649 Shares 9539 views

Andriej Płatonow: biografia i twórczość

Słynny pisarz Andrey Platonovich Płatonow urodził się w Woroneżu 20 sierpnia 1899 roku (jego urodzin obchodzony jest tradycyjnie dniem 1 września w kalendarzu gregoriańskim). Płatonow – pseudonim, pochodzi od imienia ojca, a prawdziwe nazwisko pisarza – KLIMENTOV.


Jest to czas, aby przetestować

Trudne dzieciństwo i twarde życie – to różni się od innych pisarzy tego okresu, Andriej Płatonow.

Jego biografia nie może składać się tylko z wielu ciekawych faktów i zdarzeń na tej podstawie, że jego życie nie był zadowolony, a całość była najeżona kłopotów i strat. Był nie szczęście, aby dostać się do obozu, ale za to zapłacił życiem własnego syna.

dom rodziców

Andrei Rakhmanov urodził się w rodzinie mechanik kolejowy i córki zegarmistrzostwo. Był najstarszym dzieckiem, po nim pojawił się jeden po drugim 9 braci i siostry Płatonow strzeżone jak potrafił. Po pierwsze, pisarz studiował w szkole parafialnej przy kościele, ale w ciągu 15 lat rzucił wszystko i zaczął pracować jako agenci w rodzinie nie miał dosyć i rodzice bardzo trudno było wyżywić swoje dzieci. Według pisarza, zmienił wiele miejsc, od robotnika , a kończąc na mechanika, jak jego ojciec nie był wystarczająco silny, aby utrzymać dom, żonę i 10 dzieci. Platon uważa za swój obowiązek pomóc w każdy możliwy sposób ich rodziców.

Edukacja i wojny domowej

W 1918 Płatonow przychodzi do studia w Woroneżu dworca Polytechnic, gdzie studiował z wielką przyjemnością, od dzieciństwa, ma powinowactwo do mechanizmów. Jednak ze względu na rewolucję opóźniony studia do 1921 roku. W rok po otrzymaniu Płatonowa zgłosił się do wojny domowej, gdzie walczył po stronie Armii Czerwonej.

Nawet w tak trudnym czasie wojny Plato opuszcza drogę twórczą i pracując jako korespondent wojenny. To właśnie w tym okresie rozpoczyna swoją formację jako obecnego pisarza. Są pierwsze eseje, artykuły w prasie lokalnej i wiersz, którego autor staje w przyszłości znany pisarz Andriej Płatonow. Biografia o nim jako człowiek twórczy można bezpiecznie rozpocząć z tym zgadzają.

praca

Po wojnie, Andriej Płatonow powrócił do rodzinnego Woroneża, i kontynuuje studia w Instytucie Politechnicznym, a następnie pomyślnie wylądować prac naprawczych. Jego działalność literacka łączy on z trwających prac, które nie obciąża go.

Żona i syn

W 1922 roku Andriej Płatonow żeni nauczyciela wiejskiego, który poświęca swoje dwa utwory – „Sandy nauczyciela” „historie” i Epifanskie W tym samym roku, mają syna Plato. Jednak los czeka pisarza wielkiego nieszczęścia.

Andriej Płatonow: biografia i dzieło dla młodego pokolenia

Począwszy od wieku 12 lat, Andrew Platonovich aktywnie pisze wiersze, co wskazuje na jego twórczy charakter. Kiedy pisarz zamienia 22 lat opublikował swoją pierwszą książkę „elektryfikacja”, składający się z esejów. W tym, że porównuje ten proces rewolucji.

Druga książka to zbiór poetycki „Błękitna głębia”. Mimo wielu pisanych wierszy, nazwa Andreya Platonova nadal związany bardziej z prozy. Jednym z nich staje się „historie Epifanskie” Works, która zawiera wszystkie wcześniej opublikowane artykuły z gazet i czasopism.

Kim był Andriej Płatonow dla jemu współczesnych? Biografia wskazuje, że postawa pisarza była niejednoznaczna. Początkowo wszystko malowane działa Płatonow otrzymał aprobatę i poparcie. Nawet Maxim Gorky zauważyć wielki talent Andrew Platonovich i porównywano jego styl pisania prac z Gogola. Doradzał również nacisk Platońskiego na komedię. Jednak z piórem pisarza przyszedł tylko kilka prac w tym gatunku.

