pracy. Tu są nagrody, są bohaterami tych lub innych ważnych wydarzeń odbywają się różnego rodzaju gier i programów uroczystych rytuałów.

program wakacyjny

Program powinien być opublikowany w wielu kopiach, a nie tylko być odpowiedzialna za każdym festiwalu i organizatorów, ale także dla tych z góry przygotowuje uczestników, którzy biorą udział we wszystkich częściach programu. Dzięki prostej listy numerów koncertowych świętowania może nie być możliwe. Program zawiera również szczegółowy sposób muszą być pomalowane wszystkich przygotowań do wypoczynku, uzgodnień z odpowiedzialnym i tak dalej. D.

Długoterminowy program działań

Więc to program przeznaczony dla bardziej lub mniej stałym składzie jego uczestników. Na przykład, studio sztuki, koło modelowania samolotu i tak dalej. To trwa do takiego programu w zależności od formy imprez kulturalnych i rozrywkowych, od kilku dni do kilku lat. Istnieje studio literacki, który obchodził pięćdziesiątą rocznicę, na przykład.

Rodzaj tych wydarzeń najbliższych grach fabuła-RPG, ale najważniejsze tutaj udanej i bardzo długi okres eksploatacji programów rekreacyjnych – obecność wiązania wraz z niektórych pomysłów społecznych (historia), twórcza aktywność grupy (współczynnik układ formowania), ekspresja osoby w różnych sytuacjach gry, za darmo wybór tematu i zmienić go w razie potrzeby.

dla dzieci

Pedagogika programu działań fabuły gier fabularnych ma zastosowanie w szkole i na letnim obozie, a grupy dzieci dodatkowej edukacji. Istnieje zasada dla takich programów, co jest konieczne do przeprowadzenia: nakreślenia wyraźnych kroków, które zaczynają się i kończą pewne uderzające wydarzenia. Ta gra fabularna na Hobbita sytuacyjnej typu i „Podróż z postojami” i różnego rodzaju „Robinson Crusoe”.

Długie programy rekreacyjne są szczególnie popularne w obozach letnich jako epicka gra może stać się podstawą dla całych zmianach obozowych, jeśli połączyć wszystkie działania jednego tematu. Temat ten będzie przedmiotem działalności wszystkich grup, wszystko obschelagernye wakacje masowych. Doświadczenia takich gier role-playing zgromadził ogromne. Na przykład, bardzo popularna gra „nowej cywilizacji” dla uczniów szkół średnich.

przykłady

1. „Republika” gry. To tworzy rodzaj stanu, w którym podstawowe prawa i odzwierciedla prawa i obowiązki wszystkich obywateli (dzieci i dorosłych). Wykształcony obywatelstwo poprzez udział w modelowaniu rządów, są nadawane umiejętności życiu demokratycznym.

2. Gra „Journey”, w którym do wypłynięcia bieg na Oceanie nauczania.

3. „Budowa” gry. Program ten jest szczególnie dobrze może zainspirować młodszych uczniów. Każda grupa buduje „dom” z relacji w zespole. Tak rośnie sąsiedzkie przydatnych rzeczy.

Długi program rozrywkowy normalnie ma wyraźnie przejawia edukacyjnych. Forma jego realizacji może być wszystko z tych programów rekreacyjnych, takich jak gry i rywalizacji i zawsze – święta, które są zawarte w programie jako element, dla którego jest pomysłodawcą i pozostałej działalności. Niewątpliwą wartość długoterminowych programów rekreacyjnych jest bezwarunkowa, jak stymulowany przez rozwój umiejętności i zdolności. Dzieci otrzymują możliwość realizacji swoich potrzeb w różnych dziedzinach twórczości, przyspieszenie adaptacji społecznej, stymulowanych przez działalność społeczną.