215 Shares 5349 views

Najbardziej niezwykły kwiat. Niezwykłe kolory: top 10

Każdego dnia możemy zobaczyć wiele pięknych kwiatów, które rosną na polach, na łóżkach, w doniczkach lub w pomieszczeniach zamkniętych, i pomimo faktu, że są one bardzo piękne, są zwyczajne i codzienne dla nas. Ogólnie rzecz biorąc, mówienie o tych przedstawicieli świata roślinnego, zaczniemy wyliczać róże, goździki, stokrotki, tulipany, żonkile, chryzantemy, lilie i wielu innych, którzy o każdej porze roku można kupić w sklepie. Jednak w różnych zakątkach naszej planety, istnieje wiele kolorów, że jego oryginalność i nietypowe gatunki (gigant wielkości, jasny kolor, formy niestandardowe, itd.) Może nawet doprowadzić do szoku. Tak, to też się zdarza. Dajemy wam top 10 najbardziej nietypowe kolory świata.


Raflezja – lilia zwłok

Jest to największy i chyba najbardziej niezwykły kwiat na świecie. Nazywana jest również lotosu, lilia lub zwłoki. Raflezja znajduje się na południowych wysp, takich jak Sumatra, Borneo, Jawa, i innych. Są tylko 12 rodzajów kolorów. Wśród nich najbardziej znany to Bukietnica Arnolda i Tuan Muda. Są one największy kwiatów, których średnica może wynosić do 60-120 cm, a ciężar – 11 kg. Ten niezwykły kwiat, lub raczej jego rodziny, został nazwany na cześć botanika TS Rafflesia. Ale nazwa „Arnold” przyznano mu na cześć przyrodnika i ranger, badając Sumatra, D. Arnold. Mimo to, mieszkańcy tych miejsc nazwał te gigantyczne rośliny „Bunga patmoy”, co w miejscowym dialekcie oznacza „kwiat lotosu”. Raflezja można uznać pasożytniczą roślinę, ponieważ lubi przebywać na pniach lub ściąć drzewo i uzyskać ich jedzenie. To jak ten kwiat żyje.

cechy Raflezja

Jaka jest tożsamość tej rośliny? Okazuje się, że nie ma korzeni i zielonych liści, ale sam kwiat jest bardzo piękne i kolorowe. Ma pięć jaskrawoczerwone mięsiste płatki, podobne do grubych placków, ale zamiast tego są dziury przyrosty takie jak brodawki. Raflezja z daleka wygląda jak gigantyczny grzyb. Gdy kwiat jest całkowicie rozpuścić, żyje tylko 3-4 dni, nie więcej. On, w przeciwieństwie do róż, fiołków, żonkile, lilie i tak dalej. E., Nie jest przyjemne, ale po prostu obrzydliwy zapach, który przypomina smród gnijącego mięsa. Jednak to mu pomaga przyciągać zapylaczy – gnój leci. Z tego powodu można go odtworzyć.

Wolffia – woda mieszkaniec

Ten niezwykły kwiat jest najmniejszą ze wszystkich roślin na Ziemi. On jest jak mały koralik. Jego wielkość nie przekracza 0,8 mm. On mieszka na powierzchni zbiorników wodnych w Afryce Północnej, Azji i obu Ameryk, położonych w podzwrotnikowych szerokościach geograficznych. Niektórzy ludzie uważają, że te kwiaty są w jakiś sposób związane z rodziny wilków, ze względu na jego nazwę. Jednak tak nie jest. Wolffia nazwany na cześć niemieckiego botanika J. Wolf. Tej rośliny na świecie nie jest tak dużo – tylko 17 gatunków. Wszystkie z nich, „wodne” i pasz, rozpuszcza się w wodzie z substancji odżywczych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że te małe zielone kulki są kolory.

Konjac (tytanowy)

Roślina ta jest konkurentem Rafflesia, a także twierdzi, że największy kwiat na świecie. On jest taki sam jak inny gigant, jest obrzydliwe „smak” i jest rozłożona na wiele dziesiątków metrów. Po raz pierwszy w tym niezwykły kwiat zaczyna kwitnąć w 5 lat. Jest również nazywany Voodoo lilia, język diabła, „trup kwiat” lub wąż palm. Co do nazwy, „Amorphophallus” jest tłumaczone z języka greckiego oznacza „bezkształtną fallusa”.