Później majątek nagle odwraca się od Płatonowa. Po negatywnych opinii o stalinowskiej cenzury odrzuca wszystkie prace autora. Pisarz i jego rodzina żyje z dnia na dzień. Pomóż im kilku lojalnych przyjaciół.

Jednym z najbardziej znanych prac napisanych przez tego autora, to historia „Chevengur” i „dół”, co w życiu pisarza nie uzyskać uznanie i zostały opublikowane po jego śmierci.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

W 1942 Płatonow znowu idzie do przodu. Jest to druga wojna, w którym ma on uczestniczyć. Tam pracował jako korespondent w gazecie wojskowej.

Następnie w 1946 roku został zdemobilizowany i z głową zanurzoną w formie pisemnej. W tym czasie opublikował swoją kolekcję trzech i jednej z jego najsłynniejszych opowiadań – „The Return”. Jednak krytyka jest znowu spada na autora i jego dzieła znowu przestaje drukować.

Ostatnie lata swojego życia spędził w PŁATONOW stanie skrajnego ubóstwa. Od beznadziei pisarz odnosi się do publikacji rosyjskich i Bashkir opowieści ludowych. Pomaga to jakoś koniec z końcem.

los

Andriej Płatonow, krótka biografia, że – świadczyć mnogość ich gehenny, jeszcze nigdy nie zdradził. Mimo trudnej sytuacji i prześladowań ze strony władz, jego poglądy pozostają niezmienione. Czarny pasek życia pisarza rozpoczęła się od tego momentu, gdy spod jego pióra przyszedł historię „w magazynie”, w którym potępił zbiorową konstrukcję. Aleksandr Fadiejew, jako redaktor naczelny czasopisma „Red Virgin gleba”, podjęła ryzyko i opublikowała tę pracę. Historia dostał się w ręce Stalina i spowodował luz. Fadeev, zdając sobie sprawę, co on stoi, szybko zmienił swój punkt widzenia i napisał objawieniową artykuł, w którym wróg ludu był reprezentowany przez Andrieja Płatonowa. Biografia pisarza jest wypełniona wiele tajemnic, które stały się wyraźniejsze po jego śmierci.

Rewelacje jego współczesnych rozumieć co Fadeyev był człowiekiem, który wykoleił się przez całe życie PŁATONOW. Że brakowało mu artykuł z takiej kompromitującej treści w druku. Ponadto Fadeyev podkreślił wszystkie miejsca, które mogą następnie prowadzić do gniewu Stalina, rzekomo do drukowania ich. Jednak wszystko okazało się wręcz przeciwnie. Podczas drukowania dziennika wszystkie myśli podkreślił pogrubione iw ten sposób umieścić na biurku Stalina. Reakcja była natychmiastowa. Fadeev udało się pozostać na swoim miejscu, ale dla wydruków pisarz Andriej Płatonow przestała istnieć. Krótka biografia mówi, że pisarz nie był poruszony, ale został wysłany do obozu swego jedynego i umiłowanego syna antyradzieckiej agitacji. Uwolniony tylko przez niektórych wpływowych przyjaciół rodziny, Platon w końcu wrócił do domu, niestety, już śmiertelnie chory na gruźlicę. Zmarł w ramionach ojca.

Uważa się, że syn Płatonowa zakontraktowane śmiertelną chorobę płuc. Stało się to dlatego, że pisarz, jakby w jakimś delirium, pocałowała chłopaka w usta.

W 1951 roku w Moskwie, Andriej Płatonow zmarł. Przez długi czas po jego śmierci, jego ukochana żona w każdy możliwy sposób starał się zachować dziedzictwo pozostawione im w życiu. To dzięki niej możemy udostępnić niektóre z prac. Po śmierci żony wszystkie obawy spadł na ramionach córki Płatonowa Mary. Warto poradził sobie z trudnym zadaniem przed nią i zachowywała wszystkie te bezcenne dzieła autora.

