588 Shares 1792 views

W Bukareszcie, super pogoda!

Bukareszt – serce Rumunii. To jest miejsce, gdzie można się zgubić w starych uliczek i wędrować aż do rana w poszukiwaniu swojego hotelu, ale czuć się całkowicie szczęśliwy. Bukareszt dość duże miasto. Jest domem dla ponad 2 milionów ludzi. Dlatego ci, którzy lubią duże zaludnionych miejsc warto odwiedzić to miasto. Został on w Bukareszcie, mogą zgubić się w tłumie i poczuć ducha starożytnego miasta z wspaniałej historii. Gdzie każda ulica oddycha swoją legendę lub bajkę. Energii, a lokalne atrakcje tak silna, że nawet w godzinach szczytu, turyści mogą poczuć się jak jedyna w świecie jest nadzwyczajna.


Klimat jest umiarkowany kontynentalny Bukareszt, która promuje dość łagodne zimy i gorące lata. Że mniej w letni dzień w Bukareszcie pogody nie zmieni się przez jakiś czas, w przeciwieństwie do innych miast europejskich. Miejscowi żartują, że nawet warunki pogodowe są stabilne w Bukareszcie. Odwiedź Rumunia najlepszą we wrześniu i październiku. To właśnie w tej porze roku pogoda w Bukareszcie ciepły, ale nie gorący, a opady są minimalne.

Najważniejszy punkt orientacyjny w Bukareszcie mieszkańców i krytycy uważają Cotroceni. Według rumuńskiego Cotroceni brzmi jak Palatul Cotroceni – Pałac rezydencji Prezydenta Rumunii. Ten budynek został zbudowany w koniec 17 wieku, które nie mogą jednak wpłynąć na jego wygląd. Natychmiast przyciąga wzrok oryginalną ganek i ogromny elewacji. Początkowo pałac był klasztor i pałac Carol I (król Francji). Ponadto budynek przeszedł do różnych właścicieli i organizacji. Pomimo tego, Rumuni byli w stanie utrzymać wartość historyczną i pałac stoi dzisiaj to nie tylko architektoniczny skarb, ale służbowo głowy państwa.

Dla entuzjastów chodzenia będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że w Bukareszcie jest wspaniałym Herastrau Park. Została założona w 1936 roku i obecnie posiada prawie sto lat przyciąga wzrok mieszkańców i odwiedzających miasto turystów. W parku znajduje się jezioro, które urzeka swoim spokojem i czystością. Wielu turystów lubią jeździć na łodzi, a miejscowi towarzyszyć im. Należy zauważyć, że w parku i strefy priparkovoy jest absolutnie zabronione picia napojów alkoholowych oraz wszelkie wycieczki. Aby zapewnić te standardy w parku są wielu strażników, którzy utrzymują porządek w przypadku naruszenia lub wezwać policję lub próbować rozstrzygać wszystko spokojnie.

Oprócz pięknego krajobrazu i okolic, a także zabytków w Bukareszcie znajduje się wiele gwiazd, które często przychodzą tu ani do tej pory. Na przykład, koncert Michaela Jacksona w Bukareszcie, zebrane nie tylko z Rumunii, ale także z sąsiednich krajów. Bukareszt jest również bogaty z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Liczba restauracji, kawiarni i barów może przewyższyć nawet kurortach. Ponadto miasto ma teatr, kino i opera, która pozwala fani klasyki nie tylko spędzić przyjemny wieczór, ale także kulturowo.

Me miasto jest bardzo dużo, nie spodziewałam się tego. Mieszkał stare stereotypy, które przede wszystkim na wzmiankę Bukaresztu przyszło do głowy, Roma, ubóstwo, Ceausescu. Teraz jest to nowoczesna europejska stolica z niepowtarzalnym smaku.