Ten kwiat rośnie w wysokości i może osiągnąć więcej niż dwa metry, ale szerokość wynosi około półtora metra. W ciągu 40 lat swojego istnienia, może rozkwitnąć tylko 2-3 razy, a to trwa tylko 2 dni. W naturze konjac można znaleźć głównie na wyspie Sumatra. Jednak w wielu ogrodach botanicznych na całym świecie, można również zauważyć, że oryginalnym kwiatem. Jedyną rzeczą, nie każdy gość do tych ogrodów będzie mógł zbliżyć się na tyle blisko, bo czasami zapach może nawet wywoływać wymiotów.

Orchid Kalani

Podobnie jak wszystkie storczyki, ten piękny kwiat niezwykłe, a nawet trochę zabawne, bo i wygląda jak latający kaczki. To głównie można znaleźć w Australii, tak zwanej zielonej kontynencie. Miejscowi dla jego podobieństwa do jednego z przedstawicieli świata ptaków nazwał go „Latająca kaczka”. Studiując tę roślinę, naukowcy byli zaskoczeni ponownie mądrość Matki Natury. Ta niezwykła forma wydry storczyków trzeba przyciągnąć do siebie sawflies – małe owady latające. Okazuje się, sawflies mężczyźni zobaczyć jak kwiat, którego rozmiar wynosi tylko 2 cm, i przyśpieszyć żeńską krycie do nich, a zamiast tego objęte pyłek, który jest następnie przenoszona do innych „kaczka”. To powoduje zapylenia.

Psychotria sublime

Kolejny niezwykły kwiat – Psychotria Poppiga lub elata. Roślina ta jest, być może, najbardziej oryginalnych i najbardziej pikantny na świecie. Podczas jego występu w ludzi nazwał „gorące usta”. Jego jasny czerwony kwiatostan włos przypominający bujne obszernych pomalowane usta. Jest to roślina tropikalna. Kocha ciepła i wilgoci. Ojczyzna Psychotria wzniosły jest Ameryka, i można je znaleźć zarówno w centralnym, jak i południowych regionach Nowego Świata. Najczęściej występuje w takich temperamentu krajach takich jak Kostaryka, Panama, Kolumbii i tak dalej. D. Jeśli utworzysz wszystkie warunki, że ta roślina może być uprawiana w domu, a potem zamienia się w pokoju kwiatowego. Niezwykłe jego wygląd zachwyci każdego, kto stanie i zobaczyć ten cud: dużo czerwonych warg wśród zielonych liści roślin rosnących w wannie. Należy do rodziny Rubiaceae. Ta rodzina – jeden z najbardziej popularnych na całym świecie: ponad 1700 gatunków. „Hot Lips”, nawiasem mówiąc, nie jest to krzew, drzewo bonsai. I można rozwijać ten niezwykły kwiat własnymi rękami. Jednakże, w celu dostosowania go z ojczyzny, trzeba będzie specjalny certyfikat zezwolenia. Dlatego wielu zadowala się podziwiać tylko jego fotografie. Nawiasem mówiąc, dzisiaj można zamówić 3-D tapety z wizerunkiem kwiatu pasji i kontemplować jego wizerunek na codzień.

passiflory

Ten piękny kwiat rośnie w Ameryce Łacińskiej. Ma bardzo atrakcyjny wygląd. Ale jego główną cechą jest to, że jeśli spojrzeć na to, uważamy, że składa się z dwóch połączonych ze sobą pąków. Jest to jednak tylko złudzenie optyczne.

rosiczka

Jest to dość dobre, ale nijaki kwiat. Jednakże, przyciąga różnych owadów, a wszystko to dzięki specjalnym płynem wydzielanym przez nich w okresie kwitnienia.

storczyk seksualne

Ale ten kwiat jest bardzo podobny w formie do wydry. On jednak przypomnieć, że oprócz żeńskich osy, nadal przeznacza specjalne feromony, które przyciągają ich do siebie.

Gidnora Afryki

Ale to roślina, która żyje głównie na pustyniach Afryki, jego wygląd przypomina usta mitycznego potwora. Jest to pasożyt i żyje na korzeniach innych roślin.

Flower-pułapka

Nepenthes Attenborough, może być nazywany najbardziej niezwykły kwiat na świecie, ponieważ żywi się małymi gryzoniami. Naukowcy, którzy 14 lat temu stwierdzono, że są teraz zdezorientowany.

wniosek

Nasze życie staje się bardziej kolorowe i ciekawe dzięki kilku niezwykłych rzeczy, które występują rzadko, ale pozostawić vpechtelenie do końca życia. Takie niezwykłe rzeczy mogą mieć zastosowanie, a wyżej wymienione kolory.