Pisarz, jego żona, syn i córka, która zmarła w 2005 roku, są bardzo blisko, w ramach tego samego pomnika.

Andriej Płatonow: biografia (podsumowanie) styl i cechy

Na lekcjach literatury współczesnej szkoły na badania biografii pisarza otrzymuje średnio jednej lekcji. Niemniej jednak, aby ogarnąć i docenić wszystkie rzeczy o życiu Płatonowa nie wystarcza na tydzień. Z jednej strony, nieskończenie kochający ojciec i mąż, a drugi – na ziemię i naprawdę zobaczyć pełną prawdę o życiu ludzie – to był pisarz Andriej Płatonow. Jego biografia zasługuje na szczególną uwagę, jest ważne dla lepszego zrozumienia i penetrację w głąb istoty, występującego w jego pracach. styl Platona jest dobrze charakteryzuje wrodzonej szorstkości tylko jego słownictwa, szczególnej atmosferze codziennie, czasami męczące, ale taki niezbędnej siły roboczej życia człowiek pracujący w ciągłej interakcji z technologią i naturą.

Interesujące z życia pisarza

Płatonow, tworzenie, który był dość daleko od twórczego pisania mimo to aktywnie połączeniu obu tych tendencji. Z wielką przyjemnością iść do pracy codziennie, bo myślał, że praca jest niezbędna dla wszystkich jednocześnie nie zapominając o jego twórczego losu.

Jakim człowiekiem był pisarz Andriej Płatonow, biografia, ciekawostki o swoim życiu – z których wszystkie mogą znaleźć żadnego czytelnika naprawdę zainteresowani w jego pracy. Szkoda, że sytuacja była zupełnie inna w czasach sowieckich.

Badanie pracy pisarza w szkole

Znajomość dzieł Andreya Platonova rozpoczyna się w trzeciej klasie studiując jego życiu i pracy. To właśnie na tym etapie edukacji swoich dzieci najpierw usłyszeć nazwę tego pisarza. Biografia Andreya Platonova dla 3 klas dobrze stwierdzono we wszystkich edukacyjnych podręcznikach literatury, a szkoła nie jest trudne do opanowania.

W piątej klasie uczniowie zaczynają czytać rosyjskie baśnie ludowe opowiadana Płatonow. Wszystkie dzieci kochają ten gatunek, a więc są gotowe do dalszego badania jego pracy. Przed zwolnieniem swoją kolekcję, Płatonow osobiście spotkać się z gawędziarzy siebie, dlatego historia jest z wielką miłością i troską na drodze.

Następnym krokiem jest odczytanie dzieła miłości „Magic Ring”. Jest to opowieść jego autora.

Przed oczami uczniów pojawia się zupełnie inny Andriej Płatonow. Krótka biografia napisana dla dzieci bez oświetlając całą brutalną prawdę o jego życiu. On nie jest w obrazie oskarżyciel szarej rzeczywistości i wizerunku dobrego gawędziarza.

W szóstej klasie, dzieci poznają historię Andreya Platonova „krów”. To ma głęboki sens filozoficzny i moralny, który jest trudny do zrozumienia bez pomocy nauczycieli szóstej równiarki. Dlatego lekcja tej pracy odbywa się w kilku etapach, co pozwala studentowi odkrywać nowe nieznane aspekty pisarza.

Przed siódmym uczniów klas jest jeszcze trudniejsze zadanie – zrozumieć i poczuć historię Andreya Platonova „Juska”. W niniejszej pracy autor odsłania swoje serce i duszę. Główną ideą tej historii – znaczenie miłości i ludzkiej życzliwości.

Dopiero początek uczniów klasy 10th mają szansę na uprawianych-up, aby ocenić, kto jest Andriej Płatonow. Biografia dla dzieci w tym wieku określone w tej formie, w którym faktycznie istnieje. Przed wysokimi uczniów przedstawia pisarza-obywatela. Dzieci w tym wieku – osoba została już ustalona, aby mogli zrozumieć, co był Andriej Płatonow, jak on był prześladowany, iz jakiego powodu.