876 Shares 7780 views

Serce operacji pomostowania naczyń: Wskazania i metody realizacji

Serca naczynia aortalno – operacja, której celem jest leczenie chorób tętnic wieńcowych zaopatrujących mięsień sercowy w tlen. W wyniku skutków miażdżycy mogą być utwardzane i zatkane. Ten typ operacji celem jest tworzenie tak zwanego ścieżkę przepływu obejściowego, który będzie okalającej tętnicy stagnacji. Jak stosuje się żyły dawcy pacjenta, wykonane z innych części ciała.

Serce operacji pomostowania naczyń: świadectwo

Operacja ta jest przypisana w następujących przypadkach:

 • jest niewydolność serca, która jest konsekwencją wystąpienia choroby wieńcowej (niedotlenienia mięśnia serca i zwężenie naczyń wieńcowych);
 • miażdżyca różnych miejscach;
 • choroba tętnicy brzusznej obecność – zarówno w leczeniu i profilaktyce.

Serce operacji pomostowania naczyń: chirurgia

Zabieg ten ma kilka technik:

 1. Operacja tradycyjna. W tym sposobie prowadzenia operacji produkcji niewydolności serca, a pacjent jest podłączony do urządzenia do wentylacji mechanicznej i krążenia pozaustrojowego, która zastępuje płuca i serca w czasie, aż do Chirurg przeprowadza zabieg pomostowania. Czasami stosowane specjalne urządzenie, które obsługuje funkcję serca.
 2. Inwazyjna metoda przeszczepu. Wszelka manipulacja chirurga wykonywane przez małe nacięcia na powierzchni klatki piersiowej. Potrzebne narzędzia są wpisane w przestrzeni międzyżebrowej. Interwencja ta wymaga również zatrzymanie serca i podłączyć pacjenta do urządzenia wentylacji mechanicznej i krążenia pozaustrojowego. Metoda ta nie jest odpowiednia dla każdego. Jest przeciwwskazany dla ludzi, którzy wcześniej cierpieli operację serca.

Zalety minimalnie inwazyjnych metod operacjach pomostowania tętnic wieńcowych są oczywiste:

 • Minimalna utrata krwi;
 • najniższe ryzyko zachorowania na otwartą zakażeń ran;
 • Blizny pooperacyjne niepozorne;
 • rehabilitacja krótkoterminowy;
 • minimalne urazy.

po zabiegu

operacjach pomostowania tętnic wieńcowych jest bardzo poważnym chirurgii naczyniowej, a po spotkaniu z chorymi wokół nadzoru zegara jako personel medyczny, a za pomocą specjalnego urządzenia telemetryczne. Około dwóch dni później wytwarzane z maszyny sztuczne oddychanie. Dzień później odłączony system, który monitoruje najważniejsze narządy pacjenta. Całkowity czas pobytu w szpitalu – około 7-10 dni. Po odprowadzeniu pacjenta w domu 10-12 dni obserwuje ambulatoryjnie.

Pomostowania tętnic wieńcowych naczyń chirurgia możliwe powikłania

Czasami operacja ta może mieć pewne komplikacje:

 • nadmierne krwawienia;
 • Przenikanie do infekcji rany;
 • zatkanie naczynia.

Serce operacji pomostowania naczyń: koszt

Cena tej pracy w różnych miastach Rosji waha się od 65 000 do 400 000 rubli. Jeśli mówimy o kosztach operacji pomostowania za granicą, a nie liczba ta wzrasta do 35 000-40 000 USD.